Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Dziwny Problem z kodowaniem -.-'


unbreak

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak...

mam aktualnie kodowanie na forum ustawione na UTF8 no i np na FF wszystko ładnie śmiga, ale jak jakiś user z poziomu IE wchodzi na forum, to są krzaki i miazga... Gdy jakoś przez to przebrnie do pisania posta i go napisze i wyśle, to niestety posta ucina zaraz po wystąpieniu pierwszego polskiego znaku... Tzn jakby ktoś napisał posta:

Witam was serdecznie, mam problem z którym nie mogę sobie poradzić, co robić?

to post się zapisze:

Witam was serdecznie, mam problem z kt

Teraz gdy zmieniam na kodowanie tak jak powinno być, tzn UTF-8 ( z pauzą pomiędzy 'utf' a '8') to niestety się krzaczy, ale co innego:

post-1190-1263330585,8604_thumb.png

+ nie działa ten mały cycek: user_popup.png, on i ten dziwny txt "unbreak/page__f_...." prowadzą pod link:

 http://oc-community.org/user/2-%3Cspan%20style=

Wszystko inne działa, tzn kodowanie pod IE, dodawanie postów pod IE z polfontami... tylko to się wali. Jestem pewny iż na 100% ważnym elementem w tym problemie jest to iż mam zainstalowanego hooka (T30) Group Format .

Jakieś pomysły co zrobić?

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Odnośnie + to na 100% nie edytowałeś wszystkiego poprawnie. I na 99% mowa o pliku core.php - ew. jeśli ten plik jest OK to jakiś bit skina.

Odnośnie kodowania - jaka to wersja IE? Nie mów, że 6.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie + to na 100% nie edytowałeś wszystkiego poprawnie. I na 99% mowa o pliku core.php - ew. jeśli ten plik jest OK to jakiś bit skina.
Dziwne że przy kodowaniu utf8 wszystko działa ok (oprócz IE)
Odnośnie kodowania - jaka to wersja IE? Nie mów, że 6.
8, na 7 nie mam jak sprawdzić.

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

unreak: dziwne, że nie chcesz poprawić tego błędu z [+] tylko pisać, że dziwne, że na IE działa. Nie wnikam, jak działa IE, ale widać, że w atrybucie jest kod HTML, którego powinno nie być, a nie będzie jeśli poprawisz pliki i/lub skina wg instrukcji modyfikacji. Przypominam, że niedawno wyszła zaktualizowana wersja oznaczona numerem 2.0.0.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze że na IE działa, tylko ze jak kodowanie jest na utf8 (bez myślnika) to nie ma tego kodu.

Ok, spróbujemy zmienić wieczorkiem dla relaksu po pracy, od razu na nowszą wersję. Wystarczy po prostu wgrać nowszą a ta się nadpisze, czy jakoś specjalnie tego trzeba dokonać? Czy pisze w instrukcji? :] Mimo wszystko mile widziane info co i jak :%-):

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 100 edycji w plikach - powodzenia. :%-):

Nie wygląda najgorzej :]

Ale najpierw sprawdzę dokładnie czy wersja 1.0.0 jest ok, porównam a później 'wgram' 2.0.0 i się pobawię w edycję na spokojnie, dla relaksu.

Głupie(?) pytanie jeszcze mam,

Compatibility: IP.Board 3.0.5
, ale z 3.0.4 będzie działać? :>

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Który aktualny? Bo napaćkałeś do jednego tematu kilka problemów i nie ma, jak się odnieść. Na przyszłość staraj się oddzielać nowymi tematami takie coś.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tutaj jest jeden problem. Kłania się czytanie ze zrozumieniem ;p przeczytaj pierwszy post raz jeszcze.

Gdybyś Ty miał tyle na głowie, co ja.....

Jeśli na FF działa, a na IE nie to jest to bug forum który należałoby napisać w trackerze IPSu. Choć ja obstawiam coś ze skinem, jednak na chwilę obecną nic mi nie pasuje do tego, by powiązać ze skinem i IE. :%-):

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawa wydała się prostsza niźli się z początku wydawało...

Kiedyś, kiedyś, prawie z samego początku skorzystałem z tutków:

# Taki sam kolor nicka jak grupy w panelu Najnowsze tematy

# Taki sam kolor nicka jak grupy na liście Użytkowników

# Taki sam kolor nicka jak grupy w temacie

i wyobraź sobie ten ostatni chrzanił sprawę ;p Wystarczyło wywalić to co się wrzuciło, i wrócić do domyślnej formułki :a:

Teraz i kodowanie działa i pod IE i pod FF i zapewne pod Operą, oraz nie ma już tych pierdół a i ten cycek o którym wcześniej pisałem działa prawidłowo :%-):

Myślę iż temat do zamknięcia :a:

userbar1.jpg

Twiztid Tribe ®

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.