Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Dostępy do GA dla agencji


mc.kran

Rekomendowane odpowiedzi

Czy koniecznie musze udzielac agencji seo dostępy do GA i GSC? Troche sie tego obawiam Oczywiście rozumiem ze niektórych danych oni zwyczajnie potrzebują do pracy, wtedy te konkretne bym im podawał gdyby pytali. Czy są agencje które tak pracują czy żadna mi na to nie pójdzie? Czy ci z was którzy współpracuja z taką agencją nie baliscie sie udzielic tych dostepów? Nie znacie jakichs przykrych histori z tego tytułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jeśli poważna firma i poważna umowa to tak skonstruuj jej zapisy byś się niczego nie musiał obawiać. Jakiś prawnik czy radca powinien pomóc jeśli masz obawy.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mc.kran napisał:

Czy koniecznie musze udzielac agencji seo dostępy do GA i GSC? Troche sie tego obawiam Oczywiście rozumiem ze niektórych danych oni zwyczajnie potrzebują do pracy, wtedy te konkretne bym im podawał gdyby pytali. Czy są agencje które tak pracują czy żadna mi na to nie pójdzie? Czy ci z was którzy współpracuja z taką agencją nie baliscie sie udzielic tych dostepów? Nie znacie jakichs przykrych histori z tego tytułu

 

Nie musisz, ale możesz. Ja udostępniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy przedstawiciela branży SEO trudno mi wyobrazić sobie brak dostępu do jakichkolwiek danych z Google Analytics. Pozwalają one po pierwsze na indywidualne dopasowanie strategii pozycjonowania do sytuacji i potrzeb klienta, a w dalszej kolejności do analizowania ruchu na stronie i monitorowania efektów podejmowanych działań. Musisz wiedzieć, że w GA wyróżnia się różne poziomy dostępu (konto, usługa, widok). Może się zdarzyć, że klient nada agencji ograniczone prawa (np. przekazanie dostępu do danych bez hasła do logowania), ale będzie się to wiązało z trudnością w prawidłowym ustawianiu pewnych rzeczy. Nie powinieneś obawiać się przekazania dostępów - uczciwa agencja wykorzysta je wyłącznie dla dobra twojej strony internetowej. Jeśli mimo wszystko twoje zaufanie jest mocno ograniczone, możesz je zwiększyć poprzez wybór odpowiedniej firmy pozycjonującej - takiej, która ma na koncie duże doświadczenie, osiąga dobre wyniki i cieszy się pozytywnymi opiniami. Jeśli wciąż jesteś na etapie poszukiwania tej właściwej, zapraszamy do Supremum SEO z Krakowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałem zeby agencja seo wykorzystała dane dostępowe klienta do jakichs swoich niecnych planów, nawet mi nie przychodzi do głowy do czego mogłaby je wykorzystac, chyba ze jakis pracownik z przyczyn osobistych chciałby sie zemscic na konkretnej firmie i celowo ujawnił jej dane albo jakieś statystyki z GA, ale to juz chyba podchodziłoby pod celowe działanie na szkode klienta i groziłoby sądem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK skoro tak to nie będe robic cyrku. Ale mam jeszcze jedno pytanie odnosnie ewentualnej nieuczciwosci takich osób. Na jakie sposoby taka agencja moze mnie oszukac? Tylko częsciowo znam sie na tym co im zlecam wiec nie będe w stanie tak dokładnie ich sprawdzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdą agencją pozycjonującą (czy jakąkolwiek firmą zewnętrzną, świadczącą usługi na rzecz twojego biznesu) podpisuje się szczegółową umowę, w której zawarte są wszelkie warunki współpracy, włącznie z potencjalnymi konsekwencjami ich zerwania. Zwykle SEOwców obowiązuje też klauzula poufności - nie powinni ujawniać nikomu danych swoich klientów. Obecnie historie z oszustwami praktycznie nie zdarzają się, bo konkurencja na rynku jest tak duża, że agencja za dużo straciłaby na ujawnieniu jej nieuczciwych działań. Nie mogę wypowiadać się w imieniu wszystkich, ale w Supremum SEO naszym celem jest zadowolenie klienta i jak najkorzystniejsza dla obu stron realizacja usług. Więcej zaufania do ludzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.