Jump to content

Hosting dHosting.pl - 10% rabat!

DejaVu24

Użytkownik
 • Content Count

  594
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

DejaVu24 last won the day on February 23

DejaVu24 had the most liked content!

Community Reputation

80 Dobra

1 Follower

About DejaVu24

 • Birthday 10/17/1982

Informacje o forum

 • Wersja
  IPS 4.3.x

Recent Profile Visitors

6352 profile views
 1. Nie opłaca się na nasze warunki zakładać w tej chmurze, po co Ci cały pakiet, jak tego nie wykorzystasz, zwłaszcza na początku istnienia strony. I to dla tych kilkudziesięciu osób a jak się rozwinie, to jeszcze gorzej wychodzi, naprawdę ktoś chyba liczyć kasy nie umie. Lub po prostu wkłada te wydatki jako hobby Teraz sprawdziłem te ceny, to za najwyższy pakiet średnio 750 wizyt na 48 godzin, koszt 590$ x powiedzmy 4zł = 2360zł co miesiąc... to i tak bym się nie zmieścił ze swoją byłą stroną, gdzie kiedyś, miałem 1200 zalogowanych w ciągu 24 godzin, i to taka stała, nie liczę ile gości "aktywnych" I to wszystko działało na hostingu za 49zł vs 2360
 2. A to nie ma nic do rzeczy, bo to nie działa tylko wtedy jak ktoś wejdzie na fejkową stronę. Wiem, że po logach i po IP normalnie ten problem rozwiązałem.
 3. logi apacza pokazują wszystkie łączenia, to tam jest, jak masz duży ruch na stronie, to ściągnij go z samego rana i wtedy przejrzyj, trochę ułatwia. Lub zarzuć tutaj w pliku jakiś skrawek kilkuminutowy, z ciekawości przejrzę, chyba mam część zapisanych. Może akurat.
 4. @aXenFrancja elegancja, @Gangst3r coś takiego jest https://invisioncommunity.com/files/file/8888-swiper-slider/
 5. Oj nie grzesz, że jest biednie, porównując do IPB to jest kosmos. Aha i widzę te wtyczki które były 5 lat temu, są i teraz tak więc nie jest źle. Ale jeśli chodzi o tą integrację, to może coś tam przyjemniej by wyglądało i funkcjonowało tak patrząc na twoją stronę. Choć wiadomo, że takie "Newsy" zwłąszcza w takim temacie jak twój na stronie to ogólnie są mało poczytne i mało integracyjne
 6. To nie były boty googla, ich nie blokuj :< można przecież sprawdzić które prawdziwe A IP po prostu pobierałem z logów apacza z hostingu, brałem wycinek 5 minutowy, i to przeglądałem, zapytań w tym czasie miałem mnóstwo to i sprawdzania sporo, ale ogólnie jak dobrze pamiętam w tych logach jest ip jakiś opis, przeglądarki itp, to wiem że szukałem po nazwie "google" czy tam jakieś "search" wrzucałem te IP do googla, i jak IP spamowe to najczęściej już było gdzieś opisane, że to złośliwe ataki, jest trochę tych stronek. Po jakimś czasie, dosłownie 5 minut i miałem wszystkie nowe strony klonów zablokowane. Bo u mnie to nie był jeden klon w sensie domena podszywająca się, a ze 20 w sumie, przynajmniej z tyle znalazłem jak dobrze pamiętam. A miałem na to sposób, że tworzyłem Oryginalny temat artykułu, i po kilku dniach po wpisaniu w google, ładnie mi się wyświetlały te wszystkie klony lub wyświetlały sie te które google zaindeksowały. Śmiechem żartem ale większość topowych wyszukiwań gdzie np byłem w pierwszej 10, to czasami klon potrafił być wyżej...
 7. Tak widzę, coś wspominałeś o IP.page. to tam też to ładnie idzie połączyć. Jest taka opcja, że jak dodajesz artykuł, tworzy się też automatycznie nowy temat na forum w wybranej przez ciebie kategorii, i np można też wybrać aby pisane komentarze w artykule były zapisywane w temacie na forum i wice wersa, czyli gdy ktoś dodał odpowiedź na forum w tym temacie automatycznie utworzonym przy publikacji artykułu na IP.Page, ta odpowiedź/komentarz wyświetla się w tym artykule. Ciekawie to wygląda. Tylko był problem, jak np masz blok "ostatnie odpowiedzi" czy cos takiego, już nie pamietam, to przy dodawaniu, artykułu, który tworzy automatycznie ten temat na forum, to w bloku pokazują się jako duplikat, tylko z dwoma miejscami zapisu. Np chyba że to już jakoś poprawili.
 8. Widzę, jednym słowem idzie ciebie przekonać Mam Page, i właśnie myślę, wrzucić WP jako główna strona z treścią, a forum ipsu jako fajny dodatek, z myślą, że ładnie będą wyglądać profile użytkowników. WP z 5 lat się nie bawiłem, ale teraz (testuje od tygodnia) widzę bardzo fajnie to wygląda, za darmochę wszystko da się ładnie ustawić, z wyglądu jak i z funkcji które chciałbym mieć na stronie a czego nie widziałem na IPS, bo tam jak coś połowicznego znajdę to znowu trzeba płacić, już nie wspominając że chcąc coś sprzedawać, mieć bystry fajny sklepik musiałbym dokupić kolejną aplikację ecommerce. Na twoim miejscu sprawdziłbym nawet na testowym co dają na kilka dni, czy da sie ustawić Ip.Page w podobny sposób co masz teraz u siebie na stronie. Kiedyś pamiętam miałem dylemat, że nie na IP.page nie da się dodać artykułu do kilku kategorii, musiałem wrzucać tagami, i tu był problem z wyświetlaniem treści że zastępowałem kategorie tagami, już nie wspominając jak robiłeś oddzielne bazy danych stron Ip.Page i potem to w sensowny sposób następnie wyświetlić.
 9. Tak z ciekawości, znacie jakieś stronki z integracją WP z IPB? Jak to wygląda? Np komentarze we wpisach na blogu, linkują do profilu na forum ipb?
 10. @julekjulek Kiedyś miałem ten sam problem, poszukaj w moich tematach, idzie to zablokować po IP. Jak kiedyś czytałem, takie "hakierowanie" już dobrych kilka lat lata. Widocznie sporo treści miałeś i za wysoko byłeś w wyszukiwarkach że zabrali sie za twoją stronę. No chyba że na chwilę obecną idą hurtem z "kopiowaniem" domen.
 11. To może być piracka wersja forum, (no chyba że z grubej oznaczało też, że kupiłeś licencje 😀 nie wspomniałeś o tym, tylko o ruskim znajomym ) jak z biegiem czasu coś z grubsza się wysypie to już tylko tutaj będziesz szukać nadziei w naprawie. Tym bardziej ciężko będzie za browara, pól dnia nad tym siedzieć Z cyklu:
 12. Czyli że jak, jeżeli strona działa, a chcę zmienić na inną to mi nie zmienią po prostu? W sensie rozumiem, że jakoś tak muszą się powiedzmy zabezpieczać, no ale co np wyłączę stronę, zmieniam dns. Zmieniam domene na nową w panelu, i po zmianie, odpalam, ponownie stronę na którą już nie mam licencji. Wiem że to taka oszukańcza zabawa w kotka i myszkę, no ale :< Lub pozostaje bawić się w partyzantkę i po prostu zobaczyć czy stronka wypali i następnie w późniejszym czasie zalegalizować 😕
 13. Pytanie, czy po zmianie domeny na inną, strona która aktualnie działa, działa dalej? czy są tam jakieś zabezpieczenia, że coś się krzaczy? Czy jednak będzie ona wisieć normalnie, i tak jakby będzie to "nielegalne" ale wiadomo że nic z tym nie robią.
 14. Przecież to jest tak niewielki szczegół na chwilę obecną, że szkoda tym zawracać sobie głowę. Bo tak naprawdę, tak z ciekawości, dlaczego chciałbyś aby forum działało na php 7,4 które jak widzę wyszło niespełna miesiąc temu? Gdzie nawet xampa na localu jeszcze nie zaktualizowali? Naprawdę, jestem bardzo ciekaw o co Ci z tym chodzi
 15. W opcjach bazy danych w "Szczegółach" zmień na Tak, i będziesz miał zakładkę "kategorie" i tam je dodajesz. Używaj kategorii Tak, pozwalaj na przechowywanie rekordów w różnych kategoriach Nie, przechowuj rekordy bezpośrednio w bazie danych
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.