Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Łatwe i bezpieczne zakupy bez rejestracji na Allegro


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager
Od 23 listopada umożliwimy zakupy niezarejestrowanym użytkownikom. Chcemy w ten sposób udostępnić nasz serwis wszystkim, którzy chcą kupować szybko, bez zakładania konta. Zakupy bez rejestracji będą łatwe i bezpieczne dla obu stron.

Cały tekst

Ciekawe rozwiązanie, zabezpieczenie w sumie również logiczne..

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie zapomniałem, a wkleiłem tekst zamiast linku - ciekawe że wtedy wyświetla OK - jakby nie było linku.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy to konieczne? Przecież rejestracja trwa chwilę, a potwierdzenie jest darmowe. Myślę, że kolejny zbędny bajer, mający na celu jedynie sztucznego zwiększenia popularności allegro. Bo czy allegro jej potrzebuje? W Polsce konkurencji nie mają. No, chyba, że chcą konkurować z zagranicznymi serwisami aukcyjnymi.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jedynie co się stanie, kiedy taki gość "kupi" towar, a zanim gotówka zostanie zaksięgowana ten sam towar wykupi pełnoprawny użytkownik Allegro - kto wtedy będzie właściwym kupującym? Wiem, że w przypadku płacę z Allegro zapłata nie trwa długo, ale jeśli przedmiot będzie dla kupujących z jakiegoś powodu atrakcyjny? Moim zdaniem to może trochę zamieszania wprowadzić, chyba że znajdą jakieś sensowne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlogiczniejsza byłaby zasada rezerwacji. Kupujesz towar i do czasu zapłaty (do kilku dni) jest on zarezerwowany. Tylko jak wtedy wychodziłby czas zamieszczenia przedmiotu? Powinni zwiększyć długość aukcji o te kilka dni, gdy towar będzie potencjalnie nabyty, czyt. nieopłacony.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zasady zostały rozpisane: http://allegro.pl/announce.php?cat=1&item_pos=23#14870

Wg mnie są fair.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHORE, najpierw allegro znosi możliwość zablokowania kupna dla juniorów, teraz wprowadza możliwość kupna dla każdego. Jak tak dalej pójdzie, to i sprzedawać będzie mógł każdy... QXL chyba z nudów wprowadza tak chore opcje i usługi... Najbardziej rozwala mnie opcja "Odbierz towar w punkcie", kiedy sprzedając zaznaczam NIE, to i tak user ma możliwość poproszenia o udostępnienie tej opcji. Czy oni nie rozumieją że NIE to Nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że poczytałem trochę na ten temat, i sprawdziłem jak ta opcja działa...

Niezalogowany ma możliwość zakupu towaru (tylko kup teraz). Po zakupie wypełnia dane adresowe, i ma możliwość wpłaty. Towar nie jest rezerwowany! Już po zakupie takiego usera, pierwszeństwo ma zalogowany użytkownik. Więc nawet jeśli kupi towar, a nie dokona szybkiej wpłaty, to tak jak by nie kupił przedmiotu.

Zakup jest wtedy, gdy pieniądze znajdą się na koncie płatności allegro.

Zmieniłem zdanie o tej opcji, moim zdaniem w niczym ona nie przeszkadza, tak jest skonstruowana. Zwracam honor..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.