Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: poprawienie wydajnosci 3.x / hosting pod 3.x


owi

Rekomendowane odpowiedzi

Topic Marker Save Frequency

Choose how often you'd like for topic markers to be saved back to the DB table. If you choose a time option, the markers information will be saved at session end also.

W grupie: CPU Saving & Optimization

zobacz jeszcze tu - tutaj niby markery tematu ma zapisywac na koniec sesji. Wnioskuje ze na koniec sesji uzytkownika.

a u mnie podczas kazdego odswiezenia tematu laduje sporą tablicę o tu "ibf_core_item_markers_storage". W ipb do markerów są chyba tylko dwie tablice. Więc jezeli to jest ta o która w tym ustawieniu chodzi to nie powinna ona byc zapisywana tlyko an koniec sesji a nie przykazdym reloadzie?

Sorry za ten wyrzut tylu pytan, ale nie mam gdzie porownac, a w sumie szukam po omacku problemu i to są takie najbardziej rzucające się w oczy rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

System oznaczania tematów jest tak zakręcony, że nie jestem Ci w stanie odpowiedzieć na te pytania. Chyba jesteś zmuszony napisać je do IPS-u. Powinni to wyjaśnić.

Choć ja bym w tym nie upatrywał problemów.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja upatrzylem ;p

Bylem upierdlliwy by mi to wytlumaczyli, przyslali deva i oto efekt

http://community.invisionpower.com/tracker/issue-27363-unread-notifications-hook-issue-with-cache/

dodatkowo pare poprawek i ugralem 30-40%

Edytowane przez owi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy ze na bank lepiej i wydaje mi sie ze obciazenie jest realne - tzn adekwatne do wielkości forum.

Z takich moich uwag

- Top today posters - nawet ips zaleca wywalenie tego,

- ipshoutbox - jezeli niepotrzebny na głównej - mozna przeniesc do zakladki - zysk nawet do 50% na głównej,

- recent posts od adriano w starszej wersji zżera troszkę zasobów,

- ustawić cache postów na 7 dni,

- zapuścić debug zapytan i sprawdzić, czy aby na bank wszystkie maja jakies logiczne uzasadnenie.

może sie komuś przyda

zamykaj;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.