Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Błąd EX0 na wszystkich podstronach i PHP 7.1


otlet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Otóż na serwerze (CentOS z CWP) miałem kawał czasu PHP5.6, więc czas aktualizacji. Najnowsza jest PHP7.1, więc i na nią przeskoczyłem.

Aktualizacja przeszła pomyślnie, wszystkie aplikacje na serwerze działają bez problemowo (a te bez wsparcia 7.1 dostały AddHandler dla htacces do 5.6) i IP.Board 4 na AdminCP działa bez zarzutu, a na front - otrzymuję błąd EX0. Tutaj logi:

Error: [] operator not supported for strings (0)
#0 /home/23games/forum/public_html/system/Http/Url.php(1026): IPS\Http\_Url::squashQueryStringArray('group', Array)
#1 /home/23games/forum/public_html/system/Http/Url.php(450): IPS\Http\_Url::convertQueryAsArrayToString(Array, true)
#2 /home/23games/forum/public_html/system/Http/Url.php(190): IPS\Http\_Url->reconstructUrlFromData()
#3 /home/23games/forum/public_html/system/Http/Url/Internal.php(47): IPS\Http\_Url::createFromComponents('forum.23games.p...', 'https', '/index.php', 'app=core&module...', NULL, NULL, NULL, NULL)
#4 /home/23games/forum/public_html/system/Http/Url.php(90): IPS\Http\Url\_Internal::createInternalFromComponents('front', 0, 'index.php', 'app=core&module...')
#5 /home/23games/forum/public_html/system/Theme/Theme.php(734) : eval()'d code(49): IPS\Http\_Url::internal('app=core&module...', 'front', '', Array, 0)
#6 [internal function]: IPS\Theme\class_core_global_plugins->bdGroupLegend(Array, 'vertical')
#7 /home/23games/forum/public_html/system/Theme/SandboxedTemplate.php(57): call_user_func_array(Array, Array)
#8 [internal function]: IPS\Theme\_SandboxedTemplate->__call('bdGroupLegend', Array)
#9 /home/23games/forum/public_html/system/Widget/Widget.php(224): call_user_func_array(Array, Array)
#10 /home/23games/forum/public_html/plugins/pc824725245/widgets/bdGroupLegend.php(113): IPS\_Widget->output(Array)
#11 /home/23games/forum/public_html/system/Widget/Widget.php(791): IPS\plugins\pc824725245\widgets\_bdGroupLegend->render()
#12 /home/23games/forum/public_html/system/Theme/Theme.php(734) : eval()'d code(11890): IPS\_Widget->__toString()
#13 [internal function]: IPS\Theme\class_core_front_global->widgetContainer('sidebar', 'vertical')
#14 /home/23games/forum/public_html/system/Theme/SandboxedTemplate.php(57): call_user_func_array(Array, Array)
#15 /home/23games/forum/public_html/system/Theme/Theme.php(734) : eval()'d code(9855): IPS\Theme\_SandboxedTemplate->__call('widgetContainer', Array)
#16 [internal function]: IPS\Theme\class_core_front_global->sidebar('right')
#17 /home/23games/forum/public_html/system/Theme/SandboxedTemplate.php(57): call_user_func_array(Array, Array)
#18 /home/23games/forum/public_html/system/Theme/Theme.php(734) : eval()'d code(4817): IPS\Theme\_SandboxedTemplate->__call('sidebar', Array)
#19 [internal function]: IPS\Theme\class_core_front_global->globalTemplate('9dbf487f637074c...', '\n\n\n<div class='...', Array)
#20 /home/23games/forum/public_html/system/Theme/SandboxedTemplate.php(57): call_user_func_array(Array, Array)
#21 /home/23games/forum/public_html/system/Dispatcher/Dispatcher.php(149): IPS\Theme\_SandboxedTemplate->__call('globalTemplate', Array)
#22 /home/23games/forum/public_html/system/Dispatcher/Standard.php(101): IPS\_Dispatcher->finish()
#23 /home/23games/forum/public_html/system/Dispatcher/Front.php(465): IPS\Dispatcher\_Standard->finish()
#24 /home/23games/forum/public_html/init.php(442) : eval()'d code(57): IPS\Dispatcher\_Front->finish()
#25 /home/23games/forum/public_html/system/Dispatcher/Dispatcher.php(131): IPS\Dispatcher\chat_hook_tabNewWindow->finish()
#26 /home/23games/forum/public_html/index.php(13): IPS\_Dispatcher->run()
#27 {main}

Błąd nie występuje na 5.6 (inne nie testowane). Zastanawiam się co może być błędem. IP.Board tam sobie samotnie umiera, nie ruszany kawał czasu i nic na nim nie robione, czysty jak łza.

Znalazłem wątki o wystepowaniu dla specyficznych sytuacji, u mnie występuje WSZĘDZIE. Czy to admin, gość, podstrona, sklep monopolowy. Każda strona zwraca mi błąd.

Wtyczki wyłączone, wszystko co mogłem wyłączyć wyłączyłem, styl default. Co jest nie tak? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem w dosyć pojechany sposób:

  • Najpierw przypadkiem uruchomiłem Tryb Projektanta co rozjechało mi stronę (konsola wywalała error 500 na plikach CSS nawet).
    https://<domena>/admin/?adsess=<sesja>&app=core&module=customization&controller=themes&do=designersmod


     

  • Następnie odszukałem nazwę funkcji i użyłem:
     

    https://<domena>/admin/?adsess=<sesja>&app=core&module=customization&controller=themes&do=designersmodeoff


     

Zgaduję, że mój styl coś miał nieaktualne, nie wiem - i po "aktualizacji" udało mi się to naprawić. Chore.

 

@Nikon co najlepsze - nie prawda. Nim napisałem oczywiście wyłączyłem wszystkie wtyczki.

Edytowane przez otlet
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.