Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Phpbb3 > IPB 2.x


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zrobiłem konwersję najpierw do wersji 2.x później chcę wykonać upgrade do wersji 3.0.2 dostępnej w panelu na invisionpower. Mam jednak problem, kodowanie znaków postów i tematów jest w porządku jednak menu i footer mają błędy. Próbowałem zmienić w edycji profilu na kodowanie utf-8 jednak to nic nie zmieniło. Prosiłbym o pomoc w poprawieniu tego błędu. Pozdrawiam.

Druga sprawa to chciałbym zmienić subdomenę forum. Bo obecne forum stoi pod subdomeną forum.domena.pl a konwersję robię na ipb.domena.pl Jak najlepiej przeprowadzić tą czynność żeby podpiąć forum ipb pod subdomenę forum.domena.pl

Edytowane przez jonesh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witaj jonesh :D

Możesz dokładniej napisać o tych błędach w menu i footerze? Bo nie bardzo wiem o co chodzi. ;)

Odnośnie zmiany domeny: najpierw zmiana w conf_global.php domeny, a potem w General Configuration zmień linki i path - wszystko będzie widoczne i raczej jasne. Jak nie to pisz śmiało. :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, dzieki za odp. Poniżej wklejam linijki tam gdzie jest blad w kodowaniu.

Witaj ponownie, Twoja ostatnia wizyta mia?a miejsce

Admin CP · Panel kontrolny · Zobacz nowe posty  · M�j Asystent  

0 go?ci, 1 u?ytkownicy, 0 Anonimowi u?ytkownicy 

Brak nadchodz?cych wydarze?

Najwi?cej u?ytkownik�w online: 2 Dnia: Dzisiaj, 05:46 PM

Nadchodz?ce wydarzenia w ci?gu najbli?szych 

Poka? szczeg�?owo wed?ug: Ostatnie klikni?cie, Nazwa u?ytkownika

Edytowane przez jonesh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Oj, to mylisz kodowanie od języka. Po pierwsze to najważniejsza informacja - jak masz kodowane tabele w bazie?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bazie na której postawiłem IPB mam utf8_general_ci, w panelu ipb ustawiłem UTF-8 i tak jak pisałem wcześniej w postach i tematach występują polskie znaki, nie wystepują one jakby w tych rzeczach które wkleiłem wyżej. W bazie phpbb z której konwertowałem dane do IPB mam kodowanie: latin1_swedish_ci - i teraz bardzo się zdziwiłem bo na forum opartym o phpbb były polskie znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam znać, jak wgram ponownie pliki do 2.6.3 bo próbowałem zrobić upgrade i wyskoczył znowu jakiś szalony błąd. Napisałem o tym w innym temacie.

Co do importy języka, to mam zimportować plik xml czy tylko jeden iso lub ew. utf ?

Edytowane przez jonesh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.