Jump to content
 • entries
  4
 • comments
  26
 • views
  20,575

[ip.dev] System polecających


DawPi

3,075 views

Witam!

Tak się złożyło, że piszę system prostych polecających dla jednego z moich klientów. Chciałbym się podzielić szczegółami procesu tworzenia tej modyfikacji z wami. Nie jest to przesadnie skomplikowany system, pisałem większe, ale nie obyło się bez małych problemów w tworzeniu.

Cóż, jak w każdym produkcie 'myślowym' tak i w tym najważniejszy jest pomysł, struktura logiczna oraz sposób działania i reagowania na błędy.

W zamyśle system ten ma pozwolić gościowi wpisać nick polecającego go na forum w procesie rejestracji, a następnie wyświetlić listę poleconych. Proste prawda? Oczywiście, że proste, ale jak to zwykle bywa, by coś było proste z zewnątrz, musi być skomplikowane wewnątrz.

Proces tworzenia aplikacji zawsze zaczynam od stworzenia nowego wpisu w zarządzaniu aplikacjami, by po tym przejść bezpośrednio do tworzenia ustawień - potem rozbudowuję w miarę potrzeb, ale dobrze skonstruowane ustawienia to 1/3 sukcesu. :) Mają być spójne, logiczne i jednoznaczne. Zatem screen z ustawień ( ang. ):

izepl_-1281996764-U1.png

Mnie najbardziej cieszy opcja 'Invite Type' :a: administrator może wybrać, czy gość próbujący się zarejestrować jest zmuszony podać nick osoby, która może zapraszać osoby, czy może tego nie robić i nie być przez nikogo poleconym. Klient tego ustawienia nie chciał - nie wspominał o nim, ale owe ustawienie jest uniwersalne, więc na pewno będzie zadowolony.

Co dalej.. Logi zaproszonych użytkowników z prostym filtrowaniem. Screen:

izepl_-1281996891-U1.png

Jak widać to prosta tabelka z nickiem zaproszonej osoby, datą dołączenia oraz nickiem osoby, która poleciła forum. Poniżej proste filtrowanie. A wyżej ogólny licznik zaproszonych użytkowników ( w trakcie filtrowania licznik zmienia wartość na ilość zaproszonych przez danego użytkownika ).

Dalsze omówienie dotyczy już widzialnej strony forum. Najpierw formularz rejestracyjny z włączoną koniecznością podania nicka osoby polecającej:

izepl_-1281997015-U1.png

I wyłączona opcja:

izepl_-1281997038-U1.png

W panelu użytkownika każdy może wybrać, czy możliwe jest wpisywanie go, jako polecającego:

izepl_-1281997100-U1.png

Oraz podobna lista poleconych do tej znanej już z ACP:

izepl_-1281997140-U1.png

Gdzie umieszczono nick poleconej osoby, datę jej dołączenia na forum oraz przyjazna ikona służąca do rozpoczęcia prywatnej rozmowy z tą osobą.

Zawiłości tworzenia kodu, budowania logistyki i struktury nie omawiam, gdyż dnia, by mi nie starczyło.

ZAKOŃCZENIE:

To płatna modyfikacja, nie będzie dostępna za darmo, ale uznałem, że warto się podzielić opisem tejże, a może się ktoś skusi..

Jeśli opis się spodobał, to przy następnych modyfikacjach w produkcji w stajni IPSlink również zamieszczę taki krótki opis.

A tymczasem pozdrawiam,

DawPi

 • Like 1

12 Comments


Recommended Comments

Zawiłości tworzenia kodu, budowania logistyki i struktury nie omawiam, gdyż dnia, by mi nie starczyło.

I całe szczęście, bo i tak byśmy nic nie zrozumieli :P

Link to comment

I nikt by nie doczytał połowy tego wpisu.

Swoją drogą fajnie poznawać jak się ktoś zabiera do tworzenia modyfikacji tak, aby poszło to sprawnie. Na pewno znajdą się osoby, które nie tylko skuszą się na zakup tej modyfikacji, ale również na pisanie własnych.

PS. obiecany wpis (?) :P

Link to comment
 • Manager

 • Mam propozycję dodania integracji systemu punktowego - za każdego poleconego X punktów.
 • Oraz druga propozycja - limit zaproszeń na X czasu.
 • I ostatnia - tabela z najlepszymi zapraszającymi - z licznikiem zaproszonych osób.

Co sądzicie o takich funkcjach?

Link to comment

Jak dla mnie to propozycja na osobną modyfikację raczej, która byłaby rozwinięciem któregoś systemu punktowego. Oprócz tych trzech opcji znalazłoby się jeszcze kilka innych przydatnych, właśnie jako rozszerzenie statystyk i systemu reputacji, czy czegoś w tym stylu.

Link to comment
 • Manager

Wszelkie sugestie mile widziane. O co chcielibyście poszerzyć tę modyfikację? Dla najlepszych pomysłów darmowe licencje. :)

Link to comment

Link w profilu użytkownika. Każdy user ma link, którym może "za spamować" internet. Rejestracja z takiego linku daje np. punkty reputacji dla "właściciela" linku.

Właśnie o tym napisałem. :)

Link to comment

Ciekawy produkt. ;) Wygląda prosto i przejrzyście co bardzo cenię. Opcje podane wystarczają w zupełności, a ta opcja "Invite type" - baardzo przydatna, gdy forum mamy zablokowane przed nowymi rejestracjami, bez zaproszenia. Do tego można będzie dołożyć płatności Online kiedyś =]. Czekam na dalsze takie wpisy o "wyrobach".

Link to comment

Modyfikacja zapowiada się obiecująco. Korzystałem z podobnej pod IPB2. Idealnie nadaje się pod organizowanie konkursów. Przydałaby się jedynie opcja naliczania punktów, dopiero po napisaniu określonej ilości postów przez poleconego użytkownika. DawPi miej to proszę na uwadze, tworząc nową wersję :)

Link to comment

Modyfikacja zapowiada się obiecująco. Korzystałem z podobnej pod IPB2. Idealnie nadaje się pod organizowanie konkursów. Przydałaby się jedynie opcja naliczania punktów, dopiero po napisaniu określonej ilości postów przez poleconego użytkownika. DawPi miej to proszę na uwadze, tworząc nową wersję :)

A w jaki sposób można to wykorzystać w organizacji konkursów ? Proszę o konkretną odpowiedź, może wykorzystam ten mod.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.