Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Przeniesienie haseł phpBB2 przemo -> phpBB3 -> IP.Board 3.4.6


314TeR
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez 314TeR,

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zna jakiś hack, sztuczkę, kruczki etc, aby zrobić konwersję forum z phpBB2 by przemo od IP.Board, ale tak aby zachować hasła kont userów?

 

Konwersja bezpośrednia z phpBB2 nie przenosi w ogóle haseł.

Konwersja z phpBB3 przenosi hasła, kruczek jest w konwersji haseł z phpBB2 do phpBB3, ponieważ phpBB3 przy pierwszym logowaniu użytkownika konwertuje hasło do nowego formatu z solą. Dopiero takie hasło z solą działa poprawnie po konwersji w IP.Board, więc do czasu aż użytkownik nie zaloguje się w phpBB3 choć raz, to takie hasło jest nieprzydatne.

 

Na moim forum mam ponad 5tyś userów, nie mogę pozwolić sobie na wymuszenie resetu haseł, ponieważ wielu z nich bym zwyczajnie stracił. Wielu użytkowników nie ma aktualnych adresów email, a wtedy zostaną odcięci na sztywno. Mass mail'a też nie wyślę aby sobie ten email poprawili, z w/w powodu...

 

Ma ktoś jakiś pomysł jak wyjść z tego impasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phpBB3 przy pierwszym logowaniu usera który ma hasło przeniesione z phpBB2, konwertuje je do nowego formatu! - dopiero ten nowy format jest kompatybilny z IP.Board. Jeżeli user nigdy się nie zaloguje do phpBB3 to hash hasła zaimportowanego z phpBB3 -> IP.Board będzie bezużyteczny... inaczej mówiąc wychodzi na dokładnie to samo co zassać bezpośrednio konta z phpBB2 -> IP.Board.

Edytowane przez 314TeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, rozkminiłem co nieco. Otóż okazuje się że hash'e z phpBB2 są elegancko konwertowane w IP.Board. Jako że nie jestem wprawny w SQL, pomógł by mi ktoś i podowiedział jak napisać zapytanie do SQL które odczyta mi hash z pola w bazie phpBB2 i wpisze go dla tego samego usera w bazę IP.Board w polec hasła do konwersji? To są dwie różne bazy, więc nie wiem czy da się... ale podejrzewam że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wszystko się da, ale można to dopiero zrobić po konwersji. Takie przeniesienie zadziała na pewno? Hasła w IP.Board są 'solone'.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Wszystko się da, ale można to dopiero zrobić po konwersji. Takie przeniesienie zadziała na pewno? Hasła w IP.Board są 'solone'.

 

Da się, a właściwie dało się. Zarówno i w phpBB3 jaki IP.Board wstawiony hash w odpowiednią kolumnę zostanie skonwertowany do hasła z solą. Zrobiłem to na około, wyeksportowałem kolumnę z hashami z bazy przema i zaimportowałem do phpBB3 w pole zwykłego hasła. Potem zwykły import do IP.Board i już wszystkie hasła z phpBB są prawidłowo konwertowane na hasła z solą zarówno w IP.Board jak i phpBB3.

 

Notabene jestem zszokowany, że importer IP.Board NIE importuje haseł z phpBB2... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.