Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Edytor tekstu


Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam dwa poniekąd powiązane pytania dotyczące edytora postów.

Potrzebuję móc tworzyć proste tabelki. Istnieje może taka modyfikacja? Przypuszczam, że nie, dlatego jest nawet słonny...

Zainstalować zewnętrzny edytor, np. TinyMCE. Tutaj rodzi się następne pytanie - czy instalacja jest skomplikowana? Patrząc na ten artykuł nie wydaje się ona jakoś bardzo skomplikowana...

Edytowane przez Bartek

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Automatyczna wiadomość

Ten temat został przeniesiony z forum:

"Invision Power Board -> Invision Power Board 3.x -> Modyfikacje - pomoc"

do:

"Invision Power Board -> Zaawansowane programowanie"

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba potrzebuję troszkę pomocy. Zdecydowałem się jednak na CKEeditor (bo ładniej wygląda :wyglad:).

http://docs.cksource.com/CKEditor_3.x/Developers_Guide/Integration

Jak na razie udało mi się go testowo uruchomić w oddzielnym pliku html...

1. W którym pliku mam wstawić JS? Wydaje mi się, że w pliku odpowiedzialnym za stronę zaawansowanego edytora/nowego tematu (na razie szybką odpowiedź zostawmy w spokoju). Gdzie go znajdę?

2. Z prostym "textarea" jest prosto, gorzej, jak tego "textarea" nigdzie nie widzę... W class_editor.php wyczytałem:

# To generate the HTML for the editor:
* $editor_html = $han_editor->showEditor( $raw_post, 'Post' );

Czyżby to o to chodziło?

Cóż, nie jestem asem w tych sprawach :a:.

Edytowane przez Bartek

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podjąłem się pomóc Bartkowi i spróbować rozwiązać ten problem.

Nie znam struktury tego forum i nie jestem specem od web-developerki (zestawu PHP-MYSQL-JS-HTML ostatni raz używałem na studiach parę lat temu).

Natomiast wiem co nieco o programowaniu, a korzystanie z dokumentacji nie jest mi obce.

Postawiłem sobie Wasze forum lokalnie i chwilę poklikałem, tyle zdążyłem ogarnąć:

a) admin/sources/classes/editor/ - tutaj są 3 pliki klas edytora, podstawowa i 2 dziedziczące. Z moich testów wynika, ze w użyciu jest edytor z pliku class_editor_std.php (po zmianie nazwy tego pliku zaczynają się błędy)

:P nie wiem do czego służy class_editor_rte.php i jak się go włącza. Co prawda przy używaniu edytora jest on trzymany jako "han" w klasie uchwytu i wielokrotnie jest sprawdzane w kodzie czy jest on "std" czy "rte". Póki co wywalenie pliku class_editor_rte.php nie przeszkodziło mi w klikaniu forum, oraz edycji postów skróconej/pełnej/od podstaw .

c) w kodzie forum jest kilka plików .js (.../public/js/ips.editor.js), ale nie wiem, który odpowiada za wbudowany edytor

d) po zalogowaniu z panelu admina, można wybrać "look & feel", któryś "skin set" i mamy chyba "bity", o których piszecie: w rozwijanej podkategorii "Editor" mam 4 elementy:

- ajaxEditBox

- editorJS

- editorShell

- ips_editor

Pytanie 0:

Co to są właściwie te "bity"? (wpisy/zmienne/elementy skina, czy jakiś inny tajemniczy dla mnie pomysł)

Pytanie 1:

Co tu należy wprowadzić (jeśli to właściwe miejsce), aby zmienić edytor?

Na pierwszy rzut oka to są kawałki kodu PHP, przeplatane HTML-em i gdzieniegdzie JavaScriptem. W końcu funkcje, które edytor udostępnia po stronie klienta muszą być napisane w JS, a kod edytora CKEditor to jeden plik .js (dodatki chwilowo nie istotne)

Pytanie 2:

Czy muszę wiedzieć coś więcej o tym jak forum automatycznie wysyła formularze na przycisk "Napisz" / "zatwierdz" / "dodaj odpowiedz"?

Trochę widzę jak zmieniają się URL-e po kliknięciu na każdy z tych przycisków... Czy muszę "małpować" to i dostosowywać do sposobu odbioru i przekazu elementów przez ten nowy edytor (np. stosując wzorzec projektowy Adaptera), czy też te wszystkie edytory spełniają jakiś standard (ew. jaki?)

Pozdrawiam

Edytowane przez MrocznyPisk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z krótkich testów przed chwilą, w tych bitach z panelu admina, chyba:

- "editorShell" to kod edytora "fast reply"

- "ips_editor" to kod edytora pełnego z przycisków "add Reply"/"Use Full Editor"

Na razie testowałem na zasadzie "zakomentuj część, SAVE i odśwież stronkę". A dwie pozostałe pozycje?

- AjaxEditBox to też bym podejrzewał jakiś edytorem żądania klienta (może jeszcze lżejszy niż tamte 2)

- editorJS jest dla mnie BARDZO NIECZYTELNY, wygląda na jakiś skrypt (js?), nawet z użyciem obiektów i być może DOM, ale nie ma żadnego nagłówka...

Edytowane przez MrocznyPisk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Hm, to możesz napisać jeszcze raz pytania? Bo mogło się dużo zmienić od wczoraj, a nie chcę niepotrzebnie pisać.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie robiłem tego nigdy, więc mogę tylko przypuszczać, nie mam gotowej recepty na coś takiego.

A.D. pp - cóż, edytor jest w skinie: Edytor :P ips_editor

AjaxEditBox - to edytor pojawiający się po kliknięciu na button Edytuj w widoku tematu - ładuje się 'ajaxowo'.

editorJS - to zbiór tych klikanych wbudowanych przycisków: B I U S itd.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.