Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Wysoki load powodujacy zawieche


Leo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam proc 1.7 GH pod moje forum. Codziennie w godzinach wieczornych odbywają się zapisy do różnego rodzaju rozgrywek. Problem polega na tym ,ze o 21.00 w jednym momencie dodawnych jest ok 100 postow na raz. Kazdy user zapisuje sie jakas druzyna. Niektorzy dodaja po 2 posty lub 3. Load skacze do 70.80. Procesor zalicza zwieche. Sa na to jakies sposoby? czy wiekszy sprzet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z wyszukiwarki, znajdziesz wiele pomocnych tematów traktujących o tym, jak odciążyć skrypt. W moim przypadku były one przydatne.

Ah, jeszcze jedno: wejdź w ACP :):) System :lol_3: System Scheduler i sprawdź, czy w tym czasie nie uruchamia się dodatkowo jakieś większe zadanie (budowa sitemapy, optymalizacja tabel itp.) - pamiętaj, że może być różnica w czasie widocznym, a czasie GMT albo UTC (nie pamiętam jaki tam jest). Pod listą zadań będziesz miał "aktualny" czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, jeszcze jedno: wejdź w ACP :):) System :lol_3: System Scheduler i sprawdź, czy w tym czasie nie uruchamia się dodatkowo jakieś większe zadanie (budowa sitemapy, optymalizacja tabel itp.) - pamiętaj, że może być różnica w czasie widocznym, a czasie GMT albo UTC (nie pamiętam jaki tam jest). Pod listą zadań będziesz miał "aktualny" czas.

Admin pisal ze nie ma rozwiazania innego niz wiekszy proc. Wiecej zadan sie nie wlacza. Wiem ze mozna zrobic kontrole antyflodowa ale bylem przekonany o tym ze najwiekszy vps z oferty linux wytrzyma cos takiego.

Edytowane przez Leo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, moje forum również stoi na vps4 od linuxpl i żadnych problemów nie mam... Dziwna sprawa. Nie robiłeś migracji przy okazji ze starszej wersji do nowszej? To dużo by tłumaczyło, forumowisko miało większe jazdy po przenosinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również chodzi elegancko ale nie wyrabia gdy doda się 100 postów w jednym momencie :) Szukam jakiegoś rozwiązania. Taką mam specyfikę forum. Nie robiłem migracji.

Edytowane przez Leo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 postów na raz wiesz ile to jest zapytań do bazy łoooo load skacze ponieważ informacje są zapisywane na dysku twardym czyli do bazy sql.

Po drugie zainstaluj (znaczy poproś o zainstalowanie) litespeed powinno pomóc.

litespeed

  • # Do 600% szybszy przy plikach statycznych (grafika, tekst, itp.), do 150% przy skryptach PHP i CGI
  • # Stabilny dzięki nowoczesnej, wielowątkowej architekturze
  • # Kompatybilny z serwerem Apache
  • # Bezpieczny, dzięki modułowi zabezpieczającemu przed atakami DDoS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35zł? Ja miałem to mieć instalowane w standardzie, ale stwierdzili że nie ma takiej potrzeby... :)

Tak swoją drogą, to potrzebowałbyś chyba modyfikacji, która w momencie w którym na raz wysyłane będzie więcej niż 10 postów, rozłoży je i wyśle w chwili kiedy obciążenie spadnie, jednakże zachowując oryginalne czasy wysłania posta przez użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawPi - źle zrozumiałeś. Myślę, że skoro linuxpl się upiera, że nie wystarczy zainstalowanie litespeed'a, to taniej w perspektywie kilku miesięcy wyjdzie zlecić napisanie modyfikacji, niż płacić za dedyka...

Leo, to musisz na support.ipslink.pl uderzyć po ewentualną wycenę. Ja tylko zasugerowałem ewentualne działanie modyfikacji, myślę że powinno to pomóc (przynajmniej tak to logicznie powinno działać, poczekalnia przed wejściem do bazy .sql).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wole zmienić serwer i otrzymać lepszy procesor. Teraz place 150 miesiecznie a za taka cene znajde cos mocniejszego bez problemu. Modyfikacja jaka cena ? pewnie od 200 - 500 zl. Nie ma mowy abym tyle zaplacil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 150 zł będziesz mieć normalnego dedyka

Najprostszy sposób obcięcia loadu to wyłączenie rewrite, przejście na static content chociaż częściowy.

Masz może jakieś statystyki z bazy danych? Ja tam nie widzę żeby była aż tak krytycznie ... 100 postów, też to powinno przeżyć... Baza jest bezpośrednio na VPS? Czy coś zewnętrznego?

EDIT: Zapytaj się panów z Lx ile tych VPSów jest na jednym dedyku. Tak profilaktycznie.

Edytowane przez mlodszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topic Marking rżnie serwer przy dużym ruchu, przynajmniej u mnie. Wprawdzie chodzimy na 3.0.5, a tam jest jakiś bug z tym związany - ponoć usunięty w 3.1, ale możesz na próbę wyłączyć i sprawdzić.

Edytowane przez maxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się rozumiemy. Nie mam zastrzezen co do pracy serwera w czasie normalnego ruchu. Chodzi bardzo szybko i stabilnie.

Jednak gdy w jednej chwili wrzuca się 100 postow do tematu serwer na 2 min dostaje zadyszki. Load skacze nawet do 80! Rdzen procesora 1.7. Sugerujecie,ze powinno to wytrzymac? Na wykresach vpsa limit nie dochodzil do 500 MHZ. Podobnie jak uzyje modyfikacji mass PM i 50 PW na cykl w ciagu kilku sekund load skacze do 20. Admin pisal ze to maly ddos. Mieliscie podobne sytuacje u siebie?

Edytowane przez Leo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.