Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Jak zarobić na własnym forum.


Livo

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł :: Instalacja systemu wymiany linków.

Autor :: Livo

Kategoria :: Reklama

Wymagania ::

  • dostęp do ACP
  • trochę wolnego czasu i chęci

Opis ::

Czy do tej pory za licencję, serwer, domenę, itp płaciłeś z własnej kieszeni? Za pewne tak. Spraw, żeby forum zaczęło samo zarabiać na siebie. Jeśli masz dość przyzwoitą ilość odwiedzin, sporą ilość zarejestrowanych użytkowników lub niezerowy PageRank, możesz to wykorzystać i zacząć sprzedawać usługi reklamowe.

Co do tego potrzeba?

  • zdecydowanie przyda Ci się rachunek bankowy
  • przydatne będzie również konto na allegro
  • zainstalowane statystyki na forum (np. proste stat4u)

I Jeśli Twoje forum cieszy się sporą przeglądalnością i masz te parę tysięcy unikalnych wizyt dziennie (nie myl z odsłonami), wykorzystaj to w sprzedaży slotów na bannery i buttony reklamowe. Pamiętaj jednak, że nie możesz umieszczać ich gdzie popadnie. Musisz wybrać nadające się do tego miejsca na forum. Po 1. klient musi być zadowolony z widoczności bannera/buttuna. Po 2. Całość musi wyglądać estetycznie, żeby nie odstraszało Twoich użytkowników. Podpowiem gdzie warto umieścić grafikę reklamową:

1. Obok loga forum. Wykorzystaj do tego modyfikację: http://www.~wymoderowano~/Banner-w-topan...forum-t950.html . Banner nie może być jednak za duży. Pamiętaj, że ludzie używają różnych rozdzielczości ekranu. Mimo nowych monitorów, nadal bardzo popularna jest rozdzielczość 1024x768. Po umieszczenia bannera, wycentruj go, operując na współrzędnych przesunięcia. Polecam sprzedawać bannery o rozmiarach 468x60 (jest to chyba najczęściej używany rozmiar bannerów).

Efekt:

d60b8c6778d51547med.png

2. Między Member Bar'em, a paskiem nawigacji. Myślę, że w tym miejscu można śmiało umieścić obok siebie 2 bannery o polecanym przeze mnie rozmiarze 468x60. Możecie również zamienić to na kilka mniejszych buttonów. Warto jednak zachować wysokość nie większą niż 60pxl. Jak to zrobić? Zaloguj się do ACP. Następnie przejdź do zakładki LOOK&FEEL. Wybierz skina, na którym ma się wyświetlać banner. Wejdź do "Edit Board Header & Footer Wrapper". Znajdź "<% MEMBER BAR %>". Po tym miejscu daj jeden enter (<br>) i umieść tu jeden lub dwa bannery w jednej linii, najlepiej wycentrowane.

Efekt:

a8df0fe811f976f0med.png

3. Pod każdym 1. postem w temacie. Wykorzystaj do tego modyfikację: http://mods.invisionize.com/db/index.php/f/7367 . Mod został zrobiony w celu umieszczenia we wspomnianych miejscach reklam google. Nikt jednak nie powiedział, że nie można wykorzystać go do lepszych celów. :) Adsense przynosi na prawdę małe zyski w porównaniu z tym, co sami możemy uzyskać bez pośredników. Obszar ten jest dość spory, więc możesz go wykorzystać np. na cztery bannery (2x2) o rozmiarach 400x50 lub na 5 button'ów w jednym rzędzie o rozmiarach (150x100). Ilość i rozmiar zależy od Ciebie. Nie zapomnij jedynie o estetycznym wyglądzie.

Efekt:

2d9d7e939aa8fdd9med.png

II Masz kilka tysięcy zarejestrowanych użytkowników na forum. Również możesz wykorzystać ten element, sprzedawając mailingi. W ACP w zakładce "TOOLS & SETTINGS", znajdziesz "Post Office". Tam znajdziesz ustawienia oraz możliwość wysyłania mailingu do użytkowników. Ważne jest, że możesz wysyłać mailingi również w formie HTML. Po "wklepaniu" maila i zatwierdzeniu, zacznie on rozsyłać się automatycznie co minutę do tyle osób ilu ustawiłeś. Standardowo jest to 50. Przy lepszym serwerze można spokojnie ustawić troszkę więcej (zbyt duża ilość może przeciążyć serwer). Ja np. wysyłam do 200 na raz. Mając kilkadziesiąt tysięcy użytkowników, mailing potrafi wysyłać się kilka godzin, dlatego warto sprawdzić ile "wytrzyma" nasz serwer. Jeśli zależy Ci na szybkim wysłaniu mailingu, możesz ręcznie wykonywać task'a. Przejdź do TOOLS & SETTINGS --> Task Manager i znajdź "Send Bulk Mail". Wciskanie kółeczka, spowoduje ręczne wykonywanie zapytania. Co do cen sprzedawania mailingu, na allegro za każde tys. użytkowników dostaniesz ok. 0,50 - 1,00zł. Polecam zacząć od niższych cen. Znaleźć stałych klientów, a później stopniowo zwiększać ceny po 1-2zł.

III Jeszcze jednym z elementów znajdującym swoje miejsce w sprzedaży usług są linki pozycjonujące. Jeśli masz PageRank przynajmniej równy 2/3, możesz przystąpić do umieszczania linków w zamian za pieniądze. Swój PR, ilość linków wychodzących i wchodzących oraz ilość podstron możesz sprawdzić np. tutaj: http://mypagerank.pl . Ciężko określić cenę, gdyż nie zależy ona jedynie od PR. Mają na nią wpływ inne wspomniane właściwości. Jeśli nie znasz się specjalnie na pozycjonowaniu, cen za wysokich nie uzyskasz. Warto jednak poszukać stałych klientów. Pamiętaj również, że nie można zrobić z forum tak zwanej farmy linków. Nie możemy umieścić zbyt dużo linków wychodzących, gdyż to obniży jakość sprzedawanych usług (będzie zdecydowanie mniejsze zainteresowanie), jak i możemy zaszkodzić naszej stronie. Gdzie umieszczać linki? Polecam miejsce w stopce forum, pod Copyrights, czyli na samym dole. Zaloguj się do ACP. Przejdź do zakładki LOOK&FEEL. Wybierz skina. Wejdź do "Edit Board Header & Footer Wrapper". Znajdź "<% COPYRIGHT %>". Postaw enter'a (<br>) i zacznij umieszczać tutaj linki (polecam wycentrować). :P

Jeśli już przemyślałeś co, gdzie, jak i za ile chciałbyś sprzedawać, warto zareklamować swoją aukcję w różnych serwisach, posiadających Webbazar. Przykładowo możesz to zrobić na:

Mam nadzieję, że poradnik przyda się nie jednej osobie. Może dzięki temu wielu amatorów zacznie zarabiać dzięki swoim forom i powstanie wiele cennych serwisów. Wszelkie uwagi i kolejne wskazówki, mile widziane. Prosiłbym nie kopiować poradnika bez mojej zgody.

C# developer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wybierz skina, na którym ma się wyświetlać banner. Wejdź do "Edit Board Header & Footer Wrapper". Znajdź "<% MEMBER BAR %>". Po tym miejscu daj jeden enter (<br>) i umieść tu jeden lub dwa bannery w jednej linii, najlepiej wycentrowane.

Witam.

Kiedyś na forum był dokładnie rozpisany kod jaki trzeba wstawić poniżej, teraz nie mogę go znaleźć... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, ale do tej pory nie musiałem spobie przypominać czegoś co uczyłem się wieki temu. Potrafiłem to zrobić dzieki temu forum...

Dobrze, poszukam więc i nauczę się chociaż zależało mi na czasie, gdyż chciałem w ten sposób obwieścić innym śmierć jednego z nas.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez Master of Disaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.