Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Cloaking według IPS'u - extra SEO?


Gość Dori

Rekomendowane odpowiedzi

Po aktualizacji forum do wersji 3.4 coś się zaczęlo dziać z wbudowaną wyszukiwarką Google na naszym forum.

(mam te wszystkie klucze API srapi i resztę potrzebną)

Mało tego... w samej wyszukiwarce Google wyniki też pokazują się "głupio".

 

Głupio to mało powiedziane, chodzi mi o to co nam zaserwował IPS w najnowszej wersji forum. Co ma niby być takim super ekstra wypasikiem jeśli chodzi o pozycjonowanie i optymalizację stron?

Chyba komuś tam się centymetry z calami popierdoli*y...

 

IPS robi nam dobrze w SEO?

 

W ostatnich czasach Google modyfikuje swój algorytm i udoskonala go, aby wyeliminować nieczyste zagrania.

Ja zawsze za tym byłam, bo zawsze korzystałam z etycznych zasad optymalizacji stron (SEO) a cloaking był dla mnie czymś be!

Dlaczego be? A dlatego, że cloaking w tamtych czasach to było podstawianie innej treści dla pajączków a innej dla czytelnika strony.

Tak więc jak czytam posty usera AIWA na invisionpower to mi się kiszki przewracają i burczy mi w brzuchu.

 

Jeśli ja wymagam od użytkownika sieci, żeby się zarejestrował na mojej stronie aby móc czytać treści w niej zawarte, to to wcale nie znaczy, że inną treść podsuwam robotom a inną uzytkownikom! NIE!

Moje forum ma wiele treści kontrowersyjnych, być może nawet takich, których nie powinny czytać pryszczate małolaty w wieku lat piętnastu i dlatego wymagam rejestracji na forum i nie pozwalam czytać forum gościom.

 

Ale skoro TYLKO na moim forum można znaleźć konkretne informacje na dany temat to dlaczego wyszukiwarka google nie może zwracac wynikow wyszukiwań z mojego właśnie forum?

 

Przecież w wyszukiwaniu widzi się descr i kawałek treści z wyszukiwaną frazą, jak się w to kliknie to albo można się zarejestrować i przeczytać, albo można opuścić stronę. Ktoś kto ma zastosowany filtr wyszukiwań nie dostanie i tak wyników ze strony o treściach dla dorosłych, tak?

 

Co to jest cloaking?

 

Dziwnie brzmiące słowo: CLOAKING. Według IPS (AIWA i spółka) to coś czego nie widzą niezarejestrowani goście a co widzi robot Google.

Kompletna bzduręcja.

Cloaking to podstawianie innej treści dla robotów niż ta prezentowana czytelnikom strony, gościom czy zarejestrowanym.

Strony-lustra, strony doorway, strony na których jest treść, której nie widzi internauta, bo na przykład jest zawarta w DIV i H1, gdzie H1 jest opisane w css jako czcionka wielkości 6px i w kolorze tła i masa innych tricków.

 

Dlaczego więc IPS zorganizował nowy skrypt tak, żeby roboty nie mogły czytać domyslnie treści jak wcześniej?

Wymierzone jest to w tych, którzy chcą, aby czytelnicy rejestrowali się na ich stronach?

Czy zrobione jest to w przychylności dla tych, którzy swoje fora mają otwarte i mogą te fora czytać wszyscy?

 

Tak wiem, że wszystkim dogodzić się nie da ale dla mnie to jakaś kpina.

Edytowane przez Dori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można po polsku? Masz od 100 lat w IPSie siatkę uprawnień, dla użytkowników i dla gości odznaczasz "czytanie tematów". Otrzymujesz komunikat ze strony przeglądlarki o potrzebie logowania, ale dla google masz inny komunikat: 404 - not exist, więc description i wszystkie inne meta tagi oraz treść już nie mają znaczenia.

 

Przykład? Dział Admin..

Checked link: http://forum.invisionize.pl/topic/38004-problem-z-wirusami-na-stronie/
This link does not work.

Error message: 404 Not Found

Moja modyfikacja i optymalizacja SEO forum IPB: www.forum.tweaks.pl/forum-IPB-SEO-Optymalizacja-Przewodnik-t50271/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat dla Google 404 to strzał w obie strony dla forum!

 

 

 

oj!!! w obie stopy ( ! ) dla forum :)

literówka :)

Edytowane przez Dori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmienić w kodzie publicoutput.php tylko po co. Meta tagi nie mają znaczenia na pozycję, są tylko dla użytkowników, a treści i tak nie pokażesz bo jest ukryta, więc otrzymasz duplicate content.

Edytowane przez makensis

Moja modyfikacja i optymalizacja SEO forum IPB: www.forum.tweaks.pl/forum-IPB-SEO-Optymalizacja-Przewodnik-t50271/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meta tagi nie mają znaczenia na pozycję

 

 

Poważnie? :icon_surprised: Popatrz a ja do tej pory myślałam, że mają jednak znaczenie...

O ja głupia blondynka!

Idę strzelić baranka,,,, wezmę dobry rozbieg :tease:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Meta tagi nie mają znaczenia na pozycję

 

 

Mają znaczenie. Nie bezpośrednie. Jeśli odpowiednio to wykorzystujesz. Meta tagi są dla użytkowników? Ciekawe.

Dori nie wiem jak w wersji 3.4, bo jeszcze nie testowałem, ale we wcześniejszych m.in. w 3.2 można ustawić odpowiednią grupę dla botów, a natępnie uprawnienia dla tej grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori nie wiem jak w wersji 3.4, bo jeszcze nie testowałem, ale we wcześniejszych m.in. w 3.2 można ustawić odpowiednią grupę dla botów, a natępnie uprawnienia dla tej grupy.

Albo jestem ślepy (co nie jest wykluczone) albo nie ma niestety - co odbija się fatalnie na pozycji w google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak: "technika optymalizacji rankingu stron internetowych, w której zawartość prezentowana wyszukiwarce internetowej jest odmienna od zawartości prezentowanej czytelnikom.".

Moja modyfikacja i optymalizacja SEO forum IPB: www.forum.tweaks.pl/forum-IPB-SEO-Optymalizacja-Przewodnik-t50271/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rejestracja nie jest przymusem. Na palcach jednej ręki policzę serwisy, którym Google pozwolił na takie praktyki i dotyczą one branży naukowej, medycznej.

Moja modyfikacja i optymalizacja SEO forum IPB: www.forum.tweaks.pl/forum-IPB-SEO-Optymalizacja-Przewodnik-t50271/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOT = GOŚĆ, jeśli ktoś myśli inaczej to uprawia cloaking.

Bzdura.

 

Tak, rejestracja nie jest przymusem. Na palcach jednej ręki policzę serwisy, którym Google pozwolił na takie praktyki i dotyczą one branży naukowej, medycznej.

Kolejna bzdura, Wszystkim nam tutaj zabrakło by palców. Masz całą masę stron +18, które Google świetnie indeksuje. Różnica jest taka, że nie zawsze je trzyma w cache, choć to też bardziej zależy od ustawień strony, niż jakichś wyimaginowanych pozwoleń Google. Chcesz linka? :bleh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno:

No właśnie tak: "technika optymalizacji rankingu stron internetowych, w której zawartość prezentowana wyszukiwarce internetowej jest odmienna od zawartości prezentowanej czytelnikom.".

Chyba nie czytałeś tego co linkujesz: Tutaj (optymalizacji rankingu stron) jest taka definicja cloakingu: Cloaking (ang. cloak – płaszcz) – serwowanie robotom wyszukiwarek (rozpoznawanych np. po adresach lub tzw. User-agent) specjalnie spreparowanej wersji strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.