Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Wykrywanie podwójnych kont


Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem odrobiłem lekcję i przejrzałem invisionpower pod względem tej modyfikacji - niestety dla 3.1 znalazłem tylko taką:

http://community.invisionpower.com/files/file/3798-prevent-multiple-registrations-from-the-same-ip/

Czyli nic wielkiego - co jak ktoś używa neostrady ze zmiennym ip ? Szansa, że inny user będzie miał identyczne jest jak najbardziej możliwa.

Sprawdzając konkurencję mają już taką modyfikację cyt.:

Features and Settings

- Login Detection

- Registration Prevention (Multiple Methods)

- Ignore Child Accounts

- Ignored Users

- Ignored Usergroups

- Ignored ISPs

- Prevention Usergroup

- IP Address Based Prevention

- Extended IP Address Prevention

- IP Address Time Inclusion

- Banned Account Check

- Primary Banned Usergroup

- Cookie Expiration Time

- Cookie Refreshing

- Cookie Name

- Cookie Reset

- Multiple Account Reporter

- Reports via PM

- PM Report Recipients

- Reports via New Thread

- Forum for Report Threads

- Verbose Mode

- BB Codes: LIST, URL, CODE

How it Works

With every newly recognized login/registration, an account-counting cookie is set (or added onto) with the member's User ID. Depending on the settings, Multiple Account Detection & Prevention will analyze the cookie during login/registration to see if there are any multiple accounts.

Login Detection offers cookie-checking and reporting. Registration Prevention offers the same thing, plus more advanced features. First of all, when it prevents an account from registering, it actually moves the registrant to the Prevention Usergroup so that the administration can review the case. This also allows for customized privileges for recognized multiple registrants. Registration Prevention also has IP address detection which finds out just as much information about users. Depending on an administrator's preference, this modification can also reban a new registrant if one of their previous accounts has been banned. In fact, if the administration wishes, multiple registrants can simply be denied registration all together.

Whenever there is a detection/prevention, the modification will report the information to the administration through private messages, a new thread, or both (depending on settings). The Multiple Account Reporter can be any valid user.

Jedyne co bym do tego dodał, to sprawdzanie nie zwykłych ciach tylko a i również LSO (zainteresowani wiedzą o jakie chodzi)

Myślę, że wielu użytkowników zachwyciłaby taka modyfikacja (no chyba, że już istnieje i ją przypadkiem przegapiłem - dopiero się integruję w tym środowisku, więc potknięcia są możliwe ;) )

Edytowane przez Anthrox
userbarcompany.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Myślę, że wielu użytkowników zachwyciłaby taka modyfikacja

Już o tym pisałem, ale może powtórzę - zwykle takie teksty pojawiają się przy 'średnich' modach. Dobry mod sam się obroni. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogłeś sprawdzić w historii edycji mojego postu, nie chciałem zgrzeszyć wymieniając vB :>

Jednak w podpisie zostawiłem nazwe tego moda - właśnie "Multiple Account Detection & Prevention" :)

Tyle, że ich modyfikacja nie jest aż tak doskonała - jak chociażby brak metody sprawdzania LSO, a IP powinien być tylko ostrzeżeniem (zresztą nie miałem okazji przetestować ich moda - wzorowałem się tylko na opisie ;) )

I gdyby ktoś pytał: nie, nie pracuję/nie pracowałem w KGB, chyba że mówimy o starszym drzewie genealogicznym ^_^

Edytowane przez Anthrox
userbarcompany.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.