Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

problem z wyszukiwarką


spawn3d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem odnosnie ilosci znakow w slowie kluczowym w szukajce

"Jedno lub wszystkie z szukanych słów kluczowych jest krótsze niż 4 znaków, lub wpisano niedozwolone słowa, takie jak 'html', 'img'" "

Czy wie ktos gdzie moge zmienic liczbe znakow slowa kluczowego na mniejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla zmyłki w ustawieniach(ACP :a: Tools & Settings :a: System Settings) jest grupa [quote

]Search Set-Up

This section contains settings for your IPB's search system

A tam jest ukryta odpowiednia opcja tajemniczo opisana:

Minimum search word length

Allowing shorter search words can return more results, such as 'if', 'at', etc. Note, if using the fulltext search method, your MySQL configuration may override this setting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tak czy siak maksymalnie na 'sql' można mieć min. 3 znaki. Jakbyś zainstalował sphinxa to wtedy to ograniczenie znika. W szukajkę w ACP wpisz Minimum search word length i to jest to, czego szukasz.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tutaj widzę, ze mam dwie opcje do wyboru

opcja szukania:

tradycyjna

sphinx

jak to wlaczam to

"[#10182] Opcja szukania nie jest dostępna jeśli nie włączono API Sphinxa, proszę skontaktować się z administratorem w tej sprawie"

rozumiem ze tak jak DawPi pisze trzeba cos zainstalowac, jest to jakas modyfikacja?

Co mi daje ogolnie sphinx? Tylko to ze znikaja minimalne ilosci liter czy jeszcze jakis bajer?

Edytowane przez spawn3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, na razie robie test tej tradycyjnej i nie rozumiem funkcjonowania ten wyszukiwarki... wchodze w dział po zmianie wartośc ilosci liter slowa kluczowego na 3, wpisuje słowo "need" i nic nie pokazuje mimo ze sa tematy zawierajace slowo need >.< o co w tym kurde chodzi... dla fifa juz znajduje tematy...;/

Macie jakies pomysl o co chodzi?

P.S na tym forum jaki jest ustawiony typ szukania shpinx czy tradycyjny? Który jest ogólnie wydajniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Sphinxa nie wszędzie się zainstaluje. Jakbym mógł to bym to zainstalował. Tutaj mamy domyślne fulltextowe szukanie, choć to nie zawsze działa z polskimi fontami.

Oczywiście, że lepszy jest Sphinx.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że dział download wprowadził lekkie konfuzje. Modyfikacje na ipb wiadomo jak wyglądają

tutaj jednak jest cos dla mnie nowego i nie wiem czy mam sciagnac jeden plik czy wszystkie no i co dalej potem z tym zrobic

zamieszczam screen

sphinx1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Podpinam się w tym wątku, bo problem zbliżony.

Zmieniłem w ustawieniach wyszukiwarki minimalną ilość znaków na 2 (taka specyfika forum), ale wszystko co jest 3znakowe lub krótsze nie jest odnajdywane.

Co należy jeszcze zrobić?

Dziękuję za pomoc

Tomek

logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.