Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Kara za nieopłacony postój na parkingu


godfather

Rekomendowane odpowiedzi

Zwykle zaczyna się od początku, czyli... lipcem 2004 byłem z rodzicami w Krakowie, zaparkowaliśmy w okolicach Zamku, na takim parkingu wzdłuż ulicy. Żywego ducha wokoło, wróciliśmy to za szybą była kartka o tym, że parking jest płatny, proszą o uiszczenie opłaty i takie tam pierdoły.

Oczywiście kto by za to płacił? :)

Parę dni temu przyszło upomnienie, że wymagają zapłacenia tego wraz z karą za zwłokę. Nadawcą jest Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Sekcja Windykacji Strefy.

I tera tak:

- czy ktoś się spotkał z taką sytuacją;

- jest jakiś okres przedawnienia takich opłat? bo jak dla mnie to 5 lat jest lekkim przegięciem. Słyszałem, że za nie przyjęcie mandatu, jeśli policja nie zgłosi tego do sądu to po trzech latach się przedawnia, a tu informacja po pięciu jest;

- znacie jakieś fora, na których można zaczerpnąć informacji w tym zakresie?

I tak koniec końcem, skoro kartka z parkingu była za wycieraczką to nie musiała do mnie trafić :)

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dostałem kiedyś upomnienie od "Parkingowych". Nie zapłaciłem i po roku ściągnęła to sobie skarbówka przy najbliższym rozliczeniu PIT. Tak samo jest z mandatem z Milicji.

Dostałem mandat, choć zasugerował mi że można załatwić inaczej, wolę wspomóż Urząd Miasta, niż kieszeń Milicjanta. Więc poprosiłem o mandat, którego zapłacić nie miałem zamiaru. Po jakimś czasie już sobie o nim zapomniałem, aż tu nagle nadeszło wezwanie do Skarbówki. I zgadnijcie co było dalej...

Edytowane przez santoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w praktyce na upomnienie nie muszę reagować bo sobie to załatwią tak, że ściągną pieniądze. Eh, co za życie w tej Polsce, wszędzie zdzierają :)

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Kurcze nie mogę znaleźć linku, bo dziś czytałem o takiej sytuacji, z tym, że tam była mowa o zdjęciach zrobionych przez parkingowych w latach 2005-06, a oni ponoć mają aparaty od 2007r. :)

Na 90% było to na wykopie. Może znajdziesz.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.