Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Reorganizacja forum...


primo

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odbyłem ze znajomym rozmowę, która mocno dała mi do myślenia:

AMD (30-01-2009 10:59)

forum będzie inaczejw yglądało ??

AMD (30-01-2009 10:59)

inny skrypt ??

primo (30-01-2009 10:59)

nie

AMD (30-01-2009 11:00)

szkoda

AMD (30-01-2009 11:00)

:)

AMD (30-01-2009 11:00)

przyznam, że nie jestem jego fanem

primo (30-01-2009 11:00)

powaznie ??

primo (30-01-2009 11:00)

to najlepszy dostepny skrypt

AMD (30-01-2009 11:00)

IMVHO słaby

primo (30-01-2009 11:00)

a co Ci w nim nie lezy

AMD (30-01-2009 11:00)

z bardzo prostego powodu

AMD (30-01-2009 11:01)

rzeczy ważne giną w szumie tła

AMD (30-01-2009 11:02)

jak patrzę na nie - to nie potrafię na pierwszy rzut oka znaleźć tego, co chcę znaleźć

AMD (30-01-2009 11:02)

muszę szukać

primo (30-01-2009 11:02)

ale wyszukiwanie jest banalnie proste

AMD (30-01-2009 11:02)

nie zgadzam się

AMD (30-01-2009 11:02)

jest mało intuicyjny

AMD (30-01-2009 11:03)

co z tego, że masz podfroa

AMD (30-01-2009 11:04)

skorto na p[ierwszy rzut oka nie możesz znaleźć w nich treści

AMD (30-01-2009 11:04)

forum - według mnie - powinno być maksymalnie proste

AMD (30-01-2009 11:04)

whodzisz - widzisz

AMD (30-01-2009 11:04)

jeżeli się zalogujesz - i musisz wyjść - potem logujesz ponownie - to MUSI być możliwość jeszcze raz znalezienia ostatnich psotów

Po takiej wymianie zdań dochodzę do wniosku, że faktycznie trzeba coś zmienić, bo pomimo, że mam najlepszy skrypt to i tak ruch nie jest adekwatny do jego jakości, co może faktycznie wynikać z tego prostego powodu, że jest zbyt skomplikowanie?

W związku z tym proszę Was o pomoc w reorganizacji, uproszczeniu i zwiększeniu czytelności, bo kto sobie z tym lepiej poradzi jak nie maniacy IPB ??

baner_dolny.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Aby forum było bardziej przejrzyste spróbuj coś zrobić ze skinem możesz dodac subfora w kszatłcie drzewa. KLIK Przynajmniej to bedzie bardziej wyraziste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim: odbyłeś rozmowę z kimś tam (celowo nie operuję nickiem), więc to on powinien jako pierwszy coś zaproponować.

Ja na przykład gubię się w skinach phpBB (wszystkich odmianach), a vB jakoś przeżyję, bo już lepiej się prezentuje. IPB jest czytelny, to jego zaleta (mowa o podstawowych skinach) i naprawdę nie widzę powodu dla którego cokolwiek można by zmieniać?

Ważniejsze tematy można by jakoś wyróżnić - pokolorować same nazwy, zastosować obrazki etc., ale to wszystko indywidualne dostosowanie forum, a nie ogólne czepianie się skryptu.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

No panie kolego - jak tam może być cokolwiek widoczne jak Ty prawie każde forum posiekałeś podforami? Sugestia XQS jest w porządku. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panie kolego - jak tam może być cokolwiek widoczne jak Ty prawie każde forum posiekałeś podforami?

No nie wiem czy to jest in minus. Popatrz na specyfikę forum, w moim odczuciu podziały tam zastosowane są jak najbardziej na miejscu. Forum ma łączyć bieganie profesjonalne z amatorskim, czyli każdy powinien znaleźć coś dla siebie, a tu małe elementy są dobrze wyróżnione. No... z wyjątkiem: Pulsometry, Buty, Odzież w sprzęcie - tu chyba lepiej było by coś innego zastosować*

*to "coś innego" to mogą być prefixy. Po co robić subforum na kilka tematów, skoro w jednym forum można używać gotowych tagów [buty][Odzież][Pulsometry]?

To taka już konkretna propozycja ode mnie :)

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
A byłby ktoś chętny do wdrożenia owego rozwiązania? Nie czuję się za mocny w grzebaniu w serduchu forum.

Może i ktoś byłby. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*to "coś innego" to mogą być prefixy. Po co robić subforum na kilka tematów, skoro w jednym forum można używać gotowych tagów [buty][Odzież][Pulsometry]?

To taka już konkretna propozycja ode mnie :)

Czyli jeśli dobrze rozumiem sugerujesz likwidację kategorii i zastosowanie samych tagów. Takie tagi użytkownik wpisuje ręcznie przy tworzeniu tematu?

baner_dolny.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wg mnie problemem nie jest tutaj, jak słusznie, zauważył godfather, skrypt, lecz jego wygląd na Twoim forum + subiektywne odczucie tego jednego użytkownika.

Wyobraź sobie sytuację, że masz 20 takich rozmów - i co? Każdą zmianę chciałbyś wprowadzić? Wtedy Twoje forum wyglądałoby tak: http://web_4_all.republika.pl/witamy.htm.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno dodam od siebie.

Nie wiem od jak dawna masz to forum, ale miałam podobną sytuację z ludźmi na wstroneojca.

Też na początku jak przesiedliśmy się z SMF na IPB marudzili że nieintuicyjne.

Siadłam sobie i pomyślałam, i opisałam jak ja się poruszam po forum włącznie ze screenami.

Pomogło teraz są zadowoleni. Nawet Benny czarodziej. :)

Może to kwestia tego, że nie znają możliwości forum?

Edytowane przez Dori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Odeślij ich też choćby do tych tematów ( widoczne dla gości ):

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odeślij ich też choćby do tych tematów ( widoczne dla gości ):

To w takim bądź razie oprócz pierwszej prośby, chciałbym jeszcze prosić o tą tabelkę na stronie głównej forum: Ogłoszenie. Tam zamieszczę info dla nowych użytkowników z odnośnikiem do forum DawPi`ego. Da radę przy okazji tej pierwszej modyfikacji zastosować również i drugą?

baner_dolny.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem poprzednio grzebanie w tych sekcjach przyprawia mnie o ból głowy, no ale jak nie ma chętnego to jakoś dam radę.

Z ogłoszeniem na forum, i subforami w kształcie drzewa mogłbym Ci pomoc. Są stosunkowo proste do zainstalowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dobrze rozumiem sugerujesz likwidację kategorii i zastosowanie samych tagów. Takie tagi użytkownik wpisuje ręcznie przy tworzeniu tematu?

Nie wszędzie, ale na przykład tam gdzie zaznaczyłem, na zasadzie: rozdzielasz odzież na buty i odzież, choć to właściwie to samo. Przemyśl likwidację niektórych subfor, które nie są niezbędne. Może na przykład trening podzielony na 500, 800, 1000 metrów (czy jak tam masz u siebie) jest dobrym pomysłem bo to indywidualnie się rozpatruje, ale jak widać nie wszędzie nadmiar jest dobry.

Tak czy inaczej: załóż ten temat na swoim forum, w końcu to Twoi userzy będą musieli żyć ze zmianami, które wprowadzasz :) niech coś zaproponują.

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.