Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

ROZWIĄZANY: Zmiana adresu forum


wareczek

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie lekko nietypowe.

Ile zachodu kosztowałaby mnie zmiana adresu forum z domena.pl/forum/ na domena.pl (ewentualnie forum.domena.pl) ? Oczywiście nie pytam o zmianę w configu, ale o wszystkie obecne odnośniki na forum, w postach, modyfikacjach. Czyli przetrzepanie całej bazy i zmienienie tych odnośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie lekko nietypowe.

Ile zachodu kosztowałaby mnie zmiana adresu forum z domena.pl/forum/ na domena.pl (ewentualnie forum.domena.pl) ? Oczywiście nie pytam o zmianę w configu, ale o wszystkie obecne odnośniki na forum, w postach, modyfikacjach. Czyli przetrzepanie całej bazy i zmienienie tych odnośników.

Chyba niedużo. Sama zmiana w configu + jeszcze w ACP w General Configu i wszystko powinno elegancko śmigać.

Bynajmniej u mnie działało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że nie o to mi chodzi. Taką zmianę adresu to każdy potrafi przeprowadzić. Chodzi mi o adresy do postów/tematów... no cokolwiek, co znalazło się na forum, w postach, w kalendarzu itd :D

No zmieniają się one automatycznie po tej zmianie którą opisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien tego co mówisz?

Ooo fajny temat, zobacz http://forum.invisionize.pl/index.php?showforum=74 i jeszcze ciekawszy post tutaj http://forum.invisionize.pl/index.php?s=&a...ost&p=15589

Teraz DawPi zmienia adres forum z forum.invisionize.pl na forum.xyz.pl i co ? Linki w tym poście będą z adresem xyz ? Pewno, że nie będą.

Dawid, pomyśl co piszesz :D Tutaj trzeba by zastosować jakieś przeszukiwanie w bazie danych i zamiana stringów. Ale pytanie w temacie jest jak to zrobić i czy jest to opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

To zależy czy opłacalne. Wg mnie lepiej nie zmieniać tego i zastosować jakie przepisywanie linków za pomocą mod_rewrite czy najprostszego .php.

Dla mnie nie było to opłacalne. Na ipb.ipslink.pl mam ustawione przekierowanie.

Pod starym adresem ustaw plik index.php o zawartości:

<?php
header('Location: http://www.forum.invisionize.pl'.$_SERVER['REQUEST_URI']);
?>

Oczywiście już z nowym adresem. Dla mnie załatwia to sprawę. :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Manager

Jakieś sprytne przekierowanie należałoby zrobić w tym starym folderze. A jeśli to ten sam no to sprawa się komplikuje imho.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Blah. No to koło się zamyka bo nie ma jak ustawić przekierowanka oprócz np. .htaccess'a, ale w tym jestem nemo i trzeba by poszukać na necie takich kodów.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
Informacja:
Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.
Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.