Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Robienie skórek do IPB


Gość Dori

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat, i albo jestem głupia :/ albo niedoinformowana .... albo jedno i drugie.

Nigdy nie bawiłam się w robienie całości grafiki pod forum IPB, grzebałam sobie czasem dla zabawy albo edytowałam już gotowe skórki (drobiazgami) . Teraz zachciało mi się zrobić na takie nowe forum co się dopiero rozwija skórkę całkiem nową z jakiegoś standardowego szablonu(pewnie z ip.prrr).

I tu mam kłopot, korzystam z Dreamweavera8 posiłkując się TopStyle3. We wszystkich innych przypadkach stron internetowych robię to tak: łączę się z serwerem gdzie jest strona, otwieram plik css, edytuję, zapisuję, pcham na serwer odświeżam stronę i widzę zmiany.

W IPB to nie działa, bo się skiny i cssy keszują.

Trzeba więc wejść dodatkowo w panel admina, odpalić edycję zaawansowaną css wkleić go, zatwierdzić i przeładować, dopiero można na stronie zobaczyć jakie są zmiany.

Czy może ja czegoś nie wiem i jednak są jakieś łatwiejsze sposoby na robienie skórek?

Może Wy jakieś macie? Może byście się podzielili doświadczeniami z koleżanką staruszką? :D

Zaznaczam, że nie wchodzi w grę klepanie css'a z głowy, bo nie mam wyobraźni przestrzennej, nie jestem grafikiem i nie mam w tym wprawy.

Chodzi z grubsza o to żeby lokalnie móc edytować plik, wysłać go na stronę, odświeżyć i widzieć efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Otóż.. Nie można inaczej jak grzebać w ACP - tak w skinie ( bity ) jak i w CSS. ALE - jeśli tworzysz sobie skina localnie to wystarczy, że będziesz zmieniać CSS w folderze skin_images/ i na końcu przepiszesz kod do ACP. Inaczej po odświeżeniu cache zmiany zostaną nadpisane przez te wpisane w ACP.

Jeśli o coś innego jeszcze chcesz zapytać to wal. :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz do ADMINCP > LOOK & FEEL > TWÓJ STYL (klikasz prawym przyciskiem) i pokazuje Ci się ramka masz tam na środku dwie opcje:

Edit Stylesheet (CSS Advanced Mode) - tu edytujesz css skina

Poradnik co oznacza np. submenu masz na www.css.ipslink.pl

Edit Colours (CSS Easy Mode) - tutaj w prostym panelu edytujesz kolory w skinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko wiem, myślałam, że jest jakaś metoda, która ułatwi mi właśnie styl działania, jak to określił DawPi.

W**** mnie takie bieganie w te i nazad.

Obmyśliłam sobie nową metodę uszybszenia ale to metoda rodem z kamieniołomów.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda rzeźnicko-zbójnicka a'la Dori.

Wchodzę sobie w Drimłiwera, odpalam styl css, który jest podpięty pod forum zapisuję gdzieśkolwiek na kompie.

Robię nowy plik html zapisuję obok tego z css.

Idę na główną stronę forum robię ctrl+a - ctrl+c wracam do drimłiwera robię ctrl+v zapisuję. usuwam z pliku html cssa, załączam tego z dysku i wtedy na spokojnie edytuję sobie wszystkie główne kolory widząc od razu jak to mniej więcej wygląda :D na pliku lokalnym.

Potem plik html wyrzucam, css'a kopiuję do ACP i tadam!!! :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Zaznaczam, że nie wchodzi w grę klepanie css'a z głowy, bo nie mam wyobraźni przestrzennej, nie jestem grafikiem i nie mam w tym wprawy.

....

Potem plik html wyrzucam, css'a kopiuję do ACP i tadam!!! :/

No jak na kogoś kto jak piszesz nie masz wyobraźni, to całkiem ciekawe rozwiązanie :D Przyznam, że na to nie wpadłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Hm, odnośnie Twojego sposobu - niby na to 'wpadłem' bo czasem tak robię, jednak majstrowanie bezpośrednio w ACP ma swoją niezaprzeczalną cechę - poznajesz i zapamiętujesz który bit skina za co odpowiada. :) Wg mnie to bezcenna wiedza. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach to grzebanie to swoją drogą :)

Ale grzebać w cząstkach a grzebać w całości to troszkę różnica :)

Trzeba to potem całościowo zgrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam patent! :)

Czyli jak edytować css'a bez potrzeby ciągłego wklejania go w ACP i z możliwością wielokrotnego odświeżania forum.

Zapisuję sobie kopię css'a, którego chcę edytować, żeby nie zginął. Potem edytuję go od strony ACP. Kasuję całość zostawiam tylko

@import url(test.css);

gdzie test.css jest kopią css'a którego chcę zmieniać, i jest na serwerze tam gdzie wszystkie cssy.

Zatwierdzam zapisuję w ACP. Po czym spokojnie odpalam sobie lokalnie drimłiwera :) łączę się z serwerem i na żywym organiźmie test.css rzeźbię. Przy każdym odświeżeniu forum widać kolejne zmiany jakie się zrobiło.

Super sprawa, bardzo ułatwia życie.

Kiedy już wszystko jest tak jak powinno przekopiowuję zawartość z test.css w odpowiednie miejsce w ACP i voilla!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.