Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Fuzja dwóch forów: IPB - MyBB


Mdx91
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez DawPi,

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zrobić coś na zasadzie fuzji moich dwóch forów. Jedno główne stoi na IPB, drugie na MyBB (nie mam na tyle czasu aby prowadzić oba, a szkoda mi tematów bo są bardzo wartościowe). Ale pojawia się problem jak to połączyć by nic się nie posypało. Tak co o tym rozmyślałem to wymyśliłem coś takiego:

 

  1. Konwersja z MyBB do IPB na forum które chce przenieść
  2. Eksport użytkowników, tematów, postów. Dodatkowo myśle nad zawartością tabel od własnych profili etc. ale to już by nie było konieczne.
  3. Import tabel do forum głównego

 

Niby plan jako tako jest prosty (i na mój rozum powinno to zadziałać), ale jak zawsze mam wątpliwości że coś moze się posypać na forum głównym (oczywiście kopie przed operacją zrobię, ale i tak stratą czasu będzie ratowanie forum które działało bez zarzutu) :)

 

Nie mam do dyspozycji więcej "miejsca" na próby (nie mam zamiaru stawiać na chwilę IPB na darmowym serwie bo i tak połowa nie zatrybi :D).

 

Dlatego chciałbym was spytać czy taka operacja jak przedstawiłem ma szanse się powieść bez problemów? A może jest inny prostszy sposób na zrobienie takiej fuzji?

 

 

PS. Nie wiem czy dobry dział wybrałem, więc w razie czego to proszę o przeniesienie ;)

Edytowane przez Mdx91

admin4YSh2.png


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Fuzja: tylko tego samego skryptu..

Serwer: localhost (wydajna maszyna za cenę prądu).

Jak chcesz przenieś tabele z jednej bazy do drugiej?

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuzja: tylko tego samego skryptu..

Serwer: localhost (wydajna maszyna za cenę prądu).

Jak chcesz przenieś tabele z jednej bazy do drugiej?

O localhoscie nie pomyślałem :)

 

A myślałem o eksporcie tabel tematów, postów, userów (po konwersji oczywiście), a potem imporcie do głównego forum. Przez PMA

admin4YSh2.png


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ma szansę się to udać, sam swego czasu robiłem połączenie istniejącej bazy z IPB i Przema.

Wystarczy ogarnąć kodowanie tabel i krzaki się nie posypią, no i oczywiście.. myślenie, to jakby podstawa udanej operacji.

Życzę powodzenia ;)

 

Pamiętaj też aby na mybb usunąć rangi użytkownikom oraz subfora przenieść do poziomu normalnych forów w kategoriach, nie zawsze chcą przechodzić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Yyyy, NIE mogło się to udać! Przecież ID się mogą powtarzać etc. W sumie to taki post powinienem usunąć, by nie wprowadzać innych w błąd, ale niech zostanie.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
  • Rozwiązanie

Pamiętaj, że konwerter IPSu ma opcję łączenia dwóch forów IP.Board. I chyba tylko to Cię ratuje.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.