Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Pages - import z bazy danych


Rekomendowane odpowiedzi

Hello.

Mam problem z pobraniem elementów z bazy danych stworzonej przez pages. Konkrety:

Po stworzeniu odpowiednich pól (np. user1) i próbie pobrania ich za pomocą

{$record->customFieldDisplayByKey('user1', 'listing')|raw}

wyrzuca mi następujący błąd:

Error: Call to a member function customFieldDisplayByKey() on null (0)
#0 [internal function]: IPS\Theme\content_blocks_1()
#1 /var/www/xxx/applications/cms/sources/Blocks/Block.php(215): call_user_func('IPS\\Theme\\conte...')
#2 /var/www/xxx/applications/cms/widgets/Blocks.php(138): IPS\cms\Blocks\_Block::display(Object(IPS\cms\Blocks\Block), 'vertical')
#3 /var/www/xxx/system/Widget/Widget.php(722): IPS\cms\widgets\_Blocks->render()
#4 /var/www/xxx/system/Theme/Theme.php(780) : eval()'d code(132): IPS\_Widget->__toString()
#5 /var/www/xxx/system/Theme/SandboxedTemplate.php(57): IPS\Theme\class_cms_front_pages->widgetContainer('col1', Array, 'vertical')
#6 /var/www/xxx/applications/cms/sources/Theme/Theme.php(605) : eval()'d code(31): IPS\Theme\_SandboxedTemplate->__call('widgetContainer', Array)
#7 /var/www/xxx/applications/cms/sources/Pages/Page.php(2117): IPS\Theme\class_cms_page_page_builder->three_columns(Object(IPS\cms\Pages\Page), Array)
#8 /var/www/xxx/applications/cms/modules/front/pages/page.php(72): IPS\cms\Pages\_Page->output()
#9 /var/www/xxx/applications/cms/modules/front/pages/page.php(44): IPS\cms\modules\front\pages\_page->view()
#10 /var/www/xxx/system/Dispatcher/Controller.php(97): IPS\cms\modules\front\pages\_page->manage()
#11 /var/www/xxx/applications/cms/modules/front/pages/page.php(34): IPS\Dispatcher\_Controller->execute()
#12 /var/www/xxx/system/Dispatcher/Dispatcher.php(129): IPS\cms\modules\front\pages\_page->execute()
#13 /var/www/xxx/index.php(13): IPS\_Dispatcher->run()
#14 {main}

Pytanie co z tym fantem zrobić i jak to naprawić. Dopiero ogarniam templatki IPS'a, więc proszę o wyrozumiałość ^^

Jeśli potrzeba więcej szczegółów - podam (tylko muszę wiedzieć co) :)

Edytowane przez Oui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, myślałem że jest to gdzieś wcześniej zdefiniowane, a nigdzie nie zmieniłem.

Jak mogę ją zdefiniować, żeby pobierała odpowiednie wartości z bazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Gdzie i co dokładnie dodajesz? Screeny, opisy są bardzo pomocne w takich przypadkach jeśli zależy komuś na uzyskaniu pomocy.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż stworzyłem nową stronę i w PA wygląda to tak (interesuje mnie "duels" póki co):

sm8DN5N.png

 

Baza danych wygląda tak:

HPIlMWf.png

 

I interesuje mnie na przykład dodanie użytkownika1 z kluczem szablonu "user1". Dodaję więc do strony stworzony blok dla użytkownika1 (o kluczu szablonu "user1"):

eQ6GXVo.png

 

 

Tak to wygląda z poziomu podglądu strony:

S4cY8x4.png

 

 

I teraz o co chodzi. Chcę, aby z bazy pobierało dane: użytkowników, głosy i prace i wyświetlało to wszystko w odpowiednich blokach jak na ostatnim screenie.

Edytowane przez Oui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No ok, ale tak się tego kompletnie nie robi.

Najlepiej zrobić to przy pomocy bloku i tam wybierasz "feed" z jakiejś bazy danych i masz dostępne zmienne.

 

Tak najprościej chyba będzie dla Ciebie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.