Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Zmiana uprawnień z poziomu bazy danych / serwera


Fenomen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam takie pytanie. Czy jest mozliwosc nadania uprawnien do korzystania z panelu administracyjnego inaczej niz z jego samego? Na naszym forum administratorzy nie maja dostepu do panelu, bo cos sie wysypalo, a ja zostalem poproszony o naprawe tego. NIestety poniewaz sam nie mam uprawnien, test kazdej zmiany zglaszam administratorom. A ze nikt nie siedzi 24h / dobe na forum, testy niepotrzebnie wydluzaja proces naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak ustawilem, ale wcale nie uzyskalem dostepu do panelu administracyjnego...

 

edyta podpowiada, ze sprawdzilem, ktorzy userzy naleza do poszczegolnych grup (mgroup) i zadna grupa nie odzwierciedla rzeczywistej grupy administratorow

Edytowane przez Fenomen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Root jest ustawiony z id=3. Administratorzy majacy dostep do panelu administracyjnego maja (a przynajmniej powinni miec) id=6.

 

Ale widze, ze to jakies popieprzone jest, bo osoby z tym id to w wiekszosci emerytowani Administratorzy (tacy, co kiedys byli, ale juz nie sa...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ano właśnie - sam nie wiesz co tam się podziało. Ustaw sobie grupę o identycznym ID jak w conf_global.php ma pozycja o klucz admin_group.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jest grupa o ID 4? Ktoś namieszał na tym forum i to zdrowo. Teraz musisz to odkręcić. Masz komplet informacji.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Co tu jest niezrozumiałego? Masz mieć odwzorowane ID grup we wspomnianym pliku (conf_global) z tym, co w bazie danych. Jak to poprawisz to pewnie wszystkie problemy znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

 

Poza tym wziąłeś na siebie pewną odpowiedzialność za to - ja jak się na czymś nie znam to nawet się na to nie oglądam, bo wolę więcej nie zepsuć jak poprawić.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie rzecz w tym ze nie ma zadnego bledu. Po prostu logujac sie na swoje konto nie mam dostepu do panelu administracyjnego (nie widac linka).

 

edyta podpowiada, ze proba logowania z bezposredniego linka sluzacego do logowania do panelu administracyjnego konczy sie bledem, ze nie mam uprawnien... ponadto moja grupa pozostaje niezmieniona w widoku forum

Edytowane przez Fenomen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem zawartosc pola

$INFO['admin_group']  
w pliku conf_global.cgi. Wartosc liczbowa, ktora jest tam przypisana odpowiada jednej z grup z uprawnieniami administratora (dostepu do panela). Dlatego zmienilem wartosc atrybutu
mgroup
w rekordzie dotyczacym mojego usera w tabeli
ibf_members
na odpowiadajaca wartosci odczytanej w
$INFO['admin_group']  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.