Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Embed Youtube przestał działać


Gość SmQ

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Na naszym forum przestały działać zaembedowane filmy z Youtube. Z tego co widzę to wina flash playera - zamiast filmów mamy czarny prostokąt. Pod Firefoxem (gdzie nie mam flasha) jest ok i jest player, a pod chrome/opera gdzie jest flashplayer jest ten wspomniany czarny prostokąt i nic więcej. My nic u siebie nie zmienialiśmy. Tutaj na tym forum widzę ładnie zembedowane duże okno youtuba pod chrome/operą ktoś może wkleić wyrażenie regularne od tego? Oraz sposób jak wymusić html5 playera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.


Tylko, że my mieliśmy standardowe wyrażenia i od zawsze to działało, raptem od kliku dni użytkownicy forum zaczęli zgłaszać problem i sprawdziłem i faktycznie u siebie też tak mam. Także wygląda na to, jakby to we flashu coś pozmieniali (jakaś nowa wersja może wyszła). Ktoś zaobserwował to u siebie na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że coś zmieniło się w API YouTube.

Osobiście korzystam z responsywnego odtwarzacza HTML5.

<style>.embed-container { position: relative; padding-bottom: 56.25%; height: 0; overflow: hidden; max-width: 100%; } .embed-container iframe, .embed-container object, .embed-container embed { position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%; }</style><div class='embed-container'><iframe src='https://www.youtube.com/embed/{IDENTIFIER}' frameborder='0' allowfullscreen></iframe></div>

Pamiętaj żeby zmienić {IDENTIFIER} na identyfikator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem programistą, a mój właśnie poszedł na urlop. Staram się sam jakoś to ogarnąć :)

Znalazłem w panelu admina coś takiego jak edycja tagu multimedialnego, czyli wyrażenie regularne, które podmienia tag MEDIA na forum. Tam mam wpisane:

	<object width="640" height="390"><param name="movie" value="http://youtube.com/v/$3?version=3"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://youtube.com/v/$3?version=3" type="application/x-shockwave-flash" width="640" height="390" wmode="transparent" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
	


czyli to samo, co jest na stronie którą podałeś. Nie bardzo widzę na niej wersję dla html5, są jedynie wypisane parametry obsługiwane przez ten odtwarzacz.

Czy mogę użyć kodu, który podałeś w tym miejscu? W jaki sposób mam zastąpić identifier, czy to nie skrypt powinien sam sobie wstawiać jakiegoś IDka w to miejsce?

Edytowane przez SmQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień swój kod na:

<style>.embed-container { position: relative; padding-bottom: 56.25%; height: 0; overflow: hidden; max-width: 100%; } .embed-container iframe, .embed-container object, .embed-container embed { position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%; }</style><div class='embed-container'><iframe src='https://www.youtube.com/embed/$3' frameborder='0' allowfullscreen></iframe></div>

Zapisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Co dziwne, nawet jak na firefoxie teraz sprawdziłem, to tam nie ma responsywnego html5 playera, tylko taki jak był wcześniej...

Wg. źródła strony to używa cały czas tego starego. Jakiś cache może trzeba przebudować czy coś w tym stylu?

Edytowane przez SmQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w firefoxie działa, bo te używa html5 nawet do tych starych, ale pod chrome/opera już jest czarny prostokąt. Znalazłem opcję przebudowania postów w panelu admina i odpaliłem, może to coś da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puściłem narzędzie z panelu admina do przebudowy postów i przerobił mi wszystkie stare, ale jest problem, bo pod Tapatalkiem zamiast playera jest kod, który podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, ale userów to mało obchodzi :) Poza tym mamy taki wpływ, że możemy dać inne wyrażenie regularne, które tam zadziała. Na chwile obecną zostawiam jak jest, bo lepsze działające Youtuby na forum niż żadne, ale sporo osób używa tej appki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeszcze jedna istotna rzecz. W tej chwili Youtube gdy klikniesz prawym i naciśniesz kopiuj link podaje linki w formie youtu.be. Przez to, że używa ich skracacza, to takie linki nie są łapane, dodałem sobie wyrażenie z Twoim kodem html5 i dopisałem Youtu.be, ale nie działa. Możesz proszę pomóc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.