Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Ocenianie (rating) produktów w Marketplace


BitGit

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że istnieje możliwość napisania do IPS propozycji, pomysłu czy innowacji, która pomoże w rozwijaniu skryptu IP.Board.
 
Kupuję czasami ( a nawet często) modyfikacje, skiny, dodatki w IPS Marketplace. Jest tam umieszczona opcja oceny aplikacji. Kilka produktów developerskich jest naprawdę w płytkę i warte kilku gwiazdek, ale niestety zazwyczaj jest tak, że jak już kupisz i zainstalujesz moda, to nie wracasz raczej do sklepu, by dać rating. Jesteś zadowolony z produktu i na tym się kończy Twoje rola..

 

Przyszło mi do głowy, że dobrym rozwiązaniem było by dodanie możliwości oceniania moda czy aplikacji bezpośrednio z poziomu panelu ACP, np. w szczegółach aplikacji. Jestem zadowolony z działania produktu, klikam rating, a moja ocena automatycznie zapisywana jest na koncie aplikacji w Marketplace. A wiadomo, więcej ocen = lepiej dla przyszłych użytkowników.  ;)

 

Nie jestem poliglotą, a translator moja propozycję przekształci w niezły bełkot, więc nie podejmuję się wysyłania zgłoszenia. Natomiast, jeśli komuś, kto biegle włada English, spodoba się taka propozycja, może będzie miał życzenie napisać taką sugestię do IPS.. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, nawet bardzo. Musieliby jakoś połączyć licencja <-> konto właściciela na IPS'ie oraz jakiś myk aby zabronione było ocenianie gdy nie posiadamy dostępu do internetu ( np. localhost ). Prawdę mówiąc mogli by ogólnie porobić jakieś uprawnienia ( licencja <-> konto na forum ) tak aby zrobić, że instalowana aplikacja ( jeżeli znajduje się w marketplace ) nie będzie działać jeżeli nie została pobrana z konta użytkownika ( połączonego z licencją ). Trochę chaotycznie chyba napisałem ale domyślicie się o co mi chodzi. Jeżeli mamy aplikacę, która znajduję się w marketplace, a nie pobraliśmy jej z naszego konta ( połączonego z licencją ) to po prostu nie odpali, a co za tym idzie jeżeli ktos nie będzie miał licencji to może pożegnać się ze wszystkim modyfikacjami. Równie dobrze mogli zrobić podobnie z samym skryptem. Jeżeli ktoś instaluje skrypt na domenie, która nie znajduje się w bazie danych z licencjami to instalator się zatrzymuje i wyrzuca odpowiedź. Zakodować ionCubem jakiś kawałek kodu za to odpowiedzialny i 95% nulledów / retaili z głowy.

Edytowane przez teez

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.