Jump to content
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×
 • entries
  112
 • comments
  116
 • views
  148,123

[Naprawa pojęć] - Niepodległość


Jurij

4,445 views

Witajcie moi kochani w setnym wpisie na moim blogu z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości!

 

Tak zapewne wyglądałby początek wpisu, gdyby go pisał jakiś socjalista z okupującej Polskę władzy. Owszem - od dzisiaj możemy śmiało i oficjalnie mówić o nich "socjaliści", gdyż premier Morawiecki sam się do tego przyznał. Potwierdzenie znajdziecie tutaj: https://nczas.com/2018/08/28/szok-morawiecki-potwierdzil-ze-jest-socjalista-konczymy-z-egoizmem-neoliberalizmu-i-potwierdzamy-polityke-solidaryzmu-spolecznego/ A ponieważ ten blog jest z zupełnie innej beczki, nie pozostaje nic innego jak przywitać się w standardowym stylu...

 

Czułe powitania.

 

W tym setnym wpisie na moim blogu poruszę temat szalenie istotny. Temat niepodległości. Czymże jest niepodległość?

 

Cytat

Niepodległość – niezależność państwa od formalnego i nieformalnego wpływu innych jednostek politycznych.

 

To zwięzła encyklopedyczna definicja niepodległości. Oznacza ona dokładnie tyle, że dany kraj może nazywać się niepodległym jedynie w momencie, kiedy jest niezależny od formalnego i nieformalnego wpływu innych jednostek politycznych. Czyli żaden inny kraj tudzież formacja polityczna nie może niepodległemu krajowi dyktować ani narzucać niczego. Kropka.

 

W swojej historii Polska wielokrotnie traciła niepodległość znajdując się pod okupacją niemiecką, austriacką czy rosyjską chociażby. Powszechnie uważa się, że 11 listopada 1918 roku odzyskała jednak niepodległość i taki stan trwa do dzisiaj. Faktem jest natomiast, że Rada Regencyjna ogłosiła odzyskanie niepodległości dnia 7 października 1918 roku. Dnia 11 listopada władza została przekazana socjaliście Józefowi Piłsudskiemu, naczelnikowi II Rzeczypospolitej. Nie zapominajmy o tym, że w latach 1939-1945 Polska znajdowała się pod okupacją III Rzeszy, w latach 1945 - 1989 pod silnymi wpływami Związku Radzieckiego, a za sprawą Lecha Kaczyńskiego i innych socjalistów z PO, PiS czy SLD (którzy negocjowali wstąpienie Polski do Unii Europejskiej) od 2005 roku Polska znajduje się pod okupacją Unii Europejskiej.

 

To nie przeszkadza socjalistom z obecnie okupującej Polskę władzy pomagdalenkowej w kuriozalny sposób świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości w 1918 roku. Otóż ludzie, którzy bezpośrednio przyczynili się do utraty przez Polskę niepodległości podpisując w 2005 roku traktat Lizboński i oddając niepodległość Polski w ręce Brukseli, w sposób pompatyczny wręcz chełpią się wydarzeniami sprzed stu lat bijąc min. pamiątkowe monety 5-złotowe:

 

390.jpg

 

Rząd postanowił wybić 38 424 000 egzemplarzy takich 5-złotówek, rzekomo tak aby każdy Polak taką monetę posiadał. Jeżeli identycznej ilości 5-złotówek nie wycofano z obiegu, to znaczy że rząd tym samym pod pretekstem świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości nałożył na wszystkich Polaków podatek emisyjny w kwocie 192 120 000 złotych. 192 miliony 120 tysięcy złotych podatku emisyjnego na stulecie odzyskania niepodległości! A to dopiero początek.

 

Rząd postanowił także wybić srebrne monety pamiątkowe o nominale 10 złotych z serii " My dumni i wolni Polacy" :

 

390.jpg

 

oraz kolejny banknot "kolekcjonerski" z socjalistą Józefem Piłsudskim:

 

2018_niepodleglosc_20zl_A_big.jpg

 

2018_niepodleglosc_20zl_R_big.jpg

 

 

Dlaczego kolejny? Albowiem moi mili rządzący socjaliści dotychczas wypuścili już dwa banknoty obiegowo - kolekcjonerskie ze swoim idolem, którymi możecie normalnie płacić w sklepie, lub trzymać w swojej kolekcji w szufladzie. Są to banknoty o nominale 10 zł z okazji 90 rocznicy odzyskania niepodległości:

 

2008_banknot_90_rocznica_odzyskania_niep

 

2008_banknot_90_rocznica_odzyskania_niep

 

oraz banknot o nominale 20 zł, który powstał z okazji setnej rocznicy utworzenia Legionów Polskich w 1914 roku:

 

2014_legiony_20zl_A_big.jpg

 

2014_legiony_20zl_R_big.jpg

 

Jako ciekawostkę dodam fakt, że ten pierwszy polski polimerowy banknot jest autorstwa Andrzeja Heidricha (projektanta większości polskich banknotów obiegowych z okresu PRL - współczesności) i powstał na bazie projektu banknotu 5 000 000 złotych, który nie zdążył trafić do obiegu w 1995 roku z powodu denominacji.

 

a3ee8befe433a6940173fb21a1cf183a.jpg

 

 

To oczywiście nie wszystko, bo NBP emituje także złote jednozłotówki:

 

390.jpg

 

srebrne stuzłotówki:

 

390.jpg

 

oraz gdyby było Wam jeszcze mało tego bogactwa, złote monety o nominale 2018 złotych (sic!):

 

390.jpg

 

Nawet nie wiem jak to skomentować. Kiedy już zaopatrzymy nasze portfele w banknoty NBP z wizerunkami socjalisty marszałka Józefa Piłsudskiego, rząd od 5 listopada 2018 roku będzie drukował nam nowe "niepodległościowe" paszporty. Z wizerunkiem socjalisty marszałka Józefa Piłsudskiego, a jakże.

 

i1gktkpTURBXy8wOWMzODYwYmY5YzliMWM2M2NiM

 

Absurdalność całych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości dostrzeżemy, gdy przeczytamy okładkę tegoż dokumentu. A wygląda ona tak:

 

eptktkqTURBXy8wMDdhNDQ5YTNlYzI1NTZmMGVlZ

 

 

Jeśli nadal nie rozumiecie powagi sytuacji, to mam nadzieję że Wojciech Cejrowski Wam to precyzyjnie wyjaśni:

 

 

 

A jeśli i to do Was nie przemawia, to każdy rolnik powie Wam, dlaczego ma narzucone przez Brukselę limity produkcji mleka, rybak - limity odłowu poszczególnych gatunków ryb, producent - zakaz produkcji odkurzaczy o dużej mocy lub handlowiec - zakaz sprzedaży termometrów rtęciowych, zwykłych żarówek czy od tego roku halogenów.

 

W niepodległym kraju takich problemów nie ma. Dlatego nie rozumiem, jak można w tak bezczelny sposób okłamywać Polaków i świętować niepodległość Polski, którą przez tę samą władzę PO-PiS-PSL-SLD utraciliśmy.

 

Jest to dla mnie jeszcze bardziej absurdalne, niż gdyby nagle wszyscy kibice Wisły Kraków wyszli na ulice i zaczęli świętować zdobytego przez ich klub mistrzostwa Polski w piłce nożnej w 1927 roku, mimo iż od wielu lat mistrzem Polski już nie są.

 

Nie dajcie się oszukać niepodległościowej propagandzie. Przed nami długa droga do odzyskania wolności i niepodległości, tak aby żadna obca formalna lub nieformalna jednostka polityczna nie miała nad nami żadnej władzy.

 

Czego Wam wszystkim życzę.

 

Jurij

 • Like 1

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.