Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Co Was przekonało do zakupu IPB?


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka w tym temacie piszcie co przekonało Was do zakupu licencji IPB. Ja osobiście bd zakupywał licencje 8 sierpnia :). Przekonał mnie skrypt tym że jest bardzo dobrze zbudowany, panel admina jest prosty w obsłudze i jest wiele fajnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonały mnie jego funkcje, możliwości dopasowania i rozbudowy, oraz to, że mając komercyjny skrypt, forum nabiera prestiżu, nowych funkcji, no i przybywa szybciej userów. Jak kupowałem IPB to była wersja 3.0.5, sprawowała się świetnie, ale miała niektóre rzeczy nie tak, a jak wyszła 3.1, a teraz 3.1.1 i wkrótce 3.1.2 i gdybym znał IPB tak jak teraz i wiedział co będzie w 3.1.2 tak jak wiem teraz, to nie wahałbym się ani sekundy, żeby kupić :)

gallery_1_2_27047.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Dlaczego IP.Board? A dlaczego nie? Raz skorzystasz, a nigdy nie przestaniesz.. :)

A poważniej: tworzenie forum to nie tylko działy, to nie tylko kadra, ale to również, a przede wszystkim platforma: jeśli stawiać na coś to tylko na sprawdzone i pewne rozwiązania.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Sprawdzony - na pewno nie przeze mnie.

Poza tym, to pytanie z serii: do Was przekonało do zakupu auta A, a nie B.. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem userem vBulletin 4 od kilku dni i jestem bardzo zadowolony, brakuje mi paru rzeczy z IPB, ale to nie problem, bo do niektorych są mody, ogólnie skrypt w pełni profesjonalny.

Nie wiedziałem, że IPB jest nieprofesjonalne bo tak można uznać po Twojej wypowiedzi.

Usunęli może w końcu zapis mówiący o tym , że po braku odnowienia licencji nie można korzystać z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że IPB jest nieprofesjonalne bo tak można uznać po Twojej wypowiedzi.

Nigdzie nie powiedziałem tego wprost (bo tak nie uważam i tak oczywiście nie jest), więc źle uznałeś/wywnioskowałeś.

Usunęli może w końcu zapis mówiący o tym , że po braku odnowienia licencji nie można korzystać z tego?

Nie wiem, nie interesuje mnie to - liczą się ogólnodostępne fakty i umowa jaką zawarłem kupując skrypt. Kupiłem na takich zasadach, a nie innych (licencja jest jak na Windowsa - na wersję, a nie na określony czas) i na takich będę korzystał :)

gallery_1_2_27047.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Licencje kupujesz dożywotnio na wersję, czyli tak jak napisałeś na całą serię 4.x.y.z. Dopiero za serię 5.x będzie trzeba zapłacić, aczkolwiek np. jak ktoś kupił wcześniej licencję na 3.x i wyszło 4.x to posiadacze licencji mogą za darmo pobrać wersję 4.x do końca grudnia tego roku, więc może i z 5.x coś takiego będzie.

gallery_1_2_27047.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem o tym, wiem... i to jest ten zły aspekt licencji vBulletin, bo nie wiem tak na prawdę ile i kiedy będę musiał wydać, aczkolwiek w przypadku wersji 5.x, to myślę, że za 2 lata, nie wcześniej, chyba, że będą chcieli jednak przepisać kod na nowo i wydać szybciej 5.x, aczkolwiek w celach marketingowych pewnie byłoby to 4.2 czy 4.5 nawet, ale nie od razu 5.x, więc można czuć się spokojnie, że za miesiąc czy dwa nie wyjdzie 5.x - tego jestem pewien.

gallery_1_2_27047.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

W celach marketingowych - może i masz rację, ale IB już nie raz udowodniło, że mają ludzi w głębokich poważaniu, a chcą jedynie pomnażać zyski.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie wiedziałem jaką vB ma politykę co do licencji, ale teraz już wiem i stwierdzam ze to jest o wiele lepsze wyjście niż w ipb. Z punktu klienta.

Lepsze? Nie ma mowy!

Ok, załóżmy płacę te 200$ za vB 4.. Wszystkie w serii 4.x mam za darmo, a już 5.x musze znów zapłacić 200$ tak?

Jeśli tak to jak to się ma do IP.Board - za 200$ mam 8 ( osiem ) lat 4 lata przedłużeń licencji! Myślicie, że kolejne wersje vB będą wychodzić rzadziej niż 8 lat? :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licka z VAT w dolcach kosztuje 230$, w Euro ~160 (wychodzi taniej obecnie o jakieś 50 zł). Mamy dożywotni dostęp do modów (bez względu na serię, na jaką mamy licke), wsparcia technicznego, aktualizacji, łatek itd. Co jest lepszy rozwiązaniem, bo owszem, płacimy więcej, ale nawet jakbyś chciał korzystać z wersji 4.x czy 3.x przez 15 lat, to też możesz i to razem ze wsparciem i aktualizacjami, aczkolwiek przy zdrowym rozsądku (czyli nie 15 lat, ale powiedzmy 2 lata, bo kto wiec co bedzie po 2012 roku... :) ) IPB wychodzi taniej. Przedłużenie licki na kolejną serię kosztuje ~ 200$. Tutaj ciężko jest jednoznacznie stwierdzić "czy czerwone auta są najszybsze", ale powiem tak:

zarówno IPB jak i vB są to skrypty jak najbardziej godne uwagi, chociaż teraz wygrywa nieznacznie IPB 3.1.x.

Edytowane przez vBB
gallery_1_2_27047.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ja tam nie mam zamiaru nikogo przekonywać na siłę - jeśli pasuje Ci vB to OK, jeśli IP.Board to też OK. :)

Ja jedynie czytając niekiedy, co robi IB to przypominają mi się stare czasy, kombinowania, cyckania itd..

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam zamiaru nikogo przekonywać na siłę - jeśli pasuje Ci vB to OK, jeśli IP.Board to też OK. :)

Pasują mi oba skrypty i też uważam, że oba skrypty są godne uwagi.

Ja jedynie czytając niekiedy, co robi IB to przypominają mi się stare czasy, kombinowania, cyckania itd..

Ja póki co tego nie doświadczyłem i może nie doświadczę... :)

PS. Czerwone auta są najszybsze i najlepsze!!

Edytowane przez vBB
gallery_1_2_27047.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak to jest z producentem vB: wydawało mi się, że jest to Jelsoft, a wszędzie piszą, że to Internet Brands? Zmiana właściciela?

P.S. Czerwone Punto z 94r. dwa lata temu nie było już zbyt dobre, ani za szybkie. :)

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.