Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Integracja forum z systemem linkbucks.com.


jasny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Piszę tego tutka, bo dzisiaj natrafiłem na ciekawą możliwość zarabiania na forum. O ile wielkość zarobków może nie jest ogromna, o tyle jest to typ reklam, który jest mało inwazyjny dla użytkowników i tak na prawdę jest skierowany na ruch wychodzący z forum. Stawki wyglądają następująco - za 2000 wyświetleń reklamy 1$. Nie jest to może jakiś przełom, ale integrujemy w końcu ruch wychodzący, także raczej traktowałbym go jako dodatek do zarobków takich jak adsense. Integracja to góra 10 minut, co nie ukrywam mnie zaskoczyło... bo spodziewałem się, że będę musiał edytować znaczniki bbcode, bądź treść postów archiwalnych z poziomu bazy danych.

Okej, to do dzieła - wchodzimy na http://www.linkbucks.com i rejestrujemy się standardowo - możesz usunąć referrala jeśli sobie życzysz :) Nie będę wchodził w szczegóły rejestracji, po prostu wybieramy metodę płatności... ach... oczywiście paypal. Po aktywacji, logujemy się i przechodzimy do menu Create Links:

98827208.gif

Link Group name - Nazwa grupy do identyfikacji zarobków z panelu.

Link Exclusions - Do tych linków nie dodajemy reklam. Zainteresowani jesteśmy mało inwazyjną integracją - tylko ruch wychodzący, dlatego podajemy tutaj adres swojego forum ( z www i bez www).

Target Options - Open in New Window - Oczywiście jak chcemy, mamy identyczną opcję z poziomu ACP Invision Powerboard.

AD Type - Top baner Reklama wyświetlana będzie w postaci ramki w topie przykład : http://1ab480f9.linkbucks.com/url/http://onet.pl/ . Są jeszcze inne opcje, ale nie radziłbym ich używać ze względu na inwazyjność ( oczekiwania, filmiki ).

Frequency CAP - Ilość reklam wyświetlana na unikalnego użytkownika na dobę. Mi to rybka, mam 0.

Po zatwierdzeniu wygeneruje nam się kod do wstawienia przed znacznikiem </body> forum.

35721512.gif

Przechodzimy do następnego kroku - integracja z invision. To na prawdę pikuś, ale opiszę co by nie było wątpliwości.

Wchodzimy do ACP -> Wygląd - > Klikamy prawym na danych skin i wybieramy opcje "zarządzaj szablonami i css".

31902958.gif

Później , Szablony - > głowne szablony - >GlobalTemplate

Zjeżdżamy na sam dół, szukamy znacznika </body> i przed nik wklejamy wygenerowany kod.

84569674.gif

Klikamy zapisz i po wszystkim.

Pozdrawiam :D

Not cool guy everyday... Photographer at any chance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że jeśli chcesz podziękować za tego tutka, to zarejestruj się z tego linka : //removed by DawPi .

Pozdrawiam :)

//By DawPi:

daruj sobie taki dopiski. Jeśli ktoś będzie chciał podziękować to to zrobi np. przy pomocy systemu reputacji.

Not cool guy everyday... Photographer at any chance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.