Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Problem z bazą - Krzaki, brak polskich znaków


MASS90
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez MASS90,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie grzebałem nic przy forum i dzisiaj wchodząc na forum pojawiają się błędy krzaki, brak polskich znaków. Nie da się wejść w żaden temat.

 

post-18675-0-58645100-1429708916_thumb.p

 

Logi

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 Date: Wed, 22 Apr 2015 13:14:22 +0000
 Error: 1267 - Illegal mix of collations (latin2_general_ci,IMPLICIT) and (latin1_swedish_ci,COERCIBLE) for operation '='
 IP Address: 62.141.215.139 - /forum/4-informacje/
 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 mySQL query error: SELECT t.*,xxx.* FROM topics t  LEFT JOIN core_tags_cache xxx ON ( xxx.tag_cache_key=MD5(CONCAT('forums',';','topics',';',t.tid)) )   WHERE t.forum_id=4 AND t.pinned IN (0,1) AND ( t.approved IN (1,0,-1) ) ORDER BY t.pinned DESC,  t.last_post DESC LIMIT 0,30
 .--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------.
 | File                                                                       | Function                                                                      | Line No.          |
 |----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------|
 | admin/applications/forums/modules_public/forums/forums.php                 | [public_forums_forums_forums].renderForum                                     | 457               |
 '----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
 | admin/applications/forums/modules_public/forums/forums.php                 | [public_forums_forums_forums].showForum                                       | 147               |
 '----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
 | admin/sources/base/ipsController.php                                       | [public_forums_forums_forums].doExecute                                       | 306               |
 '----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum oryginalne? Załatane? Zabezpieczone? Masz problem z kodowaniem (dwa różne kodowania się gryzą) i możesz albo przywrócić backup albo próbować to naprawić :) Tylko jeśli masz np. nulleda i ktoś Ci celowo robi syf na forum, to będzie to walka z wiatrakami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Ale ja nie mam żadnego nulleda. Kupiłem nową licencję prosto od producenta. Problem zniknął napisałem do supportu mojego hostingu.

 

 

Witam serdecznie Panie Piotrze,

zwróciliśmy uwagę iż w ustawieniach forum nie ustawiono poprawnie kodowania bazy danych:

$INFO['sql_charset']='latin2';

po wprowadzeniu tego ustawienia polskie znaki wyświetlają się poprawnie.

 

Nie mam jakoś specjalnie zabezpieczonego forum nic konkretnego w tym kierunku nie robiłem bo nawet za bardzo nie wiem co. I teraz nasuwa się pytanie bo skoro ja nic nigdzie w niczym nie grzebałem to może jest możliwość, że ktoś życzliwy mi to zrobił? Jeśli jest to prawdopodobne to w jaki sposób się zabezpieczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam żadnego nulleda. Kupiłem nową licencję prosto od producenta. Problem zniknął napisałem do supportu mojego hostingu.

 

 

Witam serdecznie Panie Piotrze,

zwróciliśmy uwagę iż w ustawieniach forum nie ustawiono poprawnie kodowania bazy danych:

$INFO['sql_charset']='latin2';

po wprowadzeniu tego ustawienia polskie znaki wyświetlają się poprawnie.

 

Nie mam jakoś specjalnie zabezpieczonego forum nic konkretnego w tym kierunku nie robiłem bo nawet za bardzo nie wiem co. I teraz nasuwa się pytanie bo skoro ja nic nigdzie w niczym nie grzebałem to może jest możliwość, że ktoś życzliwy mi to zrobił? Jeśli jest to prawdopodobne to w jaki sposób się zabezpieczyć?

Powiem w ten sposób, samo się nie zrobiło. Podstawa, trudne hasła. 

System > System > Centrum bezpieczeństwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.