Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY:


Lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sobie zmienic top na forum, jego rozdzielczosc to 750 na 114 px, korzystam ze skina rooq i mam taki problem bo gdy wymienilem ten top to po prawej stronie na gorze obok topa pozostala mi taka czesc grafiki ze starego "domyslnego" topa ktorej nie da sie zmienic :bubble: Przynajmniej ja nie potrafie :wacko: Domyslam sie ze jest to potrzebne do tego ze top dostosowuje sie do rozdzielczosci ekranu osoby ogladajacej forum, i zaleznie od tego ta czesc wlasnie "dodatkowa" jest wieksza albo mniejsza, tak czy siak musze ja jakos zmienic bo kompletnie nie pasuje do mojego nowego topa i nie wiem jak ;) Czy Ktos mogłby mi z tym pomoc? I jeszcze jedno czy da sie gdzies % ustawic jaka szerokosc ma zajamowac top a jaka ten wlasnie "dodatkowy" kawalek?

Kolejne moje pytanie dotyczy ikon w działach (ze strony glownej - ze jest nowy temat, czesto odwiedzany itd). Chciałbym zeby kazdy dział miał swoja inna zalezna od tematyki działu ikone, bo te domyslne juz mnie troche, no ten teges ;) Wiem ze gdyby zmiana polegala na tym ze we wszystkich dzialach bylyby takie same to kwestia tylko podmiany na FTP ale wlasnie ja bym chcial zeby w kazdym dziale byla inna ikona? Tu tez licze na Wasza pomoc lub ewentualnie na odpowiedz ze sie tego nie da zrobic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witaj,

zacznę od końca. Widać, że nawet nie spojrzałeś na tematy w tym dziale, posłużę się screenem:

21eubl4.png

I wszystko jasne! :bubble:

Dalej, pytanie, problem pierwszy - to tak naprawdę zadaj jakieś konkretne pytanie.

Ogólnie rzecz biorąc zalecałbym podział topu na np. dwa divy. W lewym o stałej szerokości umieścić logo, a w prawym tło powtarzającej się po osi x ( repeat-x ) by się rozciągało zależnie od rozdzielczości na komputerach użytkowników. :wacko:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc zalecałbym podział topu na np. dwa divy. W lewym o stałej szerokości umieścić logo, a w prawym tło powtarzającej się po osi x ( repeat-x ) by się rozciągało zależnie od rozdzielczości na komputerach użytkowników. :wacko:

Tak wlasnie w tym skinie jest. A moje pytanie dotyczy wlasnie tej czesci ktora sie rozciaga? Jaki to jest plik bo musze go podmienic zeby pasowal do obecnego topa. Jak klikam w nia to nie wyswietla mi sie jego lokalizacja :bubble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie zmieniaj nic w plikach tylko w ACP w skinie, tutaj:

ACP > LOOK & FEEL > ( wybór skina ) > Edit Template HTML > All Global HTML >> global_board_header :bubble:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniaj nic w plikach tylko w ACP w skinie, tutaj:

ACP > LOOK & FEEL > ( wybór skina ) > Edit Template HTML > All Global HTML >> global_board_header :wacko:

Ok, z tym sobie poradzilem, edytujac plik css dla tego skina

Natomiast odnosnie tego moda do zmiany ikon, wgralem wszystko tak jak nalezy bo nie sypie sie zadnymi bledami natomiast nie wiem albo ja jestem glupi albo nie widze opcji jak mam te ikony zmienic...

Przekopiowalem juz te nowe do *\html\forumicons ale nie wiem co mam dalej zrobic zebym mogl zmienic na te nowe co wgralem? Bo w edycji Forum nie widze zadnej opcji gdzie moglbym wskazac nowa ikonke dla danego dzialu :bubble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Widocznie nie wykonałeś edycji pliku: skin_acp/IPB2_Standard/acp_skin_html/cp_skin_forums.php - sprawdź dobrze.

Wyświetla się tuż pod pole do wpisania opisu forum ( na samej górze ).

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada u mnie ta czesc kodu :

if( $form['addnew_type'] != 'category' )
{
$IPBHTML .= <<<EOF
 <tr>
  		<td width='40%' class='tablerow1'><strong>Forum Icon</strong></td>
  		<td width='60%' class='tablerow2'>{$form['icon']}</td>
	</tr>
<tr>
  		<td width='40%' class='tablerow1'><strong>Forum Description</strong><div class='desctext'>You may use HTML - linebreaks automatically converted to <br></div></td>
  		<td width='60%' class='tablerow2'>{$form['description']}</td>
	</tr>

	<tr>
  		<td width='40%' class='tablerow1'><strong>Forum Parent</strong></td>
  		<td width='60%' class='tablerow2'>{$form['parent_id']}</td>
	</tr>
	<tr>
  		<td width='40%' class='tablerow1'><strong>Forum State</strong></td>
  		<td width='60%' class='tablerow2'>{$form['status']}</td>
	</tr>

Cos zle dodalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Poczekaj poczekaj. ;)

Powiedz co dokładnie nie działa? Nie wyświetlają się ikony, jakiś błąd czy co?

p.s. możesz wpisać w profilu link do forum? Widoczny tylko dla kadry.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Omg, to Ty. ;)

Nie no, musisz to mieć, choćby pustą opcję, ale musisz jeśli podałeś ten kod wyżej.

A powiedz, robisz to tutaj:

ACP > MANAGEMENT > Forum Control > Manage Forums > ( wybór forum ) > Edit Settings... >> Basic Settings

? Jeśli nie to gdzie?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Niemożliwe. Po prostu to nie jest możliwe by po edycji pliku w ten sposób http://forum.invisionize.pl/index.php?s=&a...ost&p=11625 tak to wyglądało.

Daję sobie rękę uciąć, że nie edytowałeś tego pliku..

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa ;)

Edytowalem plik z rozszerzeniem php.bak ;) i taki wgral po zmianach ;) ale juz jest ok

Moge miec jeszcze jedno szybkie pytanie?

Jak zmienic zeby na dole w statystykach nie wyswietlala mi sie liczba uzytkownikow ktorzy byli przez ostatnie 15 min tylko np przez godzine?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Informacja:
Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.
Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.