Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

[Ważne] Ustawienia dostępu


Gość Flanger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, męczę się i męczę i nie mogę dojść jakie po kolei nadać ustawienia dla grup i działów.

Otóż na forum mam 5 kategorii, w pierwszej jest 5 działów (w tym 3 z kolei to RAPORTY*). W piątej kategorii są dwa działy STREFA PREMIUM** i EKIPA*.

Celem jest nadanie takich praw by:

* - Ekipa oaz Raporty(Mod Reports as Topics) były widoczne tylko dla grup: Uploader, Uplinker, Moderator, Super Moderator, Junior Admin oraz Administrator(Root)

jednocześnie

** - Strefa Premium była widoczna tylko dla wszystkich ale prawa dostępu do działu mieli tylko: VIP, Uploader, Uplinker, Moderator, Super Moderator, Junior Admin oraz Administrator(Root)

Tak więc.. by VIP'y różniły się od zwykłego użytkownika forum tym, że mają dostęp do STREFY PREMIUM, a zwykły user ją tylko widzi(nie może wejść)

a ekipa czyli Uploader, Uplinker, Moderator, Super Moderator, Junior Admin oraz Administrator(Root) < mieli dostęp do wszystkiego tj. by widzieli każdy dział..

Proszę o pomoc w nadaniu właściwych ustawień dostępu dla grupy VIP oraz dla działów(3)..

Edytowane przez DawPi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Czyli należy to rozegrać na minimum trzech maskach dostępu.

Nazwijmy je:

  • VIP Forum Mask - przypisana do grupy VIP
  • Member Forum Mask - przypisana do grupy zwykłych użytkowników
  • Ekipa Forum Mask - przypisana do grup Uploader, Uplinker, Moderator, Super Moderator, Junior Admin oraz Administrator(Root)

Tak więc.. by VIP'y różniły się od zwykłego użytkownika forum tym, że mają dostęp do STREFY PREMIUM, a zwykły user ją tylko widzi(nie może wejść)

W masce VIP Forum Mask w edycji tego forum ustaw opcję SHOW i READ, natomiast w masce Member Forum Mask ustaw tylko SHOW. ( oczywiście pamiętaj o pozostałych opcjach w masce jak write, reply, upload, download - wedle uznania :) ).

a ekipa czyli Uploader, Uplinker, Moderator, Super Moderator, Junior Admin oraz Administrator(Root) < mieli dostęp do wszystkiego tj. by widzieli każdy dział..

Ekipa Forum Mask - zaznaczasz każdą opcję, tutaj nie powinno być problemu, bo po lewo masz taki plusik który zaznaczy każdą opcję.

Oczywiście potem należy te maski przypisać do odpowiednich grup. Ty pewnie masz problem bo operujesz na dwóch maskach - tego tak się nie da zrobić.

Chyba jasno napisane, jak coś to pisz ;-)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie cos w opcji FORUM PERMISSION

dhbuys.jpg

a MASK < tego nie znajde bo nie wiem gdzie to jest. Czy chodzi Ci DawPi o to, żebym miał jeszcze jedną grupę na tym obrazku powyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.