Jump to content
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×
 • entries
  112
 • comments
  116
 • views
  148,123

O tym czego nie ma


Jurij

3,915 views

Czułe powitania.

 

 

hqdefault.jpg

 

Świat poszedł do przodu. Pojawiły się komputery, amfetamina, samoloty... Ale co z tego skoro ich serca nadal pompują tę samą krew. Są potomkami człowieka, który na własnym podwórku rzucał kamieniem w dinozaury.

 

 

Świat poszedł do przodu. Pojawiły się płyty CD, odtwarzacze Mp3, serwisy udostępniające muzykę w sieci... Ale co z tego, skoro ich serca nadal pompują tę samą krew. Są potomkami człowieka, który co chwilę musi słuchać jakichś taśm prawdy.

 

000000000000sUxtXzjZLd3leJQYGVNC.jpg

 

 

Świat poszedł do przodu. Pojawiły się luksusowe samochody, wspaniałe rezydencje, egzotyczne atrakcje turystyczne. Ale co z tego, skoro ich serca pompują tę samą krew. Są potomkami człowieka, który w klapkach Kubota, skarpetkach i reklamówką biedronki udaje się do pobliskiego dyskontu swoim Passatem 1.9 TDI lub Cinquecento w gazie aby trafić na promocję życia i oddać głos na tego samego polityka, który od 30 lat bez przerwy gnoi go jak tylko może. Bo właśnie mija 30 lat od rozpoczęcia obrad okrągłego stołu. To jest lista uczestników obrad: https://pl.wikipedia.org/wiki/Okrągły_Stół_(Polska)

 

A te zakazane mordy rządzą Wami do dziś:

 

z23126490V,Redaktor-Naczelny-Gazety-Wybo

en_01345336_0070.jpg__655x0_q85_crop_sub

00054YW6NGB88HQB-C122-F4.jpg

 

Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa.

 

Trzydzieści lat to wystarczająca ilość czasu, żeby ogarnąć podstawowe kwestie państwa, takie jak sądownictwo, silna i dobrze wyposażona armia, niskie podatki i bogaci, szczęśliwi i uzbrojeni obywatele czujący się bezpiecznie we własnym kraju. Co z tego zostało zrobione?

 

Grucha, otwórz walizkę:

 

pol_pl_Neseser-meski-Daley-kolor-brazowy

 

To jest zero baniek PLN. Tak właśnie prezentują się oszczędności ponad 70% Polaków, który nie mają nic. Dosłownie nic. Ba, stan konta jest ujemny, bo żeby związać koniec z końcem zadłużeni są w bankach i wszelkiego rodzaju instytucjach oferujących pożyczki na drakoński procent.

 

 

To jest fajny samochód:

 

2013-porsche-boxster-profile.jpg

 

 

Ale zapewne nie masz takiego przed swoim domem, bo Cię na niego nie stać. Ze swojego drastycznie okrojonego wynagrodzenia nie jesteś w stanie odłożyć jakichkolwiek pieniędzy, a co dopiero pomyśleć o zakupie fajnego samochodu.

 

To jest fajna plaża:

 

a8157c9d-2f4d-4c0c-8c41-5650ad361bfe.hw1

 

 

Ale zapewne w tym roku na nią nie pojedziesz, bo wybierzesz Rodzinne Ogródki Działkowe Otoczone Siatką. Lecz gdybyś zarabiał ponad 5000 PLN miesięcznie zamiast niecałych 2000, byłbyś w stanie odłożyć sobie na fajne wakacje, nieprawdaż?

 

 To jest fajny dom:

 

zwyczajnyinaczej_domy_drewniane.jpg

 

 

Mógłbyś sobie taki wybudować lub kupić, gdybyś miał oszczędności. Nie musiałbyś się gnieździć w ciasnej kawalerce lub bloku z wielkiej płyty. Byłoby fajnie, co nie? No to ogarnij się, przestań dawać się okradać szczerbatym dziadkom zza okrągłego mebla i wybierz wreszcie mądrze. Bo rachunek jest prosty:

 

51206941_2092350040841678_88777831283792

 

 

I na koniec jeszcze jedno. Mam nadzieję, że po tych trzydziestu latach nie masz już złudzeń, że politycy zrobią coś dla lub za Ciebie? Jeśli masz, to mam złą wiadomość.

 

Więc rusz się, ogarnij swoje otoczenie i tym razem wybierz mądrze:

 

51726528_10156241879877060_7952762978024

 

 

Inaczej już zawsze pozostaniesz potomkiem człowieka z pustym portfelem, kredytem na fajną zabawkę i bez żadnych perspektyw na przyszłość.

 

Pozdrawiam,

 

Jurij

 

 • Like 2

3 Comments


Recommended Comments

Post Scriptum: Jarek nie ma wieżowców, bo tak fiskalnie zgwałcił Polaków przez 30 lat swoich rządów, że nikt nie jest w stanie mu pożyczyć kasy na ich budowę, dlatego udał się po pożyczkę za granicę.

 

Post Scriptum 2: Max Kolonko twierdzi, że amerykanie mają warp drive'a.

 

Takie historie.

Link to comment

W sumie dobry pomysł. To wideo powinno być odtwarzane każdemu obywatelowi.

 

Chcesz głosować na POPiS/PSL/SLD i resztę?

 

 

 

Lubisz socjalizm?

 

 

 

Ubezpieczasz się w ZUS?

 

 

 

Nęcą Cię Powszechne Plany Kapitałowe i 500+?

 

 

 

Masz ochotę napisać na shoutboxie o IPS?

 

 

To ostatnie ze szczególną dedykacją dla Ciebie :P

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.