Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Kodowany Nexus..


DawPi

IP.Nexus kodowany  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zakodowanie źródeł uważasz za:

    • Dobre posunięcie ze strony IPSu
      1
    • Raczej dobre rozwiązanie
      0
    • Raczej nie jest to dobre rozwiązanie
      2
    • Złe zagranie
      4
    • Nie mam zdania
      2
    • Co to jest IP.Nexus?
      1


Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Witam,

jak pewnie niektórzy już wiedzą, niedawno IPS wydał nową aplikację IP.Nexus - rozbudowany system sklepu, supportu, reklam promocyjnych i inne ficzery. Wiadomo o nim od kilku miesięcy, ciągle rozbudowywany ( przez Marka - główny developer Nexusa ).. I co? I przy okazji głównego wydania okazuje się, że Nexus jest kodowany, a nie tak dawno IPS pisał, że nie ma zamiaru kodować żadnych swoich aplikacji. Dziwne posunięcie. Choć argument, jakim się posługuje wg mnie jest tylko po części uzasadniony. Otóż, podjęli decyzję, by kodować źródło ze względów bezpieczeństwa - aplikacja operuje na realnych pieniądzach, więc wg nich utajenie źródła ma uniemożliwić lub ograniczyć szukanie dziur.

Wg mnie mnie posunięcie nie do końca dobre, mogli np. zakodować tylko część plików, np. te odpowiadające za płatności czy support, a zostawić resztę. Tak IP.Nexus staje się dla mnie bezużyteczny, jako programisty. :P

Co sądzicie? IPS postąpił dobrze czy źle? Dołączam krótką ankietkę.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że rozwiązanie trafne ale z jednym wyjątkiem. Bardziej doświadczeni devowie powinni mieć dostęp do kodu, co by mogli np napisać coś do tego albo pomóc w usuwaniu błędów. Oczywiście oznaczało by to podpisywanie umowy o poufności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie nie ma tu raczej nic do rzeczy, ale dostęp do plików rzeczywiście powinni uzyskać supporterzy, tak by móc aktywnie pomagać przy aplikacji. Z drugiej strony: skoro coś jest kodowane dla ogółu, to po co garstce osób dostęp, jeśli niczego nie naprawią, bo u innych będzie zawartość kodowana.

Wniosek: dostęp dostają wszyscy, albo nikt. Nie ma innej opcji. Wiadomo, że IPS sobie poradzi z rozwiązaniem problemu jak do nich napisać ticketa, a przecież nie robią większych problemów, chętnie pomagają.

Jeśli Nexus spełnia moje wymagania (hipotetycznie, bo ja go nie potrzebuję w ogóle) i nie sprawia problemów, to po co mi dostęp do plików? Niech sobie są zakodowane, można z tym żyć :P Tym bardziej, że ma to poparcie właśnie w bezpieczeństwie, a nie tylko przez to, że tak sobie twórcy ubzdurali.

Edytowane przez godfather

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że zakodowali pliki w żadnym stopniu nie poprawi bezpieczeństwa ( a nawet może się okazać że ułatwi)jak ktoś będzie się chciał włamać to to zrobi kod mu do tego nie potrzebny

za to z własnego doświadczenia powiem że sklep którego niemożna dostosować do własnych wymagań nie jest dobrym pomysłem .

jam_artists_button.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dobrego z tego nie będzie. Bezpieczeństwo nie jest żadnym powodem. Przykład ?

Winshit - źródeł nie ma a bezpieczeństwo ?

To tylko ograniczy własne modyfikacje. Z każdym błędem trzeba będzie do IPS'u lecieć i czekać aż się zlitują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Drugim argumentem jest to, że planują w przyszłości przenieść na Nexusa cały swój system supportu i sprzedaży włącznie i bardzo chcą dbać, by nikt nie znał jego organizacji. Ale to dla mnie również żaden argument.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz DawPi, czasem posunięcia marketingowe widziane z zewnątrz wydają się być nieopłacalne, ale to firma przeprowadza badania rynku i jest świadoma swojej pozycji na rynku. Uznali tutaj, że Nexus kodowany i tak się sprzeda, a myślą, jak sam napisałeś, głównie o tym jak go wykorzystają w przyszłości.

Dlaczego za powód podali bezpieczeństwo? Coś trzeba podać do publicznej wiadomości, a nic tak nie uspokaja potencjalnego nabywcę jak informacja o tym, że będzie bezpieczniejszy w sieci :P

Co do kodowanego IPB to na pewno tego nie zrobią, ale nie z powodu braku opłacalności, tylko z braku argumentów. Bo i po co mieliby kodować? Był sens przy trialu 2.0.0 (ta chyba była kodowana?), bo kod był zmieniony w stosunku do jedynki, dlatego, jeśli już mieliby kodować to pewnie wróciliby do tego przy IPB4 i właśnie z takim trialem.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wiesz DawPi, czasem posunięcia marketingowe widziane z zewnątrz wydają się być nieopłacalne, ale to firma przeprowadza badania rynku i jest świadoma swojej pozycji na rynku.

Co jedynie swoje wewnętrzne osądy i statystyki.

Uznali tutaj, że Nexus kodowany i tak się sprzeda, a myślą, jak sam napisałeś, głównie o tym jak go wykorzystają w przyszłości.

Zgadzam się! Tak właśnie to wygląda. Dlatego napisałem, że IP.Board nie zakodują, ale aplikację? Jeśli ktoś potrzebuje sklepu z możliwościami Nexusa to na pewno kupi coś takiego. Co lepsi programiści i tak napiszą swoje wersje. :P

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że jak już zrealizują wszystkie plany związane z Nexusem i nie będzie to kolidowało z niczym - odkodują go.

Btw. wewnętrzne osądy i statystyki to naprawdę dużo, pod warunkiem, że mają dobrych ludzi w firmie, a nie tylko takich "po szkołach" :P Generalnie nie ma co gdybać, czy było to dobrym posunięciem, za to śmiało można powiedzieć, że nie było ono złym: firma nic nie traci bo skrypt nie zmienił swojej funkcjonalności.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Traci garstka, ale i tak liczą się koszta i statystyki - z tym się zgodzę. No nic, pewnie i na tym forum takie kodowanie nie pasuje 2, 3 osobom, a reszcie to bez różnicy.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie bez sensu posunięcie - większość skryptów sklepów internetowych nie jest kodowanych.

BTW. Znalazłem nulleda, który nie jest kodowany. :P

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Znalazłem nulleda, który nie jest kodowany. :)

Uu, tak nie powinno być. :P

Znaczy źle, że go mam czy źle, że tak kiepsko zabezpieczony?

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Z tym, że pewnie to wersja BETA. Wersja finalna nie ujrzała nigdzie światła, nie będąc zakodowaną.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Co ciekawe, pliki wskazują na wersję 1.0.0, nie BETA.

Co za problem zmienić. :)

Choć przez chwilę był Nexus jakby w wersji 1.0.0 w wewnętrznym dziale testowym na forum IPS-u. Jeśli to stamtąd wyciekło to niezłe jaja, mamy kreta. :P

A poza tym, co to za nullowanie? :P

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten wątek jestem delikatnie zniesmaczony. Prowadzicie małe i większe fora, ip.nexus wam potrzebny chyba tylko do testów. Wydanie wersji stabilnej na sprzedaż z odsłoniętym kodem w tym przypadku to strzał w kolano. Firma, w której pracuje pisze aplikacje, głównie dla ministerstw i wiecie, ile kodu jest do wglądu? i dlaczego wszystko jest kompilowane? Zaczynając od procedur a kończąc na zdrowym rozsądku tak powinno być.

Porównanie "winshita" i kodu źródłowego to brak wyczucia autora i wiedzy, na czym polegają ataki na Windowsa.

Do tego, choć pisze to z pewnym oporem - gdyby nie MS i Windows dziś mielibyśmy nadal Amigi, tyle że 5850 z 256MB ram, Nokia robiła by dalej gumiaki a Intel z AMD w spółce robiły by procesory do laptopów z Tesco za 99zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.