Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Pytanie dotyczace rejestracji


Leo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie:

Przy rejestracji mam ustawiona opcje potwierdzenia mailem. Jednak widzialem,ze przy wypelnianiu wymaganych pól mozna wpisac mail (aby zatwierdzilo musi byc poprawny) i juz nie trzeba odbierac na poczcie :lol: nie wiem czy to mozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie, niemożliwe. Skoro ustawione potwierdzenie mailowe to jak niby ma być bez tego zatwierdzony? Nie może.

Ew. prawa grupy Validating traktują go jak pełnoprawnego usera.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie rozumiem Cię. W pierwszym poście piszesz, że masz włączone sprawdzanie mailowe, a teraz, że nie masz.

Może inaczej: zadaj pytanie na które można odpowiedzieć. Inaczej: prawidłowo je skonstruuj.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież potwierdzenie mailowe, którego nie trzeba potwierdzać to... brak potwierdzenia. :lol:

Chyba rzeczywiście musisz to dokładniej wytłumaczyć xD

PS. coś wypisuje po rejestracji, czy jak? Bo przecież skądś musiałeś wziąć ten pomysł.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzialem taka opcje na innym forum(moj mail np. [email protected] i tam wpisywalem zly mail ktorego nie ma w sieci np. słon@sloń.pl). Wpisalem odpowiedni i mogles sie zarejestrowac , jesli wpisalem zly byl czerwony haczyk. Jesli poprawny byl zielony :lol:

Edytowane przez Leo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wiem o co mu chodzi. Forum prubuje wysyłać maila. jeżeli nie może to zapisuje i ileś razy powtaża proces... albo wyśle albo po iluś razach zapisuje log że nie może wysłać i zaprzestaje prób.

Jemu chyba chodzi o to żeby w momencie uznania maila za wysłanego poprawnie, user był zatwierdzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Lol, co Wy? Nie wiecie jak działa poczta mailowa? Przecież mail zawsze musi i może być wysłany. To czy poprawny czy wystąpił jakiś inny błąd zależy od zwrotki z daemona.

Inna sprawa kiedy nie da się wysłać maila z powodu błędów po stronie serwera - np. wyłączona opcja mail() etc.

No cóż, nadal czekamy na objaśnienie problemu/pytania.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzialem taka opcje na innym forum(moj mail np. [email protected] i tam wpisywalem zly mail ktorego nie ma w sieci np. słon@sloń.pl). Wpisalem odpowiedni i mogles sie zarejestrowac , jesli wpisalem zly byl czerwony haczyk. Jesli poprawny byl zielony ;)

hehe. :)

Takie coś działa na zasadzie że gdy wpiszesz mail i pokaże Ci się zielony haczyk, to znaczy że mail jest wolny. Jeżeli jednak czerwony, to pokaże się że został już użyty przez innego użytkownika. :lol:

In, and Out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tak jest, a mnie się zdaje, że mu chodziło o to że nie można wpisywać maili które nie są ze standardowych poczt jak o2.pl itp. Jeśli adres nie byłby adresem np z onetu, o2, wp itp. rejestracja go odrzuca. Przykładami takich które odrzuca mogłyby być [email protected], [email protected] itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe. ;)

Takie coś działa na zasadzie że gdy wpiszesz mail i pokaże Ci się zielony haczyk, to znaczy że mail jest wolny. Jeżeli jednak czerwony, to pokaże się że został już użyty przez innego użytkownika. :lol:

I chyba to jest najtrafniejsza opcja. Wpadłem na to ok. 20 minut temu, ale widzę, że ktoś mnie wyprzedził (teraz wiem czemu jest moderatorem :))

Po prostu admin zmienił formułkę ze standardowej, w której jest coś w stylu, że mail jest już używane przez innego użytkownika.

Pomyśl, może już się kiedyś rejestrowałeś i nie pamiętasz, a forum może nie potwierdzać rejestracji i po zarejestrowaniu nie wysyła maila?

Druga rzecz: jest możliwość, że serwer blokuje jakieś adresy mailowe? Na przykład zagraniczny hosting będzie blokował polskie maile (o2.pl, wp.pl, interia.pl etc.).

I wtedy prawdopodobne byłoby to co podał Dr. R.I.P

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam być szczery? Nie słyszałem :lol:

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.