Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Płatności SMS.


subek

Rekomendowane odpowiedzi

Koszysta ktoś z tego na swoich stronach, forach? Jak to wygląda od strony technicznej? Trzeba mieć firmę założoną do tego? Ile procent kasy z SMS'a zostaje dla nas?

Integrował ktoś takie płatności z IPB?

Jak zły dział to proszę przenieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę Ci podać regulamin z DotPay.pl:

Umieszczanie informacji o usłudze Premium na stronach/w serwisach internetowych

1 Na stronie/w serwisie internetowym MUSISZ podać następujące informacje:

2 Treść wiadomości SMS/MMS, jaką klient powinien wysłać (np. AP.KOPERNIK).

3 Numer, na jaki wiadomość SMS musi zostać wysłana (np. 70068).

4 Koszt B R U T T O wysłania wiadomości (np. 0,61 PLN z VAT).

5 Nazwy sieci, w jakich dostępna jest usługa (np. Era GSM, Plus GSM, Orange, Play).

6 Zapis, że usługę obsługuje Dotpay (np. Usługę Premium SMS obsługuje Dotpay).

7 Regulamin Usług i Serwisów SMS.

8 Link do formularza służącego do składania reklamacji.

9 Dane właściciela serwisu, na którym usługa jest wykorzystywana: dane firmy/osoby prowadzącej serwis wraz z informacją, w jaki sposób można się z firmą/osobą skontaktować (np. Jan Kowalski, [email protected]).

10 Jeżeli usługa ma charakter konkursu, musisz zamieścić link do regulaminu tego konkursu.

11 W formularzu zgłoszeniowym usługi, w panelu administracyjnym, dostępnym po zalogowaniu do systemu Dotpay, musisz podać adres strony, na której umieścisz informacje o usłudze Premium, a nie adres strony głównej serwisu internetowego.

Przykład: www.twojserwiswww.pl - źle

www.twojserwiswww.pl/doladowanie - dobrze

12 Jeśli dostęp do informacji o usłudze Premium wymaga logowania lub wykonania szeregu innych kroków, w polu opisu usługi w formularzu zgłoszeniowym:

13 Podaj login i hasło umożliwiające pracownikom Dotpay logowanie.

14 Podaj instrukcję, krok po kroku, w jaki sposób dotrzeć do strony, na której wyświetlasz wymagane informacje o usłudze (pkt. 1-8 wyżej).

15 Dotpay zapewnia szybką aktywację usług, jedynie wówczas, gdy założysz ją zgodnie z wyżej podaną instrukcją.

NIE WOLNO:

1 Rozsyłać informacji o usłudze w formie spamu mailowego, poprzez komunikatory internetowe.

2 Zakładać usług Premium na potrzeby zbierania darowizn, dotacji, wsparcia, dofinansowania, zbiórki funduszy oraz innych form akcji charytatywnych.

Rozwiązanie: w zamian za pozyskiwane za pomocą usługi Premium środki musisz oferować np. konto premium lub inne usługi. Nie możesz podawać informacji, że środki te przeznaczasz np. na opłatę za serwer i tym podobne cele.

3 Jako osoba prywatna zakładać usługi Premium na potrzeby konkursów.

Rozwiązanie: jeśli chcesz organizować konkursy za pomocą usługi Premium, musisz zmienić formę prowadzonej działalności (np. założyć firmę) lub formę świadczenia usługi (inna niż konkurs usługa Premium).

4 Rozstrzygać konkursu poprzez jakąkolwiek formę losowania, jeśli nie podsiadasz zgody Ministerstwa Finansów na organizację loterii.

5 Dotpay nie pomaga uzyskać zezwolenia na organizację loterii, sam musisz zwrócić się do Ministerstwa Finansów.

6 Zakładać konta w Dotpay na inne, niż Twoje dane osobowe lub dane Twojej firmy; w takiej sytuacji konto i zebrane na nim środki zostaną zablokowane.

7 Zakładać konta w Dotpay, jeśli nie masz ukończonych 18 lat; w takiej sytuacji konto i zebrane na nim środki zostaną zablokowane.

8 Na stronie z informacją o usłudze Premium zamieszczać informacji o innych formach płatności, jeśli służą one celom charytatywnym (np. dotacje, etc).

9 Na stronie z informacją o usłudze Premium zamieszczać informacji mogących wprowadzić w błąd osobę wysyłającą Premium SMS odnośnie kosztu wysłania tej wiadomości (nawet, jeśli przy samej usłudze podałeś faktyczny koszt wysłania Premium SMS).

Regulamin i informacje o płatnościach: http://www.dotpay.pl/files/dotpay_regulamin_uslug_premium_pl.pdf

Mało z tego kasy jest.

Edytowane przez mlodszy
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygląda od strony technicznej?

Długi ciąg kodu :unsure:

Trzeba mieć firmę założoną do tego?

Nie trzeba

Ile procent kasy z SMS'a zostaje dla nas?

W zależności od firmy około 50%.

Integrował ktoś takie płatności z IPB?

Gotowych rozwiązań nie ma. Aczkolwiek DawPi przymierza się do napisania bramki płatności online. Jeśli skorzysta z rozwiązań oferowanych przez DotPay, to będzie można samemu dodać możliwość płacenia SMSem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę Ci podać regulamin z DotPay.pl:

Regulamin i informacje o płatnościach: http://www.dotpay.pl/files/dotpay_regulamin_uslug_premium_pl.pdf

Mało z tego kasy jest.

Nie chodzi tyle o kasę co o to, że na forum mam dział giełda gdzie złazi mi się masa handlarzy i traktują to jak allegro więc zamiast ich usuwać będę miał z tego jakieś niewielkie korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tyle o kasę co o to, że na forum mam dział giełda gdzie złazi mi się masa handlarzy i traktują to jak allegro więc zamiast ich usuwać będę miał z tego jakieś niewielkie korzyści.

DawPi stworzył niedawno modyfikację o nazwie (DP30) Charge Points Per Download:

http://ipslink.pl/realizacje.html

Pozwala ona na wykupienie kredytów, a następnie płacenie nimi na forum. Być może jeśli byś z nim pogadał, to zrobiłby Ci (DP30) Charge Points Per New Thread. Wtedy regularni użytkownicy wykupują pulę 20 kredytów za 10zł i płacą jeden kredyt za jedno ogłoszenie. Łatwo i przyjemnie :unsure:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 Zakładać usług Premium na potrzeby zbierania darowizn, dotacji, wsparcia, dofinansowania, zbiórki funduszy oraz innych form akcji charytatywnych.

Rozwiązanie: w zamian za pozyskiwane za pomocą usługi Premium środki musisz oferować np. konto premium lub inne usługi. Nie możesz podawać informacji, że środki te przeznaczasz np. na opłatę za serwer i tym podobne cele.

czyli mogę zrobić coś takiego że ,, zdobądź vipa za koszulke forum"??

Ogólnie to lekko zakręcony ten regulamin ;/

Marek Drzewiecki  - [email protected] - tel. 667 996 839 (24h) - HostMark.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W związku z tematem płatności SMS powiem Wam wiele, ponieważ prowadzę usługi z tym związane. Implementacja SMS nie jest trudna, gorzej z przelewami, ale ja się podjąłem próby napisania modularnej dla systemów płatności, opartych na interfejsie dostępu i wymaganych metodach. Jeżeli mi się uda, bez modyfikacji aplikacji będzie można dodawać nowych operatorów, dla SMS schemat zawsze jest ten sam, gorzej z przelewami, ale tu się zmieniają jedynie pola i adresy URL.

Problemem to nie jest, ale wiedząc jak to wykorzystać jest niezłym sposobem zarobku, praktycznie nic nie robiąc :-)

Pozdrawiam,

Largo

Jeżeli Ci pomogłem, nie zapomnij proszę o kliknięciu - add.png

Możesz liczyć na moją pomoc z zakresu: PHP5, MySQL, JavaScript i Ajax | W trakcie nauki CSS i xHTML!

W sprawie pomocy z zakresu IP.Board służę pomocą w dziale Zaawansowane programowanie IP.Board

Proszę o nie wysyłanie próśb PW o prywatną pomoc - pomagam JEDYNIE na forum lub na zlecenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.