Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

(DB30) Google SiteMap Generator


Gość xDanielxmc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xDanielxmc

Postąpiłem wdłg tej instrukcji :

Important
Jeśli masz jakieś pytania lub problem z działaniem modu napisz temat na forum.invisionize.pl. 

If you have any questions regarding this mod, be sure to post in its support topic at forum.invisionize.pl

Krok 1: Wgrywanie plików / Step 1: Upload Required Files
Wraz z niniejszą instrukcją znajduje się folder upload, którego zawartość należy wgrać do katalogu naszego forum.

Included with these instructions is a folder called upload. Upload the contents of this folder to your forums corresponding folders.

Krok 2: Instalacja / Step 2: Installation
PL:
Otwórz Panel Administratora > Zakładka System > Tools & Settings > System Settings. Przejdź na dół i w sekcji 'Importuj ustawienia XML' wybierz z dysku plik Setting_-_(DB30)_ Google_SiteMap_Generator.xml i wykonaj import.
Otwórz Panel Administratora > Zakładka System > System > System Scheduler. Przejdź na dół i w sekcji 'Importuj zadanie' wybierz z dysku plik Task_-_(DB30)_ Google_SiteMap_Generator.xml i wykonaj import
EN:
Open the Admin CP > System Tab > Tools & Settings > System Settings. Navigate to the 'Import XML Settings' section, browse your computer and select Setting_-_(DB30)_ Google_SiteMap_Generator.xml, then click the Import button.
Open the Admin CP > System Tab > System > System Scheduler. Navigate to the 'Import a task' section, browse your computer and select Task_-_(DB30)_ Google_SiteMap_Generator.xml, then click the Import button.
Krok 3: Używanie modyfikacji / Step 3: Using Modification
Otwórz Panel Administratora > Zakładka System > Tools & Settings > System Settings > Zakładka SpannerDEV Apps > (DB30) Google SiteMap Generator. Tam znajdziesz wszystkie niezbędne ustawienia tej modyfikacji.

Open the Admin CP > System Tab > Tools & Settings > System Settings > SpannerDEV Apps tabs > (DB30) Google SiteMap Generator. From this page you can manage the settings.

Wszystko ładnie się zainstalowało. Wszystko działczy itepe. Tyle że moje pytanie dotyczy czego innego.

Czy ten skrypt " SAM TWORZY TĄ MAPĘ " i gdzie tą mapę mogę znaleźć ? ( plik xml ). W końcu muszę ją przesłać do google [ narzędzia dla webmasterów ].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
  • Lubię to 2

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xDanielxmc całkiem niedawno odpisałem Ci w temacie z modami 2.3.x --->> 3.x. Nie podałem Ci moda (DB30) bo są one dla masochistów, a raczej masochistą nie jesteś i nie chcesz rozwalić sobie forum.

P.S. Nie obrażając masochistów oraz nikogo innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xDanielxmc

Ta modyfikacja - pobrałem ją, ale jest inna od tamtych. Nie mam pojęcia jak ją zainstalować, a nie widzę " INSTRUKCJI ". Być może należy podejść do tego inaczej. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Skopiowane tak po chamsku:

Stuart @ SilvesterWebDesigns.com – Sitemap Generator for IP.Board 3.0.x

IP.Board 3.0.x Sitemap Generator Task

V1.0.5

About the Sitemap Generator Task

This task was originally updated to accommodate my own forums, due to the demand and the fact that no one has

made a new task to address the demand I have decided to enhance this task and release it for use. This task uses

built in IP.Board methods for generating FURLS, this means that this task is compatible with custom FURL templates.

The task is Improved and built on Google Sitemap Generator for IPB 2.2 by CheetahShrk,

CHANGES

VERSION 1.0.5

Fixes

 Corrected minor typo in gzip process.

VERSION 1.0.4

Enhancements

 Added ability to ping Ask.com

VERSION 1.0.3

Fixes

 Localisation bug introduced in 1.0.2

VERSION 1.0.2

Fixes

 Removed use of old class_XML.php to use the new IP.Board 3, classXML.php method.

VERSION 1.0.1

Fixes

 Fixed an issue where URLS with no SEO Title generated would put old style URLS in sitemap, and not use

FURLS

VERSION 1

Fixes

 Now uses the database class correctly – uses prefixes correctly.

 PING function altered to work properly.

 Added option to choose if GZIP should be used

 Upgraded to work with IP.Board 3.0.x

Enhancements

 Bing Ping added

Stuart @ SilvesterWebDesigns.com – Sitemap Generator for IP.Board 3.0.x

 Easier to use settings, with forum multi‐select

 Supports IP.Board 3.0.x FURL’s & legacy URLS

Installation Instructions

Extract

Extract the zip file to a location where you can easily upload files from.

Upload

Upload the following files to your forum directory.

1. Indexsitemap.xml

2. Indexsitemap.xml.gz

3. Topicsitemap.xml

4. Topicsitemap.xml.gz

5. Forumsitemap.xml

6. Forumsitemap.xml.gz

Upload task/sitemap.php to /yourforumpath/admin/applications/forums/tasks/sitemap.php

CHMOD

CHMOD the above files to 0777

Import XML

Login to your ACP, navigate to ‘System Settings’ using the upload tool at the bottom of the page navigate to the

location where you extracted the ZIP file, in the XML folder select a file called ‘import‐settings.xml’, click Import.

Navigate to ‘System > System Scheduler’ using the upload tool at the bottom of the page navigate to the location

where you extracted the ZIP file, in the XML folder select a file called ‘task.xml’, click Import.

Settings

Navigate to 'System > Tools & Settings > System Settings > Forums Tab > Sitemap Generator’ you can select which

forums you wish to include in the sitemap, any forum you select here will make the topic titles visible to anyone,

ideally you would only select forums that Guests can view.

Enable GZIP will compress the sitemaps to save bandwidth when search engines access them, this switch will not

work if your server does not support compression.

You can choose which search engines you wish to ping (notify when your sitemap has been built), occasionally on

shared servers the Yahoo ping may fail due to rate limiting (if other sites are using Yahoo Apis).

Run the Task

Browse to ‘System > System Scheduler > Forums Tab’ click to run the Sitemaps task to verify it is installed properly.

You can check the task logs to make sure that it ran correctly.

Stuart @ SilvesterWebDesigns.com – Sitemap Generator for IP.Board 3.0.x

Upgrades

If you already have this task installed, you only need to upload the sitemap.php task to

/admin/applications/forums/tasks/sitemap.php making sure you overwrite the old task, then import task.xml and

settings.xml as above in the installation instructions.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xDanielxmc

Kiedy uruchomiłem już zdanie ( wszystko poprawnie ) to mapa wytworzona to sitemap.php ? ( musi byc xml o ile się nie mylę )

EDIT : Była opcja " EKSPORTUJ ZADANIE "

Do zamknięcia ;)

Edytowane przez xDanielxmc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xDanielxmc

Sorki za spam, ale dopiero w kosciele domyslilem się co ja tu napisalem. ~Źle napisałem ;)

Ponawiam pytanie : Jak utworzyć tą mapę za pomocą tej modyfikacji i gdzie ta mapa trafi? Zaznaczyłem wszystkie fora by były zamieszczone w mapie, ale jak tą mapę utworzyć ? xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xDanielxmc

Okey. O 3 w nocy zaaktualizuje mi się MAPA MOJEJ WITRYNY. I żeby tą mapę " WYJĄĆ " " wygenerować " muszę wejsc w " ZAPLANOWANE ZADANIA ".

" Zaplanowane dzialania " - gdzie to jest? / mieszkam po ciemnej stronie tej planety.

----------------------------------------------------------------

Drugi tok mojego myslenia - powiedz czy dobry.

Moje pliki - indexsitemap ( jakos tak ), forumsitemap, topicsitemap.

Gdy biorę URUCHOM ZADANIE ( sitemapa ) to te PLIKI automatycznie się EDYTUJĄ na moim serwerze FTP ? I mogę je pobrać po czym wgrać do google jako mape witryn ?

Edytowane przez xDanielxmc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tak, po uruchomieniu zadania te pliki powinny zostać zaktualizowane o nowe wpisy ( jeśli takowe się pojawią ).

Pamiętaj o ustawieniu chmodów 777 na te pliki, by skrypt mógł do nich zapisać cokolwiek.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xDanielxmc

Okey.

Przyjęło mi indexsitemap.xml

Nie przyjęło mi forumsitemap.xml

Nie przyjęło mi topicsitemap.xml

W tabelu STAN jest u nich czerwony krzyżyk. Dlaczego google mi jej nie przyjęło ?

Mimo tego pisze :

Statystyki mapy witryny

Łączna liczba adresów URL: 335

Niedawno przesłano jedną lub więcej map witryn dla Państwa witryny. Przetworzenie map witryn może zająć trochę czasu. Należy sprawdzić ponownie później, czy strony z map witryny znajdują się w indeksie Google.

Zgłoś mapę witryny

http://www.cybstrzaki.pl/

Nagle mapa zwiększyła się o 200 linków, a google odrzuciło indexsitemap.xml

Widać, że nadal ją INDEKSUJE tak ? Może to potrwać.

Edytowane przez xDanielxmc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.