Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Optymalizacja czasu pracy dla skryptów PHP


+matius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dostałem dziś od serwerowni dziwnego maila że przekraczam działanie skryptu PHP pliku /public_html/index.php. Przekracza dozwolony czas pracy dla skryptów PHP: 30 sekund.

Wynosi 79 seconds. Czas pracy 73 sekundy jest znacząco wyższy niż dozwolony czas 30 sekund.

Proszą o optymalizacje a jak nie to grożą zawieszeniem. Nie wiem czemu nagle czemu się uczepili mnie :(

Nie znam się na tych procesach, wręcz jestem zielony przy tym. Macie jakieś instrukcje jak to zoptymalizować aby nie zawiesili mi konta ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taski nie wykonują sie przez index.php? Może ktoryś z nich tak przymula.

Jak już wspomniałem jestem w tym dość zielonym i nie wiem za bardzo jak to sprawdzić.

Strona sama w sobie bardzo szybko się ładuje.

i przy okazji pytania:

czy duża liczba skinów może na to wpływać? (mowa tutaj o ok 15 rożnych skinach)

10 minutowy czas dla userów aktywnych online, może psuć ?

Jak ogólnie sprawdzić ten czas działania skryptu ?

wybaczcie moją nieznajomość w tym temacie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie da się chyba tu określić co konkretnie przymula, bo index.php nic nie znaczy - wszystkie skrypty(strony) odpalane są przez niego.

Skiny raczej tu nie mają znaczenia, no chyba że sam fakt przebudowywania 15 skinów pod rząd :D

Niektóre taski potrafią nieźle zamulić i długo się wykonywać, więc możliwe że o nie chodzi, bo normalna strona tyle ładować się nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez domyślam się że trudno znaleźć przyczynę :) oni mi w mailu podali pewien IP który w zasadzie nei wiem po co, wiem że jedyne co mnie z nim łączy to kanały rss lub jakiś użytkownik (obstawiał bym raczej rss). Problem w tym ze nie jestem pewny i nie wiem gdzie mam sprawdzić jaki jest ten czas działania skryptu aby moc zobaczyć czy jak usunę te rss to mi ten czas spadnie.

pytanie dodatkowe, czy to jest związane z tym czasem php - "Uruchomione procesy na serwerze" ? bo z tego co widziałem to tak skacze od ~0.25 do ~0.85.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uruchomione procesy na serwerze" czyli "load" ? Poniżej 1 to bardzo dobrze. Póki jest mniejszy od ilości rdzeni procesora to jest nawet ok.

Zależny jest od tego ile w danym momencie procesów działa.

A co do IP to możesz sprawdzić co tam jest z nim związane w logach dostępu(access.log) o ile masz do nich dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Skoro to RSS, to pewnie strona z której pobiera dane zmula, a tym samym IP.Board 'wisi na linii' oczekując na dane. Wyłączaj po kolei kanały RSS i sprawdzaj.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu zonk, admin pomimo 2 mailów o pytanie na to gdzie mogę to sprawdzić, wymijał pytanie i odpowiadał aby zrobić coś innego :(

napisał:

"Ponieważ w zapisie problemu jest informcja o połączeniu TCP z zewnętrznym IP - ten problem może dotyczyć pobierania danych przez RSS. Polecamy na początek wprowadzić timeout dla takich działań na poziomie 1-2 sekund - powinno to wystarczyć na udzielenie odpowiedzi z serwera zewnętrznego. W przypadku przekroczenia czasu skrypt kontynuuje działanie i nie zawiesza się na ponad 30 sekund."

"Na ogół dane z zewnętrznych hostów pobierane są przez funkcję cURL - wystarczy sprawdzić czy budowa funkcji posiada parametr timeout i jeżeli nie - dodać taki parametr"

czyli mówi że mam dodać parametr timeout i ustawić go na 1-2s. Ja mu oczywiście napisałem że jestem zielony w tym :(

Czy wy wiecie gdzie dodać ten parametr do tego zadania rss ? Czy może łatwiej będzie usunąć rss ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.