Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Problem ze spamem


godfather

Rekomendowane odpowiedzi

No taki chyba standardowy problem, czyli spam na forum. Pojawiają mi się ostatnio na forum tematy pisane drutem kolczastym (kij wie co to za arabskie narzecze) i ręczne usuwanie nie dość, że jest żmudne to jeszcze nieskuteczne na dłuższą metę.

Jest jakiś sposób żeby dobrze sobie z tym poradzić?

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki chyba standardowy problem, czyli spam na forum. Pojawiają mi się ostatnio na forum tematy pisane drutem kolczastym (kij wie co to za arabskie narzecze) i ręczne usuwanie nie dość, że jest żmudne to jeszcze nieskuteczne na dłuższą metę.

Jest jakiś sposób żeby dobrze sobie z tym poradzić?

U mnie też się pojawiły.

http://ipb.ipslink.pl/index.php?showtopic=947&hl=Boty

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj ten topic: IP.Board 2.3.x Spam Prevention Improvement tylko ze zrozumieniem. Najlepiej zassaj również nowe tła i fonty. Usuń też te które masz obecnie. Ja wczoraj zrobiłem wszystko jak pisali tylko zapomniałem usunąć starych plików i boty nadal mnie odwiedzały. Dziś jeszcze żadnego nie zauważyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizujcie forum do v.2.3.6 i będzie git. U mnie zaprzestały bo była aktualizacja z v.2.3.5 do 2.3.6

Mam wgrane na forum full modów, a ta paczka aktualizacyjna zawiera "nowe" pliki, które ja mam zmodowane na forum.

Jak je podmienię, forum się może zepsuć. :)

Wolę nie ryzykować.

Powracając do tematu, zrobiłem wymagane CF przy rejestracji, oraz podmieniłem parę czcionek z captcha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No to użyj WinMerge'a i edytuj sobie bezpiecznie te pliki.

Naprawdę polecam ten upgrade i w sumie nawet zalecam ponieważ forum zaleje Ci fala spamu.. One łamią captcha.. Nie wiem jak z CF, ale pewnie też :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nadmiernie zmodowane forum to też problem bo miałem z tym problem kiedy jeszcze pracowałem na php-fusion i przyszło co do zmian na nową wersję i był bigos po dach domu :) Lepiej nie modować za dużo ale można tylko to co potrzebne. Ale jak przyjdzie IPB 3.0 to co masz zamiar zrobić?

Edytowane przez kris2005a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nadmiernie zmodowane forum to też problem bo miałem z tym problem kiedy jeszcze pracowałem na php-fusion i przyszło co do zmian na nową wersję i był bigos po dach domu :) Lepiej nie modować za dużo ale można tylko to co potrzebne. Ale jak przyjdzie IPB 3.0 to co masz zamiar zrobić?

Wyciągnąć z bazy odpowiednie tabele, zamienić z tymi z IPB 3.0, lub wykasować modyfikacje i wykonać czysty upgrade :)

Ale powracamy do tematu.

Nie sądzicie, że IPS powinien zrobić przed rejestracją na forum potwierdzenie urodzin, tak jak ma na swoim forum

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Nie sądzicie, że IPS powinien zrobić przed rejestracją na forum potwierdzenie urodzin, tak jak ma na swoim forum

?

Hm, przecież to normalna funkcja IP.Board :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Ogólnie to powinni wypuścić mod z płatną rejestracją to by było coś. Spam by się nie panoszył.

Nie rozumiesz, że te boty omijają system rejestracji ( captchę ) ? :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Dotapy.pl udostępnia sms ze zwrotem (jak niby mogą ominąć) jak kody będą się znajdowały na dotpay.pl?

Hm, nadal nie rozumiesz. Takie kody to furtka.. A bot może tę furtkę po prostu np. przeskoczyć nie otwierając jej ;-)

Oczywiście to takie gdybanie gdyż te boty wykorzystywały jedynie 'błąd' w captcha.. ;P

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Jedynym zabezpieczenie by nie pisały na forum jest ustawienie potwierdzenie konta przez Root Admina i jako grupę docelową dla oczekujących oprzeć na ustawieniach podobnych do możliwości gości na forum (ja tak zrobiłem i jest ok). Żaden bot mi nic nie nagryzmolił na forum. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tak, ale pomyśl jakby tak było na każdym forum. Paranoja i masa roboty z aktywacjami kont.

Takie coś na dużych forach nie wchodzi w grę.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąć z bazy odpowiednie tabele, zamienić z tymi z IPB 3.0, lub wykasować modyfikacje i wykonać czysty upgrade :)

Ale powracamy do tematu.

Nie sądzicie, że IPS powinien zrobić przed rejestracją na forum potwierdzenie urodzin, tak jak ma na swoim forum

?

Hm, przecież to normalna funkcja IP.Board :)

Jak zrobic aby przy rejestracji boota musial wypelnic pole urodzin moze to pomoze..;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Jak zrobic aby przy rejestracji boota musial wypelnic pole urodzin moze to pomoze..;/

ACP > TOOLS & SETTINGS > COPPA Set-up >> Use COPPA registration system? -> Yes

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.