Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Reinstalacja IPB3 a licencja


coshmar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam licencję biznesową na IPB3. Zainstalowałem forum na jednym url, jednak okazuje się, że istnieje potrzeba docierania do forum z innego url. mod_rewrite nie wchodzi w rachubę, ponieważ wszystkie linki się sypią, a napisanie w 100 % funkcjonującej reguły jeśli byłoby wykonalne to zajęłoby zbyt dużo czasu. Dlatego chciałem zapytać bardziej obeznanych z licencją forumowiczów - czy możliwe jest usunięcie aktualnej instalacji a nastepnie ponowne zainstalowanie forum podając inny url bez złamania licencji? Pytam ponieważ nie jestem pewien czy:

"Invision Power Services (IPS) grants you a non-exclusive license to use the Software on one installation to be accessable by one URL"

oznacza jedną instalację w danym momencie czy jedną instalację i każda kolejna wiąże się z wykupieniem licencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Automatyczna wiadomość

Ten temat został przeniesiony z forum:

"Invision Power Board -> Invision Power Board 3.x -> Tutoriale i porady"

do:

"Invision Power Board -> Rozmowy o IP.Board"

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witamy na forum.

Jeśli to drugie forum nie będzie dostępne dla ogółu, a dla zamkniętej grupy userów ( kilku ) dla testów to nie trzeba kupować nowej licencji. Natomiast jeśli chcesz prowadzić dwa fora jednocześnie, bez względu na powody, a owe fora będą otwarte to niestety, ale druga licencja jest konieczna.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chyba niedoprecyzowałem swojego problemu. Mianowicie chcę przenieść forum, poprzez zainstalowanie go od nowa podając inny adres. Poprzednia instalacja zostanie przeze mnie usunięta, a więc jednocześnie będzie funkcjonowało tylko jedno forum na tej licencji. Czy jest to możliwe bez złamania warunków licencji?

EDIT: Do tego forum możliwe będzie dotarcie poprzez jedno url.

Edytowane przez coshmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Oczywiście. Licencja może być używana na setkach for, pod warunkiem, że nie będzie to się odbywać w sposób równoległy, a szeregowy - zamykasz jedno forum, otwierasz następne itd.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście licencja jest na domenę, a nie na forum. Czyli w panelu klienta zmieniasz adres url licencji na nowy, klucz wpisujesz w panelu admina na forum i wszystko jest legal :ph34r:

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No i oczywiście licencja jest na domenę, a nie na forum. Czyli w panelu klienta zmieniasz adres url licencji na nowy, klucz wpisujesz w panelu admina na forum i wszystko jest legal :ph34r:

To już od wersji 3.1 nie jest prawdą - W panelu nowy adres pojawia się automatycznie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu, mój błąd, nie zrobiłem jeszcze aktualizacji :ph34r:

Poprawia się w panelu klienta, czy w ACP?

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

W sumie to nigdzie. Trzeba wpisać i odświeżyć klucz w ACP.. Adres w panelu IPS-u sam się zaktualizuje.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok usunąłem w panelu administratora klucz z poprzedniej instalacji, usunąłem bazę (ponieważ forum nie zawierało nic istotnego na poprzednim url) i katalog z forum, następnie zainstalowałem forum na nowo podając przy instalacji nowy url i na stronie IPS w Client area klucz zaktualizował się automatycznie. W takim razie dziękuję za udzielone odpowiedzi, temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.