Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Format adresów FURL


unbreak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Aktualnie jest tak:

temat:

adres/topic/666-ala-goli-kota/

dział/kategoria

adres/forum/69-klocki-w-nibylandii/

Znów pytanie jak to zrobić aby było wg ogólnoprzyjętych kanonów internetu:

adres/forum bądź topic/nazwa-dzialu-badz-topicu-6669/

chodzi o to aby nr był na końcu, już nie ważne czy separatorem jest "-"(pauza) czy ","(przecinek).

Z góry dzięki za pomoc :] daje (+) za owocną pomoc ;p

Edytowane przez unbreak

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakaś pomoc co i jak? :>

np.

'showtopic'     => array( 'app'		      => 'forums',
						  'allowRedirect' => 1,
						  'out'           => array( '#showtopic=(.+?)(&|$)#i', 'topic/$1-#{__title__}/$2' ),
						  'in'            => array( 'regex'   => "#/topic/(\d+?)-#i",
											        'matches' => array( array( 'showtopic', '$1' ) ) ) ),

zmieniłem na:

'showtopic'     => array( 'app'		      => 'forums',
						  'allowRedirect' => 1,
						  'out'           => array( '#showtopic=(.+?)(&|$)#i', 'topic/#{__title__},$1/$2' ),
						  'in'            => array( 'regex'   => "#/topic/(\d+?)-#i",
											        'matches' => array( array( 'showtopic', '$1' ) ) ) ),

I nie działa, w sumie zmieniłem tylko w out ($1 przerzuciłem poza to 'topic/#...') - tzn linki się pozmieniały, ale nie prowadzą do danego tematu... help :)'

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Przecież nie wszyscy, co mogą ewentualnie pomóc nie przesiadują tutaj non stop i nie czekają na tematy do odpowiedzi.

Wiesz, to, że was przyzwyczaiłem do oczekiwana parę/paręnaście minut na odpowiedź jak jestem na forum, nie zawsze jest możliwe. Robimy to w wolnym czasie, jak nas najdzie ochota, wena itd. No nie mów, że mam Ci tłumaczyć zasady Internetu. :)

A Ty zamiast siedzieć i czekać to byś popróbował, poczytał o wyrażeniach regularnych i pokombinował. Nic tak nie irytuje jak bezczynność.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie wszyscy, co mogą ewentualnie pomóc nie przesiadują tutaj non stop i nie czekają na tematy do odpowiedzi.

Wiesz, to, że was przyzwyczaiłem do oczekiwana parę/paręnaście minut na odpowiedź jak jestem na forum, nie zawsze jest możliwe. Robimy to w wolnym czasie, jak nas najdzie ochota, wena itd. No nie mów, że mam Ci tłumaczyć zasady Internetu. :)

mój błąd, sorry

A Ty zamiast siedzieć i czekać to byś popróbował, poczytał o wyrażeniach regularnych i pokombinował. Nic tak nie irytuje jak bezczynność.

No właśnie próbowałem... raz o mało całego forum nie rozwaliłem, nawet ACP wywalił błąd ;p

Na dzisiaj dość, może jutro w pracy jak będę, znajdę chwilkę i będę dalej próbował... ale miło by było otrzymać jakąś pomoc, nie mówię o gotowym rozwiązaniu, ale chociażby o jakimś linku pod którym znajdę co jest co w tych parametrach :)

A na dzisiaj, dobranoc :]

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet głupia zmiana - na , nie działa...

z

'showtopic'     => array( 'app'               => 'forums',
                                                         'allowRedirect' => 1,
                                                         'out'           => array( '#showtopic=(.+?)(&|$)#i', 'topic/$1-#{__title__}/$2' ),
                                                         'in'            => array( 'regex'   => "#/topic/(\d+?)-#i",
                                                                                                       'matches' => array( array( 'showtopic', '$1' ) ) ) ),

na

'showtopic'     => array( 'app'               => 'forums',
                                                         'allowRedirect' => 1,
                                                         'out'           => array( '#showtopic=(.+?)(&|$)#i', 'topic/$1,#{__title__}/$2' ),
                                                         'in'            => array( 'regex'   => "#/topic/(\d+?)-#i",
                                                                                                       'matches' => array( array( 'showtopic', '$1' ) ) ) ),

próbowałem jeszcze:

'showtopic'     => array( 'app'               => 'forums',
                                                         'allowRedirect' => 1,
                                                         'out'           => array( '#showtopic=(.+?)(&|$)#i', 'topic/$1,#{__title__}/$2' ),
                                                         'in'            => array( 'regex'   => "#/topic/(\d+?),#i",
                                                                                                       'matches' => array( array( 'showtopic', '$1' ) ) ) ),

Nie rozumiem tego...a w internecie nie mogę znaleźć nic na ten temat...

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak za każdym razem...

1. Edtuje lokalnie furlTemplates.php

2. wrzucam na serwer

3. Przebudowuję pamięć podręczną FURL:

furl.jpg

4. Strona główna forum.. F5... i linki nowe są... ale nigdzie nie prowadzą, albo pokazuje się strona główna, albo że strona nie istnieje (zależy jaka zmiana). Przy jednej zmianie jeszcze php mi wyrzucał jakieś błędy, ale nie kojarzę przy jakiej zmianie to było

Póki co próbuję żeby zadziałało tylko dla tematów, reszty (dla for, kategorii) nie zmieniam.

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

(Tutaj DawPi chciał wypuścić niezłą wiązankę. Ciśnienie z 130 na minutę podskoczyło na 250 uderzeń na minutę, jednak zrozumiał, że złość piękności szkodzi).

Nie jestem jakiś złośliwy czy coś, ale zapisałem sobie ten temat na mojej liście ToDo i miałem w dłuższej wolnej chwili do niego zajrzeć i spróbować Ci pomóc, ale po tym, co napisałeś:

post-1-1258314453,3539_thumb.png

Po prostu ręce mi opadły. Już mi się nawet nie chce o tym pisać, że to nie płatny support, że robimy to w wolnym czasie, że to, że tamto, bo uznałem, że dzieciaków na forum nie ma i każdy to rozumie. Jak widać myliłem się.

Twój post brzmiał jakbyś jednym nie rozwiązanym w ciągu paru dni(!!) problemem przekreślił całą pracę, czas i serce tu zostawiamy.

Najzwyczajniej jest mi przykro. Gdybyś jednak jakimś cudem chciał przeprosić to nie rób tego, nie potrzebujemy tego.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to:

A nie dostałem jednoznacznej informacji typu "zorientuję się co i jak i napiszę jak będę wiedział", albo "nie wiem, szukaj gdzie indziej...", etc. :thumbsup:
Ja rozumiem że wszystko co tu robicie to jest tylko i wyłącznie chęć niesienia pomocy...

Zazwyczaj jak ktoś miał problem a (np) Ty nie miałeś czasu/ochoty/etc aktualnie się tym zająć to pisałeś właśnie że zapisałeś ów problem do listy ToDo... ja takiej informacji nie dostałem, więc wywnioskowałem że mój problem został olany, thats it.

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

ja takiej informacji nie dostałem, więc wywnioskowałem że mój problem został olany, thats it.

Wskaż mi jeden temat na forum, który został olany. Olany nie znaczy, że nie ma odpowiedzi/rozwiązania.

Forum jest na tyle duże, że mogło mi coś umknąć.

Fakt, nie napisałem, że dodałem do ToDo, ale czy muszę to robić?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wiem ,wiem , nie pisze w swoim temacie :thumbsup: podaj mu swoją cenę ;) heheh lol

Nie bardzo rozumiem, celu, intencji i tego ,co sugerujesz? Możesz wyjaśnić?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez obraz DawPi nie chciałem nikogo obrazić;) nom ale tak czytam... czytam ten temat i tak jak napisałeś to Ty poświęcasz czas dla nas a nie My dla Ciebie dlatego napisałem że nic nie znajdzie lepszego za freee ehm poza tym zastanawiam się, raczej jestem pewny że nic nie znajdziesz lepszego za kassse to jest jedyny support IPB PL :thumbsup: Już nie udzielam się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Strasznie chaotycznie to napisałeś i nic z tego nie rozumiem. Piszesz o jakiejś kasie, o jakimś free czymś, tylko nadal nie wiem co. :thumbsup:

Do autora tematu: wyrażenia regularne to moja pięta achillesowa i jeśli miałbym tutaj coś napisać to tylko tyle, ile bym wymyślił do testowania czy działa, edytując jakoś logicznie kod - polecam to samo.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już logicznych edycji i prawie działa... ale jednak nadal nie.

Doszedłem do wniosku, albo jedyne przypuszczenia jakie mi się nasunęły to że trzeba edytować nie tylko jeden plik (wpis). Że gdzieś tam siedzi drugi w którym też coś trzeba zmienić...

Bo co innego mogłoby być powodem tego że po edycji linki się zmieniają, ale prowadzą do strony głównej!?

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Mechanizm furlTemplates.opiera się na 'wyrażeniach regularnych' stosowanych w plikach .htaccess. I tutaj serio mistrzem nie jestem, wczoraj napisałem na potrzeby swojego nowego serwisu pewną regułę, ale oparłem się na informacjach i tutorialach znalezionych w sieci, opisujących, jak to zrobić.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.