Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Kolor tytułu użytkownika zależny od jego rangi


Althalek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Planowałem edycję pliku "postContainer" celem dokonania w nim pewnej zmiany - mianowicie chciałem sprawić, aby kolor tytułu użytkownika był zależny od jego rangi. Przykładowo, jeżeli Grupa użytkownika to Administrator (ID 4 oczywiście) to jego tytuł jest w kolorze czerwonym, jeżeli moderatorem to zielony, a pozostałe grupy posiadają kolor domyślny tj. szary.

Kilka lat temu zrobiłem coś takiego (a może tylko podobnego) w 3.4, ale to było 3.4 a i przez upływ czasu nie pamiętam już jak to zrobiłem.

 

Nie wiem, czy robi się to za pomocą $member czy \IPS\Member i z jaką składnią.
Do tej pory moimi żałosnymi próbami udało mi się osiągnąć jedynie następujący efekt: Będąc zalogowanym z konta Administratora (ID 4) wszystkie tytuły były czerwone, logując się na moderatora były zielone itd.

Proszę o pomoc i dziękuję za każdą próbę (nawet nieudaną).
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zobacz to, ale nie wiem czy nie będzie wymagać aktualizacji: https://invisioncommunity.com/files/file/7589-group-color-on-user-link/

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No ale dostałeś moda - jeśli nie pasuje to innego nie ma. Opcje są dwie:

  • zaktualizować go,
  • porzucić pomysł.
  • Dziękuję 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DawPi napisał:

No ale dostałeś moda - jeśli nie pasuje to innego nie ma. Opcje są dwie:

  • zaktualizować go,
  • porzucić pomysł.

Hm, ta modyfikacja mi raczej nie pomoże - przynajmniej tak mi się wydaje. Pomysłu nie chcę porzucać bo w kontekście wizji forum pomysł jest ciekawy. W IPB 3.4.x był jakiś kod <Jeżeli grupa użytkownika = {X}"> kod do wykonania </jeżeli>, ale w IPS chyba tego nie ma. Czytałem https://invisioncommunity.com/4docs/advanced-usage/development/working-with-members-r179/ , ale albo nie działa to na grupy użytkowników (tylko na grupę użytkownika, który wyświetla daną zawartość), albo nie potrafię przerobić sensownie tego kodu. Jestem uparty i pewnie będę próbował różnych alpejskich kombinacji aż się uda (albo wypróbuję wszystkie i nic nie zdziałam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mniemam chodzi o kolorowy nick na stronie głównej, według przynależności do grupy, tak?

2sKLMDE.png

Jedynym chyba hookiem jest ten sam, co podał @DawPi, czyli Group Color Or User Link.

Musi działać, no jakim prawem to niby nie działa? Nie koloruje nicków czy jak? Pakujesz xml w rozszerzenia i tyle, żadnej filozofii

 

 

Spróbuj to pokazać screenami jak to wygląda, bo ciężko :/ 

Edytowane przez Hakuna
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2018 o 20:27, Hakuna napisał:

Jak mniemam chodzi o kolorowy nick na stronie głównej, według przynależności do grupy, tak?

2sKLMDE.png

Jedynym chyba hookiem jest ten sam, co podał @DawPi, czyli Group Color Or User Link.

Musi działać, no jakim prawem to niby nie działa? Nie koloruje nicków czy jak? Pakujesz xml w rozszerzenia i tyle, żadnej filozofii

 

 

Spróbuj to pokazać screenami jak to wygląda, bo ciężko :/ 

 

Nie, nie, nie Hakuna. Rozwiewam "mniemania". :D

Chodzi mi o kolor TYTUŁU użytkownika w tematach. Tak jak @DawPi ma "...a wy Pragnienie™".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to było jednak tak, jak myślałem. Najpierw uznałem, że jak dodam "author()" to będzie działać, a potem porzuciłem ten pomysł twierdząc, że to nie to. I nawet tego nie sprawdziłem. No cóż, temat rozwiązany, piękny pucharek w podziękowanie wręczony. A dla Przemysława dodatkowo serduszko: Patrz niżej.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.