Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

XenForo


Amfidiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że zapewne wzorował się na wcześniejszych dokonaniach, ale o ile ich nie spisał żywcem, tylko przerobił, to raczej może spać spokojnie - patentów na funkcjonalność chyba im nie dawał, wykonanie jest różne a idea ta sama. Co by było, gdyby ktoś opatentował skrypt forum? Przecież większość działa na podobnych zasadach, a nikt nie zgłasza łamania praw autorskich... :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale jeśli używasz stworzonych przez siebie zależności i funkcji w jednej firmie, a następnie używasz ich pod inną nazwą w drugiej, to przy tak długim kodzie prawdopodobieństwo naruszenia praw autorskich jest strasznie wysokie. Zbyt wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

http://www.theregister.co.uk/2010/11/04/vbulletin_sues_xenforo_again/

Internet forumware giant vBulletin has filed a second lawsuit against its former lead developer, who recently launched his own forum platform with the UK-based startup XenForo. With the new suit, vBulletin claims copyright infringement, breach of contract, and misappropriation of trade secrets.

XenForo and its lead developer, ex-vBulletin man Kier Darby, deny both suits in their entirety and "expects the claims to be defeated."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ależ się boją tej konkurencji. Nie mają, co robić, tylko skarżyć, a przecież wiadomo, że Kier nie mógł skopiować kodu z vB. Na tyle nikt chyba nie jest lekkomyślny.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przekonasz mnie że w ciągu powiedzmy miesiaca czy dwóch xenforo stworzy to co vb czy IPB przez wiele lat - czyli szeroką publike korzystającą z ich rozwiązan i setki modow i stylow. Na chwile obecną w community jest 2 tys plików - a IPB ma już ladnych kilka lat ( no własnie ile??)

Marek Drzewiecki  - [email protected] - tel. 667 996 839 (24h) - HostMark.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ciągu powiedzmy miesiaca czy dwóch xenforo stworzy to co vb czy IPB przez wiele lat

Tego nigdzie nie napisałem i nie zamierzam napisać.

Coś w wersji beta niedługo osiągnie status gold, a zanim to nastąpi, pojawią się setki modów.

Marek Drzewiecki  - [email protected] - tel. 667 996 839 (24h) - HostMark.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Amfi tutaj napisał, że XenForo nie osiągnie takiego poparcia jak IPB. Takie na przykład przemowe phpbb też niby popularne, niby używane, ale gdyby za to płacić to nikt by nie instalował :P

Edytowane przez godfather

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie. Po takim starcie uważam, że XenForo ma szansę zająć miejsce upadającego vB.

Marek, napisałem jedynie, że powstaną setki modów. Dla mnie nie jest to jednak wyznacznikiem sukcesu skryptu, a już na pewno nie jego pozycji na rynku. Nie czytaj więc proszę między wierszami - xF czeka teraz kilka lat budowania marki jeżeli chce dorównać swoim rywalom. A tego nie da się osiągnąć w parę miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, upadającego. Co udowadnia fala migracji do IP.Board po wydaniu vB 4.0. Tak jak wersja 3.6-3.7 mogła konkurować z IPB 2.3.6, a nawet nad nią górować, to obecnie IPS nie ma konkurencji. I jeżeli Internet Brands nic z tym nie zrobi, to już wkrótce vB pozostanie wspomnieniem albo tłem dla walki xF o użytkowników IPB. Szczerze mówiąc, to XenForo nastawia się właściwie na tych użytkowników, którzy mają dosyć vB i szukają alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.