Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Parę pytań


unbreak

Rekomendowane odpowiedzi

1. czy jest jakaś możliwość ustawienia dwóch domen na forum? Tz w conf_global podaje się domenę jako $INFO['board_url']. Co jeśli dwie domeny prowadzą do forum?

2. Jesteśmy właśnie w trakcie przenoszenia serwera, a dokładniej pliki i baza została już przeniesiona, czekamy na aktualizację dnsów. Na forum prowadzi także inna domena i gdy próbuję przez nią wejść, wywala mi taki o to błąd:

Parse error: syntax error, unexpected T_STRING, expecting T_OLD_FUNCTION or T_FUNCTION or T_VAR or '}' in /xxxxxxx/admin/sources/base/ipsRegistry.php on line 30

zamiast xxxx jest ścieżka do forum

30 linia to tego pliku to:

	private static $instance;

Pomyślałem że to przez to iż próbuję wejść na forum przez inną domenę niż jest w conf_global, stąd moje poprzednie pytanie. Myślałem że wejdę sobie spokojnie przez tą nieznaną nikomu domenę, zaloguję się do ACP i zrobię to co zrobić tam trzeba po przenosinach :) a tutaj.... :) klapa.

Jakieś pomysły? Rozwiązania? Propozycje? :)

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Uwaga na przyszłość: nie pisz takich nic nie znaczących tytułów tematów, bo to nie ułatwia. I nie zadawaj wiele pytań w jednym temacie. Każdy problem w nowym temacie znacznie poprawia czytelność

Ad 1 - nie ma.

Ad 2 - brak PHP5 na serwerze. Sprawdź czy twój serwer jest przygotowany na IP.Board 3.x.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jakimś cudem na serwerze jest php4 i php5 (bo podobno na moim serwerze tak jest) to jak zmusić skrypt aby był uruchamiany właśnie w php5?

Podobno trzeba jakoś na górze dopisać php5? Czy jakoś tak, wie ktoś coś na ten temat?

[+] Nie mogę edytować pierwszego posta, więc nie zmienię tematu :\

znalazłem... rozszerzenie pliku ma być *.php5

Dziwne rozwiązanie....

W takim razie mam nowe pytanie :]

Jak pozamieniać wszystkim plikom na serwerze rozszerzenia na *.php5 aby wszystko śmigało?

Albo może da się gdzieś ustawić aby ingorował php4 i wszystko było wykonywane w php5? help?

phpinfo.php5

check_requirements.php5

Edytowane przez unbreak

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jedziemy dalej xD

http://oc-community.org/xxx.php php: 5.2.6-1

http://oc-community.org/check_requirements.php wszystko jest pass...

I teraz wywala mi chyba dość konkretnym błędem:

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Could not initiate the registry, the settings cache is empty or missing' in /home/users/ocadminftp/www/www.oc-community.iaw.pl/admin/sources/base/ipsRegistry.php:1683 Stack trace: #0 /home/users/ocadminftp/www/www.oc-community.iaw.pl/admin/sources/base/ipsRegistry.php(498): ipsRegistry->setUpSettings() #1 /home/users/ocadminftp/www/www.oc-community.iaw.pl/admin/sources/base/ipsController.php(75): ipsRegistry::init() #2 /home/users/ocadminftp/www/www.oc-community.iaw.pl/admin/sources/base/ipsController.php(62): ipsController->init() #3 /home/users/ocadminftp/www/www.oc-community.iaw.pl/index3.php(24): ipsController::run() #4 {main} thrown in /home/users/ocadminftp/www/www.oc-community.iaw.pl/admin/sources/base/ipsRegistry.php on line 1683

Jakieś pomysły wtf?

[+] Dodam iż domyślnym php na serwerze jest wersja 4.4.4, u mnie działą 5.2.6 dzięki wpisowi w htaccess:

AddHandler php5-fastcgi .php
Action php5-fastcgi /fcgi/php5
AddHandler application/x-httpd-php5 .php 

[++] znalazłem coś takiego: ale tam nie ma rozwiązania :\

Proszę o pilną pomoc! :preved:

Edytowane przez unbreak

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Uhh. Masz uwalone cache z cache w PhpMyAdminie. Nie powiem Ci dlaczego, bo nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale pasowałoby by to ktoś od zewnątrz poprawił. Zatem należałoby napisać ticket do IPS-u z prośbą o poprawę tego. Również mógłbym się temu przyjrzeć, przy pomocy ticketu.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhh. Masz uwalone cache z cache w PhpMyAdminie.

Ale że jak? W tym serwerowym? Na hoście?
Również mógłbym się temu przyjrzeć, przy pomocy ticketu.
A dokładniej? Jak, ile by to trwało i kosztowało*? :>

*w cenie supportu - zakupu licencji? :>

Edytowane przez unbreak

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Z tym cache miałem na myśli, że dane zapisane w bazie danych - coś z nimi nie tak.

Odnośnie ticketu - IPS powinien załatwić to w cenie licencji, z tym, że z czasem może być różnie. Ja to mogę sprawdzić dziś, ale już nie w cenie licencji. :preved:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.