Jump to content
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×
  • entries
    112
  • comments
    116
  • views
    148,123

Już wkrótce skończy się dramat Polaków!


Jurij

4,243 views

Czułe powitania w nowym 2019 roku.

 

Jako że dobry clickbait nie jest zły (dowcip, dowcip), pozwolę sobie rozpocząć ów nowy rok od kilku optymistycznych akcentów. Po pierwsze primo - jak doskonale wiemy żyjemy w kraju socjalistycznym który ma same <wstaw wymarzoną kwotę> plusy i każdego dnia bohatersko pokonuje problemy nie znane w żadnym innym ustroju. Dlatego wszyscy powinniśmy podskoczyć z radości, gdyż jeszcze tylko jeden niecały rok koszmaru i skończy się nasz współczesny dramat, który z łatwością można opisać jednym prostym pytaniem: 

 

"Czy ta niedziela jest handlowa?"

 

albowiem od tego roku wolno nam handlować w jedną niedzielę w miesiącu, a od nowego 2020 roku nie będzie można handlować wcale w żadną niedzielę (poza kilkoma wyjątkami). To z pewnością gigantyczny sukces polskiego rządu 30 lat po tak zwanej przemianie ustrojowej, gdzie w Polsce zapanował wolny rynek i wolność gospodarcza :33_8:

 

Przy okazji może okazać się, że rozwiąże się także inny nasz problem - czy robić zakupy w pobliskim polskim sklepie, czy zagranicznym dyskoncie / sklepie wielkopowierzchniowym, albowiem dzięki zakazowi handlu w niedzielę szacuje się, że w 2019 roku padnie ponad 5000 polskich małych sklepów, za to rozkwitną dyskonty i markety. Rząd musi pękać z dumy, albowiem upiekł kilka pieczeni na jednym ogniu. ?

 

Jeśli od nadmiaru dobrych wiadomości (lub po lekturze nowego rachunku za prąd / zakupy / paliwo (niepotrzebne skreślić)) zrobi nam się słabo lub zakręci w głowie - najlepiej będzie usiąść i troszeczkę odsapnąć. W tym sezonie modne są ławki niepodległościowe:

 

1. Wariant 1:

 

z24330775IH,Lawka-Niepodleglosci.jpg

 

2. Wariant 2:

 

lawka-niepodleglosci.jpeg

 

 

Która Wam się bardziej podoba? Którą sfinansowały osoby prywatne, a którą Wy - podatnicy? Która była tańsza? Aby rozwiązać zagadkę kliknij w spoiler:

 

49751010_2058218060921543_16779816946295

 

 

Szczęśliwego Nowego Roku i jak zawsze - do następnego wpisu!

 

Jurij

4 Comments


Recommended Comments

Kto miał zarobić ten zarobił, nowe ławki państwowe mają USB 3.0 , prywatne nie mają tego. Tak samo z WiFi, bez tego ławka niepodległości byłaby niczym, bo internet to dobro luksusowe, nikt tego nie ma, a siedząc na ławce, wspominając dzień odzyskania niepodległości może również poczuć ducha internetu.

Link to comment

Ducha internetu to ja czuję za każdym razem jak sięgam po jedną z moich prywatnych Xperii :) I mam w niej internet 4G, Wi-fi, hot spot, micro usb z wyjściem mhl (hdmi) a w niektórych nawet magnetic port. Więc stwierdzenie że siadając na prywatnej ławce za 3000 PLN nie mam tego jest raczej błędne.  Ponadto na prywatnej ławce możesz usiąść i wyobraź sobie - ona nie rdzewieje tak jak to ma miejsce w przypadku ławek rządowych ;)

Link to comment

Pisałem z ironią,- nie dam emocji i się każdy gubi.

edit

no przecież teraz to można

ironic alanis morissette GIF

;)

 

Edited by DejaVu24
Link to comment
2 godziny temu, DejaVu24 napisał:

Pisałem z ironią,- nie dam emocji i się każdy gubi.

edit

no przecież teraz to można

ironic alanis morissette GIF

;)

 

 

Wystarczy dać sarcasm sign ;)

 

maxresdefault.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.