Jump to content

Pages - import z bazy danych

Oui
 Share

Recommended Posts

Hello.

Mam problem z pobraniem elementów z bazy danych stworzonej przez pages. Konkrety:

Po stworzeniu odpowiednich pól (np. user1) i próbie pobrania ich za pomocą

{$record->customFieldDisplayByKey('user1', 'listing')|raw}

wyrzuca mi następujący błąd:

Error: Call to a member function customFieldDisplayByKey() on null (0)
#0 [internal function]: IPS\Theme\content_blocks_1()
#1 /var/www/xxx/applications/cms/sources/Blocks/Block.php(215): call_user_func('IPS\\Theme\\conte...')
#2 /var/www/xxx/applications/cms/widgets/Blocks.php(138): IPS\cms\Blocks\_Block::display(Object(IPS\cms\Blocks\Block), 'vertical')
#3 /var/www/xxx/system/Widget/Widget.php(722): IPS\cms\widgets\_Blocks->render()
#4 /var/www/xxx/system/Theme/Theme.php(780) : eval()'d code(132): IPS\_Widget->__toString()
#5 /var/www/xxx/system/Theme/SandboxedTemplate.php(57): IPS\Theme\class_cms_front_pages->widgetContainer('col1', Array, 'vertical')
#6 /var/www/xxx/applications/cms/sources/Theme/Theme.php(605) : eval()'d code(31): IPS\Theme\_SandboxedTemplate->__call('widgetContainer', Array)
#7 /var/www/xxx/applications/cms/sources/Pages/Page.php(2117): IPS\Theme\class_cms_page_page_builder->three_columns(Object(IPS\cms\Pages\Page), Array)
#8 /var/www/xxx/applications/cms/modules/front/pages/page.php(72): IPS\cms\Pages\_Page->output()
#9 /var/www/xxx/applications/cms/modules/front/pages/page.php(44): IPS\cms\modules\front\pages\_page->view()
#10 /var/www/xxx/system/Dispatcher/Controller.php(97): IPS\cms\modules\front\pages\_page->manage()
#11 /var/www/xxx/applications/cms/modules/front/pages/page.php(34): IPS\Dispatcher\_Controller->execute()
#12 /var/www/xxx/system/Dispatcher/Dispatcher.php(129): IPS\cms\modules\front\pages\_page->execute()
#13 /var/www/xxx/index.php(13): IPS\_Dispatcher->run()
#14 {main}

Pytanie co z tym fantem zrobić i jak to naprawić. Dopiero ogarniam templatki IPS'a, więc proszę o wyrozumiałość ^^

Jeśli potrzeba więcej szczegółów - podam (tylko muszę wiedzieć co) :)

Edited by Oui

Nie mam pojęcia, myślałem że jest to gdzieś wcześniej zdefiniowane, a nigdzie nie zmieniłem.

Jak mogę ją zdefiniować, żeby pobierała odpowiednie wartości z bazy?

Otóż stworzyłem nową stronę i w PA wygląda to tak (interesuje mnie "duels" póki co):

sm8DN5N.png

Baza danych wygląda tak:

HPIlMWf.png

I interesuje mnie na przykład dodanie użytkownika1 z kluczem szablonu "user1". Dodaję więc do strony stworzony blok dla użytkownika1 (o kluczu szablonu "user1"):

eQ6GXVo.png

Tak to wygląda z poziomu podglądu strony:

S4cY8x4.png

I teraz o co chodzi. Chcę, aby z bazy pobierało dane: użytkowników, głosy i prace i wyświetlało to wszystko w odpowiednich blokach jak na ostatnim screenie.

Edited by Oui

• Manager

No ok, ale tak się tego kompletnie nie robi.

Najlepiej zrobić to przy pomocy bloku i tam wybierasz "feed" z jakiejś bazy danych i masz dostępne zmienne.

Tak najprościej chyba będzie dla Ciebie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.