Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Update do 3.4.6 i ponowne wy...walenie znaków -.-


otlet
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez otlet,

Rekomendowane odpowiedzi

Męczą mnie już te wszystkie znaki...

 

 

Specjalnie zrobiłem kopię zapasową (która się zepsuła częściowo, bo zapomniałem zrobić kopię bazy) plików, by wrócić jakby co do starej wersji.

 

 

Update do 3.4.6, aktualizacja ukończona, ale ... wywaliło kodowanie.

 

Tym razem poradnik  http://forum.invisionize.pl/tutorials/article/15-naprawa-wy%C5%9Bwietlania-polskich-znak%C3%B3w/ nie pomógł.

 

 

Pomysł?

 

 

Teraz jadę na kopii plików z 3.4.3, która była ostatnim updatem na jaki miałem lickę nim ją odnowiłem teraz... Jak widać... Niepotrzebnie?

Edytowane przez otlet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zawsze, czyli wszystko ładnie wygląda. Można nawet sprawdzić to na forum, bo nie przywracałem kopii bazy, tylko dosłownie podmieniłem pliki w ftp na te z kopii (czyli 3.4.3) i jak widać znaki są dobrze pokazane. Kodowanie "latin2" obecnie. Można zobaczyć moje poprzednie problemy tego typu w moich "tematach".

 

Czemu nagle wywala błąd pod 3.4.6? Tego nie wiem i nie wiem też czemu nagle nie działa stara metoda, którą podałem w #1 poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum nie jest duże. Ja bym po prostu pobrał bazę i zedytował ręcznie za pomocą znajdź i zamień w np. notepadzie++. Przy okazji ujednoliciłbyś wszystkie kodowania i zapobiegł takim rzeczom w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odkopuję, bo znowu się zająłem aktualizacją tego forum :(

 

Zmieniłem kodowanie na UTF8 w całej bazie danych, nic nie pomogło...

 

 

Dalej po aktualizacji jest skopane kodowanie, wywala znaczki ??�???, więc jest ciekawie ;( Do tego teraz zapomniałem zrobić backup plików -_-, więc leżę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie może być za każdą zmianą kodowania tego samego błędu. Zmieniaj po kolei i pokazuj, jak się zachowują polskie znaki.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie tego działu będę pokazywać różne kodowania tej samej bazy danych.

 

76dc920e8e932c2de848ee20ce42129f.png

Tak wygląda obecnie.

 

Baza danych:

  • UTF-8:
    f9942358789eb050c808c6572ec15c34.png
  • Latin2:
    6b8f3d0010121d1bdc0c7079d7fb9cfc.png
  • Latin1:
    8f425bd7d8d7e76991af80d63b5bb641.png

Nie muszę chyba mówić, że dalej są krzaczki na forum?

 

Tak jak jest ten pierwszy obrazek - tak dalej jest przy każdym kodowaniu dlatego nie dawałem nowych screenów, bo po co skoro i tak wygląda tak samo. :(

 

 

Szczerze mówiąc to może jest wina plików albo serwera? Dla mnie to dziwne, bo gdyby to była wina bazy to raczej cały skrypt by pokazywał krzaczki, a tak to np.: <title> ma polskie znaki, całe ACP, niektóre rzeczy na forum też mają polskie znaki.

Ogólnie zmieniłem nawet wersję PHP z 5.3 do 5.4, a potem do 5.2, ale to też nie pomogło (kiedyś musiałem zmienić, bo tez kodowanie wyjechało).

 

A może mieć to wpływ, że kiedyś działałem na nulledzie? Nim jeszcze zakupiłem licencję (ta... miesiąc po starcie forum już miałem licencję, ale fakt faktem, że zacząłem tak, a nie inaczej). Stawiam, że pliki z nulleda dawno już zniknęły.

Edytowane przez otlet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Te podziały z poszczególnych kodowań mnie interesują jak wyglądają na forum, a nie w bazie! Przecież tam to bez różnicy jest.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyglądają tak samo :o

 

Zmieniam kodowanie to tak jakby się NIC nie zmieniło :( Dlatego nie wrzucałem SSów (zresztą tak samo mogłem postąpić z bazą, sorki).

 

 

A reinstalacja skryptu (czyt. czysty skrypt od nowa wgrać i tam bazę danych wrzucić jedynie) mogłoby coś naprawić? Od dawna się do tego przymierzałem, ale nie miałem powodu xD I jak się wtedy do czegoś takiego ewentualnie przygotować (by bazy nie wy***waliło)

Edytowane przez otlet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

DawPi - mam prośbę. Zabij mnie... Poddaję się i chyba zamknę to chore forum dla jeszcze bardziej chorej społeczności -_- Powinienem mieć kodowanie UTF-8, mam latin2, ale IP.Board (w conf_global.php) myśli, że ma latin1...

 

 

 

Idę się zastrzelić łopatą...

Dzięki DawPi - tylko Ty jeden wiesz co z IP.B się dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jak miałeś jakiekolwiek dodane kodowanie w pliku conf_global.php to znaczy, że sam tam je wpisałeś kiedyś. :-)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.