Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Upgrade IPB 3.0.0 do 3.0.1


Bellum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Tak, identycznie. Nadgraj wszystkie pliki i przejdź pod adres www.adresforum.pl/admin/upgrade/ wpisz swoje dane i postępuj wg instrukcji pojawiających się na ekranie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, identycznie. Nadgraj wszystkie pliki i przejdź pod adres www.adresforum.pl/admin/upgrade/ wpisz swoje dane i postępuj wg instrukcji pojawiających się na ekranie.

Hmm, w poprzednim przypadku miało miejsce usunięcie wszystkich plików prócz UPLOAD i Conf_global.php. Obecnie przesyłam zawartość katalogu upload 3.0.1 do istniejącej zawartości na forum 3.0.0, czy nie wystąpią przypadkiem błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Obecnie na forum posiadam wgranego skina i parę Hooków.

Czy gdy przeprowadzę upgrade forum istnieje szansa że coś się zepsuje ? :blink:

Wg mnie - nie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ja już mam błąd na kroku 7, nie pomaga nawet kliknięcie manualne by przeszło dalej.

Pisałem już o tym, ale napiszę ponownie.

Pobierz teraz paczkę z IP.Board 3.x i wgraj ponownie ten plik: admin/applications/core/modules_admin/languages/manage_languages.php

Więcej info znajdziesz tutaj.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolą Panowie że i jak o coś spytam, bo po zakładać nowy tytuł ale tak 1 problem = 1 temat, ale i tak jestem zmęczony więc proszę o wybaczanie.

Jak to aktualizacja ma się kodowania innego niz utf-8 , latin1 ?

Możliwość wywalenia krzaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Przy upgrade tego forum z 2.3.6 do 3.0.0 nie wywaliło krzaków więc z 3.0.0 na 3.0.1 zakładam mniej niż 0,01% szans na to. :blink:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym, ale napiszę ponownie.

Pobierz teraz paczkę z IP.Board 3.x i wgraj ponownie ten plik: admin/applications/core/modules_admin/languages/manage_languages.php

Więcej info znajdziesz tutaj.

Gdy klikam odnośnik wyskakuję mi błąd, [#10342] We could not determine which forum this topic is in, mimo, iż się zarejestrowałem.

Obecnie będę zmuszony wgrać ponownie wszystkie pliki na FTP, gdyż proces ponownego upgrade jest niemożliwy, brak możliwości wyboru, które z aplikacji mają być zaktualizowane. Wyświetla informacje, iż mają wersje 3.0.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość, ponownego upgrade do wersji 3.0.1 tak zwany DEBUG, pomimo poprzedniego fiasku na kroku 7? Bazę danych otrzymam prawdopodobnie w późniejszych godzinach, która pochodzi jeszcze z wersji 2.3.6. (4 dniowa)

Chciałbym jeszcze spróbować odzyskać możliwość tego upgradu, wgrałem na FTP pliki IPB 3.0.0, jednakże i tam dostaję informację, że IPB jest już 3.0.1.

post-676-1247819773,9053_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Usuń ostatnią pozycję z tabeli ibf_upgrade_history, czyli wykonaj takie zapytanie:

DELETE * FROM ibf_upgrade_history WHERE upgrade_version_id = 30008 AND upgrade_app = 'core'

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń ostatnią pozycję z tabeli ibf_upgrade_history, czyli wykonaj takie zapytanie:

DELETE * FROM ibf_upgrade_history WHERE upgrade_version_id = 30008 AND upgrade_app = 'core'

Błąd  zapytanie SQL:  DELETE * FROM ibf_upgrade_history WHERE upgrade_version_id =30008 AND upgrade_app = 'core'  MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja #1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '* FROM ibf_upgrade_history WHERE upgrade_version_id = 30008 AND upgrade_app = 'c' at line 1 

post-676-1247820876,7985_thumb.jpg

Czy mogę usunąć to manualnie, od ID 2 do ID 15?

Ooo, to Ty nawet nie masz zaktualizowanej poprawnie bazy. To usuń wszystkie pozycje z 30008 w polu upgrade_version_id.

ok, usunięte teraz wgrywam pliki IPB 3.0.1 na FTP, poinformuję gdy przebieg aktualizacji zakończy się pomyślnie, a gdy wystąpi problem również :D

Edytowane przez Bellum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ooo, to Ty nawet nie masz zaktualizowanej poprawnie bazy. To usuń wszystkie pozycje z 30008 w polu upgrade_version_id.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki error?

.../admin/upgrade/index.php?app=upgrade&section=upgrade&do=tasks&previous=members

Jest to link kroku 7/13, który czyta a po którego niedoczytaniu wyskakuję błąd:

Error 500

Server Configuration Error

Edytowane przez Bellum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wiesz, dla mnie to wszystko jest o tyle dziwne, że Ty na wersji 3.0.0 nie miałeś pełnej struktury tabeli ibf_upgrade_history. Możesz się teraz zalogować do ACP? Pasowałoby sprawdzić indeksy i tabele w bazie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, dla mnie to wszystko jest o tyle dziwne, że Ty na wersji 3.0.0 nie miałeś pełnej struktury tabeli ibf_upgrade_history. Możesz się teraz zalogować do ACP? Pasowałoby sprawdzić indeksy i tabele w bazie.

Nie miałem żadnego problemu przy UPGRADE IPB z wersji 2.3.6 do wersji 3.0.0, zalogowałem się do ACP, jednakże na FTP kilka razy wrzucałem IPB 3.0.0 i IPB 3.0.1, ACP nie wygląda jakby był zdrów :D , jakie porady?

Przerzucę ponownie pliki 3.0.0 i dam upgrade, następnie dodam 3.0.1 być może pomoże.

Edytowane przez Bellum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.