Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Mailing bulk mail - poważny problem


Croco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam poważny problem z mailami wysyłanymi przez forum - mianowicie nie dochodzą do poczty wp.pl (np. na gmaila dochodzą). Na pewno nie jest to wina serwera (z innego skryptu wysyła na wp.pl bez problemu). Bardzo proszę o pomoc, naprawdę nie mam pojęcia co się dzieje i dlaczego, a jest to dla mnie niezmiernie ważna kwestia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Lubię takie tematy. Choćby to nie była wina skryptu to i tak ludzie na niego zrzucą.

To tak, jak z kurierem. Wysyłam paczkę do Warszawy do ludzia X. Ludź X nie dostaje paczki, ale i tak zwali to na mnie, a nie na kuriera.. Widzisz analogię? :(

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem doskonale o co ci chodzi, już tłumaczę nieco szerzej.

Otóż w chwili obecnej na serwerze mam 2 skrypty, IPB i jeszcze phpBB by Przemo. Podkreślam, na tym samym serwerze z identycznymi ustawianiami i wysyłaniem e-mail przez funckję php mail(). Mail wysłany jako mailing testowo na skrzynki wp.pl, interia.pl, gmail.com dociera wszędzie. Mail wysłany testowo z IPB nie dociera na pocztę wp.pl - tylko na IPB jest ten problem, a ustawienia te same. W logach pojawia się jedynie Treść błędu Could not send the email (dla wszystkich kont i skrzynek, na które trafia mailing testowy).

Jest to o tyle dziwne, że kilka dni temu wszystko działało, a od tamtej pory wyłącznie przerabiam IPB pod swoje potrzeby. Nie bardzo wiem co się stało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Hm, może wysyłany z IP.Board ma inny ( tzn. na pewno ma! ;) ) nagłówek i serwery wp rozpoznają je, jako spam? Spróbuj sprawdzić w folderach SPAM na koncie wp.

Druga sprawa - wysyłając prywatną rozmowę do usera z mailem na wp :( przychodzi powiadomienie na maila o otrzymaniu nowej rozmowy?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, może wysyłany z IP.Board ma inny ( tzn. na pewno ma! :( ) nagłówek i serwery wp rozpoznają je, jako spam? Spróbuj sprawdzić w folderach SPAM na koncie wp.

Druga sprawa - wysyłając prywatną rozmowę do usera z mailem na wp :( przychodzi powiadomienie na maila o otrzymaniu nowej rozmowy?

Nagłówki oczywiście mają inne, ale mają inne od początku a wcześniej dochodziły i z Przema i z IPB na wp, teraz już tylko z Przema ;) W spamie nic nie mam, powiadomienia również nie dochodzą. Jedyna zmiana jaka miała miejsce w przypadku e-maili, to była zmiana e-maila z którego mail wydaje się być wysłany (z mojego prywatnego wp na forumowy, istniejący). Kompletnie nie wiem o co może chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, problem udało mi się rozwiązać - przepraszam bardzo za zaśmiecenie forum niepotrzebnym tematem. Życzę miłej nocy.

edit: chociaż jeszcze jedno malutkie pytanko się nasunęło: czasem dubluje wysyłane wiadomości, mailingi i powiadomienia. Nie spotkaliście się z takim problemem?

Edytowane przez croco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jak to jest, że 90% próśb o pomoc w momencie kiedy autor sam rozwiąże problem, to nie chce się tym rozwiązaniem podzielić? To bardzo smutne i zastanawiające.

Odnośnie powielania - na pewno nie jest to 'funkcja' IP.Board jeśli o tym mowa. :( Może serwer ma czkawkę.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu czasem rozwiązanie jest tak śmieszne i głupie, że aż szkoda pisać. Niemożliwe jest, aby ktoś popełnił taki sam błąd jak ja - po prostu jestem wyjątkowy i mam talent do strzelania gaf, do których czasem aż wstyd się przyznać :( Gdyby rozwiązanie było sensowne i mogło komuś pomóc, na pewno bym napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Mimo wszystko nalegam, by to poznać - jestem zwyczajnie ciekaw, co tam można zrobić nie tak. Jeśli chcesz to wyślij mi na PW, a temat 'rozwiązuję'.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.