Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Ucinanie ą na forum


piernik

Rekomendowane odpowiedzi

Na moim forum niektórzy użytkownicy zgłaszają mi pewien dziwny problem. Jak piszą odposiedź (szybką czy normalną) to zawsze im ucina wszystko co jest po literce "ą"

Podejrzewam że to kwestia ciasteczek.

Kiedyś miałem forum phpbb na iso-8859-2 a potem ipb 2.3 też na iso-8859-2. Teraz mam ipb na utf-8.

Jak zmienię u siebie kodowanie przeglądarki na iso-8859-2 to też mi usuwa wszystko co jest po literce "ą".

Tak jak wspomniałem myślę, że to kwestia ciasteczek i pozostałości po starym forum, tylko komplenie nie wiem jak to ciasteczko się nazywa by je zneutralizować.

Oczywiście jeżeli to wina ciasteczek. Czy ktoś miał taki problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Absolutnie nie wina ciasteczek, a wg mnie kodowania bazy danych. Jak masz kodowane tabele:

  • ibf_posts,
  • ibf_topics.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie wina ciasteczek, a wg mnie kodowania bazy danych. Jak masz kodowane tabele:

  • ibf_posts,
  • ibf_topics.

A to jak wytłumaczysz brak ucinania "ą" u mnie? W dokłądnie tej samej przeglądarce.

Tabele mam w utf8_general_ci

Prosiłem użytkownika by sprawdził czy ma jakieś ciasteczko z iso, ale niestety... Teraz to już kompletnie nie mam koncepcji czego to jest wina...

Dodam że jeżeli użytkownik napisze post w innej przeglądarce to wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Bleh - nie pisz o cookies, bo to definitywnie ślepy trop.

Inaczej - w bazie danych post jest cały czy po polskim ogonku treść nie jest dodawana?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Pogadamy jak mi odpowiesz na pytanie o kodowaniu.

A potem jeszcze o tych różnych przeglądarkach - na których jest OK, a na których nie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadamy jak mi odpowiesz na pytanie o kodowaniu.

A potem jeszcze o tych różnych przeglądarkach - na których jest OK, a na których nie.

Już napisałem utf8_general_ci

Jeden z użytkowników narzeka na ten problem w ff - najnowszej wersji. Sprawdzałem w ff i wszystko u mnie działa...

Napisz mi proszę co podejrzewasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Uh, nie doczytałem tego - tekst mi się zlał i nie zauważyłem, że pisałeś. Sorry.

Hym - ustalmy - taki błąd ma tylko jeden użytkownik?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uh, nie doczytałem tego - tekst mi się zlał i nie zauważyłem, że pisałeś. Sorry.

Hym - ustalmy - taki błąd ma tylko jeden użytkownik?

Nie takich użytkowników jest powiedzmy kilku o których wiem

Większość ma wszystko ok.

Jeden z użytkowników mi napisał tak:

w FF (najnowsza wersja) ucina - z explorera jest ok.

Jeszcze nie wiem z jakich przeglądarek korzystają inni użytkownicy którym ucina.

Tak wpadło mi do głowy - może to problem dodatków FF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wg mnie na pewno - sam używam Fx i nigdy nie zauważyłem czegoś takiego.

Masz kodowaną bazę w utf8, więc to nawet nie problem z kodowaniem, który i tak mieliby wszyscy, anie garstka osób.

Spróbuj dowiedzieć się, jakie mają dodatki w Fx i może coś wymyślimy wspólnie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok już to robię...

To faktycznie nie jest chyba problem kodowania strony, bo jak wymuszę kodowanie iso to ucina wszystkie polskie znaki - nawet te które nie są ucinane w tym przypadku (poza ą).

Edytowane przez piernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa pisałem pw z jedną użytkowniczką, która też ma problem z ą (też tylko w ff) i w odpowiedzi dostałem pytajniki jakby błędne kodowanie. W bazie jest to tak zakodowane:

[quote name='piernik' timestamp='1257433256' date='05 listopada 2009 - 15:00 ']<br />
Witam,<br />
<br />
Mam prośbę spróbuj napisać coś w tym temacie [url="http://www.superdomek.pl/forum/topic/1249-test-zjadania-postow/page__st__20"]http://www.superdome...ow/page__st__20[/url] z literk? "? " ale korzystaj? c z inne przegl? darki niż zwykle i napisz jakiej przegl? darki używasz i z jakiej napisałaś.<br />
<br />
Pozdrawiam[/quote]<br />

zamiast polskich liter "?", choć ja napisałem to w utf8. Tak jakby pole edytora ustawiało kodowanie na iso ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Spróbuj dowiedzieć się coś o tej użytkowniczce - gdzie żyje (jak koduje Fx) no i jakie ma te dodatki w Fx.

Ew. możesz ją poinstruować jak włączyć tryb bezpieczny w Fx i wtedy niech wyśle do Ciebie wiadomość. Gdzieś jakiś addon wg mnie psuje to kodowanie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma kodowanie przeglądarkowe utf8

W trybie awaryjnym też jest taki problem :|

Zainstalowane dodatki:

Forecastfox 0.9.10.1

ImTranslator 3.2.9

Java Quick Starter 1.0

PDF Downland 3.0.0.1.

Lokalizacja IP pokazuje Świnoujście

nie mam pojęcia co to może być

Edytowane przez piernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie wiem co to ImTranslator 3.2.9 ale brzmi jakby coś próbował tłumaczyć etc. ;) Niech może w normalnym trybie wyłączy to i jak nie zatrybi to wszystkie niech wyłączy i sprawdzi.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem sobie wszystkie (oprócz Java Quick Starter 1.0 nie umiem znaleźć i nadal u mnie działa).

Ona też wyłączyła i ą nie działa...

A poproszę żeby tutaj coś napisała czy też rpoblem występuje - jeżeli tak to wina ff jeżeli nie to ciasteczka i sesje ponownie podejrzewam...

Mozna gdzieś tutaj pisać bez rejestracji??

czyli dodatki to chyba zły trop

Tak czy inaczej tryb awaryjny wyłącza i rozszerzenia i wtyczki

Użytkownik ma też takie wtyczki zainstalowane

http://www.superdomek.pl/forum/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=2790

Użytkownik się tutaj zarejestrował i napisał posta - ą działa... czyli wina mojej strony... Poprosiłem żeby się zarejestrowała jako inny uzytkownik - może ustawienia profilu jakieś - nie mam pojęcia...

P.S. Możesz usunąć użytkownika Silanna ?? Bo to właśnie ten testowy użytkownik ()

Zarejestrowała się u mnie jako inny użytkownik i literka "ą" działa ;) To teraz o jakie ustawienie chodzi ;)

Edytowane przez piernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tak się wczytuję i wczytuję, chaotycznie ten ostatni post napisałeś. ;)

Heh, ale tym nowym userem to już mnie kompletnie zastrzeliliście. Widziałem temat u Ciebie na forum z tym problemem.

A niech teraz po założeniu tego nowego profilu spróbuje napisać na starym koncie w Fx jakiś post z ą.

Nie ma żadnych ustawień kodowania dla jednej osoby - wg mnie to być może coś się zapisuje na komputerze użytkownika z przypisanym ID do tegoż konta.

Niech ta użytkowniczka będąc zalogowana na tym koncie bez ą kliknie na dole na link usuwający pliki cookies.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się wczytuję i wczytuję, chaotycznie ten ostatni post napisałeś. ;)

Heh, ale tym nowym userem to już mnie kompletnie zastrzeliliście. Widziałem temat u Ciebie na forum z tym problemem.

A niech teraz po założeniu tego nowego profilu spróbuje napisać na starym koncie w Fx jakiś post z ą.

Nie ma żadnych ustawień kodowania dla jednej osoby - wg mnie to być może coś się zapisuje na komputerze użytkownika z przypisanym ID do tegoż konta.

Niech ta użytkowniczka będąc zalogowana na tym koncie bez ą kliknie na dole na link usuwający pliki cookies.

Wiem ,że chaotycznie bo chyba 15 razy edytowałem ;)

Już to jej radziłem (usuń cookies) - nie pomogło...

Teraz przeczyściłem cache (Cache Management->Aktualizuj całą pamięć i też nic - napisała ą jako stara i nadal nie działa

Użytkownik dał mi dostęp do profilu i mogę pisać jako ona - i mi na szczęście ucina więc problem jest z profilem a nie ciasteczkami - ciekawe tylko jaki ;)

Edytowane przez piernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Inaczej: niech sobie zmieni hasło na jakieś łatwe i Ci je poda - napisz coś z jej konta. Jak nie będzie ą to po prostu będzie najdziwniejsza sytuacja z jaką się spotkałem.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.