Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Wyjaśnienie na temat używanych licencji .


Krzysztof_kf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów widzę że znowu małe zamieszanie się wkradło chodzi głównie o temat

Nie wiem czemu niektórzy użytkownicy udzielają się np. Leo , Olivier z góry uprzedzają wszystkich o nie kupowaniu używanych licencji nie mając zielonego pojęcia tak naprawdę od strony prawnej invisionpower

Więc wyjaśniam niektórym że sam klucz (Licens key) jest g.... warty może mieć twój klucz tysiąc ludzi i tak jesteś pogrzebany .

Użytkownikowi Warning doradziłem mu co ma zrobić i teraz się cieszy z licencji i do tego parę złoty zaoszczędzone .

Więc dla mnie sprawa jest jasna zakup licencji używanej jest warta dla zaoszczędzenie nie małej sumki bo średnio można zaoszczędzić przy zakupie używanej licencji na hosting .

Edytowane przez Krzysztof_kf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udzielam się bo mam prawo. Zwykła sugestia aby nie kupowali używek. Nie wolno ?

Owszem ale z góry uprzedzasz wszystkich o nie zakupywaniu używanej licencji .

Więc głównie bronię swojego interesu .

Głównie jest ten temat po to żeby niektórzy potencjalni kupcy wiedzieli na czym stoją a na prawdę masę licencji sprzedawałem zawsze było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój interes jest mi zupełnie obojętny. Nie chcę Ci zabierać klientów czy coś w tym stylu. Wiesz jednak doskonale,że jest wiele nieuczciwych osób w każdym biznesie jak i w zwykłej sprzedaży licencji.

Jeśli chcesz być pewnym sprzedawcą załóż sobie witryne z potwierdzeniami userów o poprawnej transakcji i tylko na tym zyskasz.

Edytowane przez Leo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie odradziłem zakupu używanej? Sam mam od Ciebie o czym napisałem "To masz do czynienia z nieuczciwym, policja i w ten sposób to tylko rozwiążesz. No w kóncu on i ty macie licencje. To są minusy uzywanych, sam taka mam tylko ze u mnie nie stalo sie nic na razie. " i jestem zadowolony z transakcji.

Edytowane przez Oliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz być pewnym sprzedawcą załóż sobie witryne z potwierdzeniami userów o poprawnej transakcji i tylko na tym zyskasz.

Wystarczy, żeby DawPi zweryfikował - innych potwierdzeń nam nie trzeba :)

Sam również mam licencję używaną. Jeśli ktoś potrafi się zabezpieczyć, to nie widzę powodów, dla których nie należałoby brać ich z drugiej ręki.

PS Odpowiedź Warninga po minucie od założenia tematu. Ciężko uwierzyć w jego bezinteresowność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof_kf to Super Sprzedawca polecam jego używane licencję to jest złoto ! ja już się cieszę ze swojego forum :) pozdrawiam i polecam

Komentarze transakcji to na Allegro :)

Licencje używane nie są gorsze, nie zdziera im sie lakier, nie rdzewieja, nie psują się.

Jak ktoś chce zaoszczędzic pieniądze niech kupuje używaną, w czym probelm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały FAQ:

1. Nie kupuj zbyt tanio - licencja może być kradziona i ktoś chce ją opchnąć dalej.

2. Każ sprzedającemu wystawić aukcję na Allegro lub eBay - będziesz miał wtedy dowód zakupu.

Według mnie to są najważniejsze zasady. :)

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mów mi że to były jedyne dwie zasady którymi "maksymalnie zabezpieczyłeś swoja transakcję " :) :) :)

Małe jest piękne ale chyba przesadziłeś :)

A tak poważnie, allegro i dowód zakupu, fakt, działa w przypadku wystąpienia problemów.

Chodziło mi raczej o takie działania żeby problemów nie było. Czy Escrow na allego nie ma takiej opcji że obie strony muszą wywiązać się z umowy żeby kasa przeszła dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bardziej zabezpieczyć? Niby można by jechać do sprzedawcy i wszystko załatwić osobiście, ale po co?

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.