Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Forum zintegrowane ze stroną.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Integruję stronę z forum i mam parę pytań:

- jakie sesje tworzy forum podczas logowania?

- w jaki sposób mogę zintegrować rangi na forum z rangami na stronie (np. kolor nicku zgodny z kolorem rangi w komentarzach newsu na stronie)? Dane te są jakoś przechowywane czy za każdym razem muszę sprawdzać informacje o randze użytkownika za pomocą zapytania mysql?

- jakie sesje muszę zniszczyć podczas wylogowywania?

- jak włączyć rejestrację tylko poprzez stronę (na forum wyłączona) i połączyć aktywację konta?

Puki co tyle, w razie czego odezwę się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Woah.. No jedyną odpowiedź, jaką mam to: zakodować. :P Przecież nikt za Ciebie tego nie napisze. Szkoda, ze nie piszesz konkretnie o błędach czy problemach w kodzie, a tak to wiesz.. :a:

Zainteresuj się tym: (IM) IPB SDK V3.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że wiem, że to trzeba zakodować. Kodziłem od podstaw ten mini cms wiec uważam, że jakieś tam pojęcie o php i mysql mam. Mam skrypt rejestracji, działa on na stronie (z pewnych przyczn mam 2 bazy danych i to się nie zmieni)i zapisuje użytkownika w 1 bazie a teraz chcę dorobić rejestrację do forum. Jakie pola w mysql muszę uwzględnić? Jakie informacje są konieczne? Gdzie forum trzyma dane o aktywacji?

Kolejny problem. Mam logowanie do cms'a ale chcę dorobić aby gdy zaloguję się na stronie będę zalogowany na forum i odwrotnie. Zrobiłem to logowanie na sesjach (zresztą to chyba normalne) i teraz pytam się jakie sesje wymaga forum? Bo chyba jakoś sprawdza login itd. i wydaje mi się, że te dane zapisuję się do sesji przy logowaniu. Pytanie tylko jakie te sesje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wyobraź sobie, że wiem, że to trzeba zakodować. Kodziłem od podstaw ten mini cms wiec uważam, że jakieś tam pojęcie o php i mysql mam.

co Ty się tak unosisz? :P

Jakie pola w mysql muszę uwzględnić? Jakie informacje są konieczne? Gdzie forum trzyma dane o aktywacji?

Kolejny problem.

Wykorzystaj gotowe klasy i kod.

Plik: admin/sources/base/core.php

	/**
 * Create new member
 * Very basic functionality at this point.
 *
 * @access	public
 * @param	array 	Fields to save in the following format: array( 'members'      => array( 'email'     => '[email protected]',
 *																				         'joined'   => time() ),
 *															   'extendedProfile' => array( 'signature' => 'My signature' ) );
 *					Tables: members, pfields_content, profile_portal.
 *					You can also use the aliases: 'core [members]', 'extendedProfile [profile_portal]', and 'customFields [pfields_content]'
 * @param	bool	Flag to attempt to auto create a name if the desired is taken
 * @param	bool	Bypass custom field saving (if using the sso session integration this is required as member object isn't ready yet)
 * @param	bool	Whether or not to recache the stats so as to update the board's last member data
 * @return	array 	Final member Data including member_id
 *
 * EXCEPTION CODES
 * CUSTOM_FIELDS_EMPTY    - Custom fields were not populated
 * CUSTOM_FIELDS_INVALID  - Custom fields were invalid
 * CUSTOM_FIELDS_TOOBIG   - Custom fields too big
 */
static public function create( $tables=array(), $autoCreateName=FALSE, $bypassCfields=FALSE, $doStatsRecache=TRUE )
{

Gdzie forum trzyma dane o aktywacji?

O aktywacji w sensie nie aktywowanych użytkowników? W tabeli validating.

Kolejny problem. Mam logowanie do cms'a ale chcę dorobić aby gdy zaloguję się na stronie będę zalogowany na forum i odwrotnie. Zrobiłem to logowanie na sesjach (zresztą to chyba normalne) i teraz pytam się jakie sesje wymaga forum? Bo chyba jakoś sprawdza login itd. i wydaje mi się, że te dane zapisuję się do sesji przy logowaniu. Pytanie tylko jakie te sesje?

Ogólnie zapraszam do pliku: admin/sources/handlers/han_login.php gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne metody.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszłość której nie rozumiem :P

A co z tymi rangami? Bo na forum, choćby autorzy postów są "kolorowani" zgodnie z kolorem rangi. Jak to przenieść do mojego cms'a ? Za każdym razem muszę sprawdzać najpierw do jakiej rangi należy dany użytkownik, potem sprawdzać jaki kolor ma ta ranga i dopiero wyświetlać kolorowy nick?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie prościej pobrać dane o użytkowniku z tabeli members, do tego joinem dołączyć tabelę groups? A potem już z górki, nazwę usera 'obejmiesz' prefixem i suffixem z tej ostatniej. :P

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry - chciało by się powiedzieć.

Walczę z tym problemem już kilka dni i nadal nic. :P

Jednym z problemów jest niezgodność wersji - ja mam v2.3.6 a Wy poradziliście mi najwyraźniej do innej. Męczę się z tą rejestracją. Powiem szczerze - zdenerwowany jestem na maksa. Jest tyle dziwnych tabel, pól, część jest jakoś szyfrowana kij wie po co. Autorowi się chyba nudziło pisząc to forum. Po pierwsze - które pola w tabeli są potrzebne a które sobie mogę przy rejestracji darować? Chodzi mi o to aby działało a resztę sobie skrypt w pracy "dopiszę". Kolejnym problemem jest co to za pole joined w tabeli members? Na zdrowy rozum to data rejestracji ale jakaś zaszyfrowana? oO Druga sprawa gdzie trzymane jest hasło? W tabeli members_converge? Co tam jest niezbędne a co nie? Co to w ogóle za pola? Aktywacja jak rozumiem jest w validating. U mnie jest ona pusta a pamiętam, że aktywowałem sobie konto więc dlaczego nie ma tam rekordów?

Jeszcze mam pytanie - którą tabele i pola uwzględnić w wyświetlaniu 5 ostatnich tematów na forum? Rozumiem, że po prostu pobrać nazwy topiców, ich id i upiąć to w ładną pętle z limitem 5?

Wracając jeszcze do rejestracji. Te kody które mi daliście też nic mi nie powiedziały bo:

a) obiektowe

:) też bardzo "specyficznie" napisane

c) nie łapię części tego kodu, może jest na mnie zbyt "pro" nie wiem.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jednym z problemów jest niezgodność wersji - ja mam v2.3.6 a Wy poradziliście mi najwyraźniej do innej.

Tak, to z pewnością nasza wina:

izepl_-1283276069-U1.png

Jest tyle dziwnych tabel, pól, część jest jakoś szyfrowana kij wie po co. Autorowi się chyba nudziło pisząc to forum.

Co dla jednych jest dziwne, dla innych normalne.

Uwierz, że pisanie tego forum dla autorów było i jest frajdą. Ty jakby prezentujesz styl rzemieślniczy.

Po pierwsze - które pola w tabeli są potrzebne a które sobie mogę przy rejestracji darować? Chodzi mi o to aby działało a resztę sobie skrypt w pracy "dopiszę".

Zapraszam do pliku: sources/action_public/register.php, funkcja create_account().

Kolejnym problemem jest co to za pole joined w tabeli members? Na zdrowy rozum to data rejestracji ale jakaś zaszyfrowana? oO

Ty to poważnie piszesz? Programista z koziej trąbki. :)

:a" Unix time

Druga sprawa gdzie trzymane jest hasło? W tabeli members_converge? Co tam jest niezbędne a co nie? Co to w ogóle za pola?

Hasło nie jest nigdzie trzymane. Przechowywane są informacje otrzymane po zaszyfrowaniu hasła. Samego hasła nie poznasz. Działa to na zasadzie porównań. md5 z danego słowa zawsze będzie taka sama. Oczywiście hasło nie jest szyfrowane czystym md5, ale chciałem Ci zobrazować sytuację.

Aktywacja jak rozumiem jest w validating. U mnie jest ona pusta a pamiętam, że aktywowałem sobie konto więc dlaczego nie ma tam rekordów?

Jak aktywacja jest w validating? Możesz wyrażać się precyzyjnie. Gdybyś znał podstawy angielskiego to byś wiedział, że validating w luźnym tłumaczeniu znaczy oczekujące. W domyślne na aktywację - jeśli ktoś się zwaliduje to jest usuwany z tej tabeli, która jest jakby tymczasowym buforem dla oczekujących na aktywację konta użytkowników.

Jeszcze mam pytanie - którą tabele i pola uwzględnić w wyświetlaniu 5 ostatnich tematów na forum? Rozumiem, że po prostu pobrać nazwy topiców, ich id i upiąć to w ładną pętle z limitem 5?

Nazwy nazwami a treść? Chyba, że Ci niepotrzebne.

Pytasz o to jak wyświetlić X ostatnich tematów.. Hm..

Wracając jeszcze do rejestracji. Te kody które mi daliście też nic mi nie powiedziały bo:

a) obiektowe

:P też bardzo "specyficznie" napisane

c) nie łapię części tego kodu, może jest na mnie zbyt "pro" nie wiem.

Przykro mi.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DawPi

W pełni szanuję twoją osobę ale zbyt się wywyższasz w tym temacie. Jesteśmy ludzmi i skrypt czy obojętny kawałek kodu nie powinien dzielić ludzi...

Po drugie jak robisz ss to zasłoń odpowiednie części (np. IP usera)

Po 3 rozbawiło mnie to:

Nazwy nazwami a treść? Chyba, że Ci niepotrzebne.
Pytasz o to jak wyświetlić X ostatnich tematów.. Hm..

Przez Hm.. nie rozumiem pomocy przy tym punkcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie wywyższam, nie mam podstaw, ale nie lubię, jak ktoś ma bezpodstawne 'jazdy' do niczego nie winnych ludzi.

IP nie zasłoniłem - mój błąd..

Jeśli tylko będziecie pytać konkretnie, a ja będę znał odpowiedź to zawsze chętnie pomogę.. Tylko nie lubię, jak ktoś pisze jakieś dziwne ':P' czy 'oO' itd. Jest problem, jest chęć pomocy..

Dawajcie z pytaniami, będziemy rozwiązywać w miarę możliwości.

W pełni szanuję twoją osobę

O tak, dałeś dowód. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz, tak myślę - tak piszę na prawde też mi tu dużo pomogłeś a stronę tworzę razem z ZuyPan'em tylko już męczymy się z tym kilka dni. I jak widzisz akurat stroną PHP zajmuje się zuy, a w php obiektowym nie ma tego rozeznania co można wytłumaczyć inaczej niż:

Co dla jednych jest dziwne, dla innych normalne.
Uwierz, że pisanie tego forum dla autorów było i jest frajdą. Ty jakby prezentujesz styl rzemieślniczy.

To może komuś dla kogoś coś jest dziwne lepiej wytłumaczyć czyż nie?

O tak, dałeś dowód.

- Uwierz nie każdy tekst ma na celu kogoś obrażać bądź "podcinać skrzydeł" lecz napisałem to właśnie po to abyś źle nie pomyślał co i tak zrobiłeś.

A więc myślę że dość tych spinek zaraz i może w końcu dojdziemy do czegoś :)

Pozdrawiam, TraDeus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

---------

napisałeś tobą - z małej, a to wyraz braku szacunku. koniec. :)

---------

W czym mogę zatem pomóc konkretnie?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Zuy wszystko jasno wytłumaczył ale jak nie to chętnie wytłumaczę po raz kolejny o co chodzi. Zacznę od tego co ja robiłem, dodatkowy panel w PageTop, a więc tam chcę zamieścić ostatnie 5 wątków na forum, o czym wspomniał już zuy, mają być one bez treści, sam odnośnik autor bądź ilość wyświetleń.

Ps. jeśli napisałem przez "t" to przepraszam lecz pisząc posty często piszę je chaotycznie - :)

Edytowane przez TraDeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

To może małe wyjaśnienie. Męczyłem się z tym skryptem parę dni, byłem bardzo zmęczony, zdenerwowany i poirytowany. Nie jest dziwne więc (przynajmniej dla mnie), że mój post wyglądał tak jak wyglądał. Mogę być programistą "z koziej trąbki" jeśli tylko to pozwoli poczuć Ci się lepszym i pomożesz mnie prostaczkowi, który po przewertowaniu wskazanego pliku, głównie przez jego obiektowość dowiedział się tylko nazw tabel. Zapewne były tam też wartości, ale jak być programistą z koziej trąbki to na maksa. Angielski znam, nie jestem początkujący, a, że jedno słowo jakoś nie specjalnie rozumiałem toć i głupotę powiedziałem. Straszna katastrofa prawda? Teraz jestem programistą i użytkownikiem języka angielskiego z koziej trąbki. Przyczepiłeś się też moich emotek. Emotka... Wyraża uczucie prawda? ":)" - zniesmaczenie. "oO" zdziwienie, "wielki oczy". Co w tym takiego strasznego, nie wiem. Wróćmy do tematu zanim zostanę posądzony o brak szacunku.

Zacznijmy od wyświetlania 5 tematów. Zrobiłem po swojemu i działa, Twoje "hmm" było bardzo pomocne, choć zapewne miało ukryte przesłanie, którego ja mędrzec z koziej trąbki nie wykryłem.

Zakodowane hasło - normalne, tyle, że podczas logowania jakoś chciałbym sprawdzać czy poprawne wpisano więc jednak metody kodowania znać muszę nieprawdaż?

Rejestrację może jeszcze jakoś uda mi się zrobić, ale nadal uważam, że skakanie do innej tabeli tylko po to aby sprawdzić zakodowane hasło jest dziwne. Choć to pewnie wymysł mojej logiki z koziej trąbki. Jeśli problem nadal nie jest widoczny no to go ujawnię:

nie umiem napisać rejestracji do tego forum. Zabawne prawda? "I on się nazywa programistą, haha"

Pozdrawiam i przesyłam wyrazy szacunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zacznę od tego co ja robiłem, dodatkowy panel w PageTop, a więc tam chcę zamieścić ostatnie 5 wątków na forum, o czym wspomniał już zuy, mają być one bez treści, sam odnośnik autor bądź ilość wyświetleń.

Rozumiem, a teraz z czym masz problem dokładniej?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Zacznijmy od wyświetlania 5 tematów. Zrobiłem po swojemu i działa, [...].

Skoro tak zuy napisał to już nie mam :) Dokończę zapytanie zuego, które elementy z których tabel są niezbędne przy "wspólnej" rejestracji tak aby konto działało poprawnie w przyszłości.

Edytowane przez TraDeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wystarczyło spojrzeć do pliku register.php o czym pisałem niżej.. Masz tam m.in. takie kody:

$this->ipsclass->DB->do_insert( 'members_converge', $converge );

( zawartość tabeli $converge masz powyżej tego kodu )

$this->ipsclass->DB->do_insert( 'members', $member );

	$this->ipsclass->DB->do_insert( 'member_extra', array( 'id'        => $member_id,
														   'vdirs'     => "in:{$this->ipsclass->lang['account_inbox']}|sent:{$this->ipsclass->lang['account_sent']}",
														   'interests' => '',
														   'signature' => '' ) );

$this->ipsclass->DB->do_insert( 'pfields_content', $fields->out_fields );

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zdaję sobie sprawę, że nie rozumiesz, ale w kod spojrzeć możesz?

Masz tam nazwy tabel:

  • members_converge
  • members
  • member_extra
  • pfields_content

O które oboje pytacie..

Poza tym obiektówka to sposób na zbudowanie wielu klas w jeden funkcjonalny projekt, ale kod wewnątrz klas i metod nie różni się od tego ze strukturalnego..

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że aby się połapać to trzeba przepatrzeć wszystkie klasy, bo a nóż widelec ta nie robi tego co Ty myślisz etc. W swoim kodzie się łapię w 1 sekundę co poradzę, że sposób w jaki napisali IPB do mnie nie trafia? Naprawdę myślisz, że nawet nie zerknąłem do tego skryptu? Starałem się go zrozumieć, co sekundę sprawdzałem inne aby zobaczyć co to za klasa, bawiłem się w ciuciubabkę. Widać mi nie wyszło trudno, nie jestem pro.

Zakodowane hasło - normalne, tyle, że podczas logowania jakoś chciałbym sprawdzać czy poprawne wpisano więc jednak metody kodowania znać muszę nieprawdaż?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Odnośnie sprawdzenia hasła.

Plik: sources/loginauth/login_core.php

Funkcja: function auth_local( $username, $password )

[ + ]

I wrzuć na luz, bo nie chce mi się wyczytywać o co pytasz spomiędzy słów, które tak wcześniej Cię zabolały.

  • Lubię to 2

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.