Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

IP.Gallery 5.0.4 - brak danych EXIF


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Jurij,

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Na moim forum wykryto błąd Galerii polegający na tym, że po dodaniu zdjęć nie wyświetlane są dane EXIF. Sęk w tym, że jednemu użytkownikowi udało się dodać zdjęcie, gdzie te dane wyświetlane są poprawnie: http://www.sonyericsson-world.com/gallery/image/1820-danielus2009-truskawka/ tylko nie są to dane pełne:

COMMENT.0 	CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 80
Nazwa pliku 	gallery_72_25_34268.jpg
Znacznik czasu 	1366050326
Rozmiar pliku 	225378
Typ pliku 	2
Typ MIME 	image/jpeg
Znalezione sekcje 	COMMENT
Rozmiary HTML 	width="1600" height="900"
Wysokość 	900
Szerokość 	1600
Kolor 	PRAWDA

Brak na przykład informacji o aparacie, który owo zdjęcie wykonał. Ale to wyjątek, reszta zdjęć po prostu tych danych exif nie posiada.

 

Sęk w tym, że zorganizowano konkurs fotograficzny i jednym z wymogów jest, aby zdjęcie zrobione było telefonem konkretnej marki, a bez danych exif ... sami rozumiecie.

 

Zacząłem od aktualizacji galerii z wersji 5.0.3 do 5.0.4. To nie pomogło. Potem zacząłem testy na różnych grupach, na różnych przeglądarkach (Firefox 20.0.1, Opera 12.15, Internet Explorer 7) i nic. W końcu zmieniłem system operacyjny z Windows XP SP3 na Android 2.3.4 Gingerbread, przeglądarkę systemową i efekt dokładnie ten sam - brak danych exif. Tryb standardowego / zaawansowanego wysyłania plików też próbowałem.

 

Ciekawostka jest taka, że w swoich albumach mam zdjęcia dodane jeszcze na galerii 4.XX i dane EXIF są kompletne. Dziś jak dodam to samo zdjęcie, co możecie obejrzeć na stronie głównej mojego forum (kilka powielonych) - danych exif brak.

 

Napisałem do supportu dziś rano i w międzyczasie kiedy oni badali mój problem, ja robiłem powyższe próby nuklearne. Wysłałem im to zdjęcie na ftp, oni sobie je pobrali, założyli własny album testowy, dodali to zdjęcie i ta da: http://www.sonyericsson-world.com/gallery/image/1858-dsc00632/ - dane exif wyświetlają się prawidłowo!

 

O co chodzi? Oni napisali, że nie mogą mi pomóc bo u nich ten problem nie występuje i nie potrafią go odtworzyć. Niedawno dodałem do galerii tutaj na IZE fotkę testową i tutaj dane EXIF też się nie wyświetlały. 

 

Za wszelkie pomysły z góry dziękuję, burzę mózgów uważam za otwartą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Mam!

 

Cały szkopuł tkwi w tłumaczeniu! Polskie tłumaczenie z forum Invisionize zawiera jakiś błąd we frazach dotyczących danych EXIF. Też myślałem wczoraj, że to to i w języku angielskim przywróciłem wszystkie frazy związane z EXIF ale jakoś dziwnie to nie działało. Ale dziś już działa, a że Support operował na języku angielskim - to mu działało wszystko. Ja miałem ustawiony polski i problem był :) Teraz gorąca prośba do tłumaczy, aby naprawili tłumaczenie Galerii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.